Gry i puzzle, z których poznasz polską historię, przyrodę, kulturę i nie tylko... - edycja 2019

28 maja 2019

Z okazji ubiegłorocznej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na rynku pojawiło się wiele ciekawych gier edukacyjnych i puzzli, które w atrakcyjny i przyjemny sposób przybliżają naszą historię, przyrodę czy kulturę. Niektóre z nich powstały specjalnie na tę okazję i na specjalne zamówienie - np. w sieci sklepów Biedronka pojawiły się bardzo ciekawe gry firmy Trefl, które już niestety nie są dostępne w sprzedaży.

W 2016 roku przygotowałam dla Was przegląd NAJCIEKAWSZYCH GIER PLANSZOWYCH DLA MAŁYCH I DUŻYCH, w którym znalazły się m.in. gry uczące o historii naszego kraju, jego kulturze, ważnych wydarzeniach dziejowych, a także gry typowo historyczne, przenoszące w czasy wielkich bitew z historii Polski i innych ważnych wydarzeń militarnych, oraz gry "nostalgiczne", za sprawą których można przypomnieć sobie lub poznać rzeczywistość PRL-u.

Po trzech latach wracam z nowym przeglądem, w którym umieściłam aktualnie dostępne różnego rodzaju gry oraz układanki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które również edukują o polskiej historii, przyrodzie, kulturze - i nie tylko. Uwzględniłam zarówno ofertę rodzimych producentów gier, jak i to, co proponują wydawnictwa zagraniczne.

Opisy poniższych gier pochodzą od producentów. Mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich takie, w które zechcecie zagrać z najbliższymi, a szczególnie z najmłodszymi! Życzę Wam dobrej zabawy!


GRY I PUZZLE, Z KTÓRYCH POZNASZ POLSKĄ HISTORIĘ, PRZYRODĘ,
KULTURĘ I NIE TYLKO... - EDYCJA 20191. GRA EDUKACYJNA "POLSKA - POZNAJ SWÓJ KRAJ" (KLIK). Seria "Mały odkrywca" firmy Trefl to gry edukacyjne dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Są one połączeniem zabawy i nauki. "Polska - poznaj swój kraj" rozbudza ciekawość i pozwola lepiej poznać naszą Ojczyznę. Zadania na planszach obejmują różnorodne zagadnienia z zakresu edukacji językowej przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
2. GRA EDUKACYJNA "PRZYRODA POLSKI" (KLIK). Oparta na quizach gra odkrywa tajemnice polskiej przyrody, przekazuje wiedzę o ekologii, zjawiskach przyrodniczych i ciekawych gatunkach, jak zawisak czy gronostaj. Gra nie tylko sprawdza i utrwala posiadaną wiedzę, ale także daje możliwości poznania nowych faktów i zachęca do rozwijania zainteresowań.
3. KARTY PIOTRUŚ KKS LECH POZNAŃ (KLIK). Talia kart do gry w popularnego Piotrusia.
4. GRA PLANSZOWA "PORT GDAŃSKI" (KLIK). W grze wcielasz się w firmę obsługującą Port w Gdańsku. Twoim zadaniem będzie rozładunek i załadunek towarów, by jak najszybciej znalazły się w określonych magazynach lub środkach transportu. Nie zapomnij jednak o zatrudnianiu pracowników i obsłudze czekających statków pasażerskich. Dzięki nim zdobędziesz przewagę nad depczącą po piętach konkurencją i zwiększysz swoją szansę na wygraną.
5. MEMORY "RZEKA WISŁA. ŚWIAT WOKÓŁ NAS" (KLIK). Edukacyjna gra typu memo dla całej rodziny, dzięki której dowiesz się, jakie ryby pływają w największej polskiej rzece, jakie ptaki i ssaki żyją w jej pobliżu oraz co rośnie na brzegach i na wiślanych wyspach. W  serii "Świat wokół nas" wydawnictwa Jacobsony znajdziecie też inne gry o polskiej przyrodzie: "Ptaki" (dwie części), "Ssaki", "Kwiaty polne", "Drzewa", "Grzyby", "Ryby" oraz "Owady".
6. GRA PLANSZOWA "MALI POWSTAŃCY: WARSZAWA 1944" (KLIK). Gra jest próbą przeniesienia na planszę funkcjonowania Harcerskiej Poczty Polowej, która działała w czasie Powstania Warszawskiego. W grze każdy z graczy przejmuje kontrolę nad zastępem harcerzy. Celem jest dostarczenie jak największej liczby rozkazów. Gracze rywalizują ze sobą o to, kto najszybciej dostarczy rozkaz na miejsce, jednak równocześnie muszą ze sobą współpracować. Jeśli rozkaz nie zostanie dostarczony na czas, oddziały powstańców mogą stracić poszczególne obiekty, a nawet dzielnice. Jeśli stracą zbyt wiele z nich, gra kończy się porażką wszystkich graczy.
7. GRA PLANSZOWA "LIBERATOR: WARSZAWA 1944" (KLIK). Dodatek do gry "Mali Powstańcy", który wzbogaca rozgrywkę o nowe zadania: zdobywanie zasobników z bronią i lekami zrzucanymi z samolotów oraz roznoszenie cywilnej poczty. Do gry dołączona jest figurka samolotu "Liberator".
8. GRA EDUKACYJNA "POLSKA" (KLIK). Gdzie można zobaczyć foki szare albo pogłaskać ryby? Czy w Polsce są pustynie i wulkany? W którym mieście jeździ trolejbus Ziutek? Czy trzeba bać się dziada kapuścianego i na jakiej górze lubiły spotykać się czarownice? Gra "Polska" dostarczy ci odpowiedzi na te pytania! Dzięki różnorodnym wariantom rozgrywki zabawę można dostosować do wieku i temperamentu graczy.
9. GRA "JAK TO WTEDY BYŁO?" (KLIK). Gra, w której starsze pokolenie, ale także dzieci i znajomi w przyjaznej atmosferze będą odkrywać i dzielić się rodzinnymi wspomnieniami. Gra zawiera karty z fotografiami retro, które w zabawny sposób, na zasadzie skojarzeń, zachęcają do opowieści. To pierwszy etap gry - opowiadanie, ile rzeczy można sobie przypomnieć spoglądając na zdjęcie. W drugim etapie gry gracze odpowiadają na pytania, które są związane z opowieściami.
10. KARTY "OWADY POLSKI" (KLIK). Karty zdobią ilustracje owadów, które występują na terenie Polski. W każdym zestawie znajduje się również broszura zawierająca opisz poszczególnych gatunków oraz zasady 5 najpopularniejszych gier karcianych (wist, makao, kierki, remik i 66).


11. GRA PLANSZOWA "PODRÓŻ PO POLSCE" (KLIK). Wesoła gra rodzinna dla wszystkich, którzy lubią podróże i chcą poznać Polskę. Ciekawe pytania i zabawne odpowiedzi sprawią, że poczujecie się jak w prawdziwej podróży. Trzy rodzaje kart: "co widać za oknem", "jak było kiedyś" i "ciekawi Polacy" sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.
12. GRA PLANSZOWA "UROKI MILANÓWKA" (KLIK). Wciągająca gra rodzinna, która zapoznaje uczestników z historią i ciekawostkami Milanówka. Gracze wcielają się w role turystów zwiedzających i poznających uroki Milanówka. Przemieszczając się po szlakach łączących najbardziej charakterystyczne miejsca miasta, gracze znajdują widokówki i krówki z Milanówka, które zapewniają zwycięstwo posiadaczowi największej liczby punktów.
13. GRA "POLSKA QUIZ - JAK BYŁO KIEDYŚ" (KLIK). Co to Pewex, Polo Cocta, walkman i kasety magnetofonowe? Zabawne pytania i odpowiedzi przypomną, jak żyło się w latach 80-tych i 90-tych w Polsce. W opakowaniu 50 kart do gry i 150 pytań.
14. POLSKO-ANGIELSKA GRA MEMO "30 ATRAKCJI POZNANIA" (KLIK). Podczas gry odkryjesz najwspanialsze atrakcje Poznania, nauczysz się języka angielskiego oraz wytrenujesz swoją pamięć i spostrzegawczość. Dzięki Mini Przewodnikowi poznasz wiele ciekawostek o mieście, a mapka doprowadzi Cię do każdego miejsca w trakcie Twojej podróży. W ofercie wydawnictwa Tripamo znajdziecie jeszcze różnorodne puzzle z atrakcjami Poznania.
15. GRA MONOPOLY KKS LECH POZNAŃ (KLIK). Znana na całym świecie gra Monopoly teraz w wydaniu dla Lecha Poznań. Stawiaj trybuny i stadiony na różnych polach. Przejdź klubowy system piłkarskiego szkolenia oraz odwiedź Stację Kolejorz nie wychodząc z domu. Podróżuj z zespołem na mecze w europejskich pucharach, świętuj ze znajomymi mistrzostwa Polski, przybij "piątki" z legendami Lecha.
16. PUZZLE "POLSKA DLA DZIECI" (KLIK). Puzzle z mapą Polski przedstawiającą atrakcje dla dzieci. Dzieci znajdą na mapie najciekawsze zabytki i budynki charakterystyczne dla polskich miast: Wawel, Stadion Narodowy czy gdański Żuraw. Do puzzli została dołączona broszura z opisem wszystkich atrakcji z mapy (po polsku i po angielsku) oraz plakat - mapa Polski.
17. UKŁADANKA "POLSKA" (KLIK). Układanka edukacyjna pocięta zgodnie z granicami województw dzisiejszej i przedwojennej Polski. Oddzielone też są stolice z nimi związane. Na każdym województwie znajdziemy obrazki najważniejszych zabytków kultury, wydarzeń historycznych oraz krótkie ich opisy. Są także herby i informacje o ludności poszczególnych jednostek.


18. PUZZLE "POCZĄTKI PAŃSTWA POLSKIEGO" (KLIK). Puzzle zostały stworzone, żeby w interesujący sposób przybliżyć dzieciom historię początków państwa polskiego w oparciu o kilka wybranych wydarzeń z okresu wczesnopiastowskiego. Barwne scenki, często humorystyczne, nawiązują zarówno do istotnych faktów historycznych (ślub Mieszka I i Dobrawy, chrzest Polski, bitwa pod Cedynią, bitwy z Wieletami), jak i podań (legenda o Lechu, Czechu i Rusie, legenda o Popielu). Składają się z 84 dużych elementów tworzących po ułożeniu ilustrację o nieregularnych kształtach o wymiarach aż 64x46 cm.
19. EDUKACYJNA GRA PLANSZOWA Z PUZZLAMI "MAPA POLSKI" (KLIK). Wiedza o Polsce czeka na odkrycie, poznajcie ją teraz w całym kolorycie. Na polach startowych auta postawcie, podróżując po Polsce, dobrze się bawcie! Gra zawiera 70 dwustronnych kart z pytaniami o trzech stopniach trudności, plansze puzzlową oraz drewniane pionki.
20. GRA EDUKACYJNA "WIELCY POLACY" (KLIK). Gra, która ma za zadanie przybliżyć sylwetki postaci z historii Polski, które przyczyniły się do jej rozwoju i rozsławiania w świecie. Na kartach przedstawione są fakty oraz ciekawostki z życia 55 wyjątkowych Polaków urodzonych do 1918 roku.
21. GRA EDUKACYJNA "POLSKA - QUIZ DLA DZIECI" (KLIK). Wesoły quiz rysunkowy o Polsce. Pytania o polskie zwierzęta, potrawy, pory roku, miejsca i zwyczaje na pewno spodobają się ciekawskim maluchom. Karty zawierają rysunkowe odpowiedzi, dzięki czemu dzieci, które jeszcze nie czytają, będą się dobrze bawić.
22. GRA "ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE" (KLIK). Przenieś się do XVIII wieku, do czasów kiedy Łazienki Królewskie były letnią rezydencją króla Polski - Stanisława Augusta. Dostarcz królowi najwspanialsze dzieła sztuki i wygraj! Celem gry jest zebranie najcenniejszej kolekcji dzieł sztuki. Będziemy to robić stylem spacerowym, próbując dostać się na pole, na którym właśnie jest Stanisław August. Ten, kto go spotka, otrzymuje dzieło sztuki. Gra zapewnia jednak dużo więcej wrażeń niż się może wydawać.
23. KARTY "DZIKIE ZWIERZĘTA POLSKI" (KLIK). Karty zdobią ilustracje dzikich zwierząt, które występują na terenie Polski. W zestawie znajduje się również broszura edukacyjna zawierająca opis poszczególnych gatunków oraz zasady 5 popularnych gier karcianych (wist, makao, kierki, remik i 66). W ofercie firmy Trefl znajdziecie jeszcze m.in. karty "Grzyby Polski", "I love Bałtyk - poranek" czy "I love Tatry - wiosna".
24. PUZZLE "MAPA POLSKI" (KLIK). Ułóżcie Mapę Polski i zobaczcie, jak piękny i interesujący jest nasz kraj! Aby pobudzająca ciekawość i wyobraźnię zabawa trwała jeszcze dłużej, do zestawu dołączono 16 figurek. Duża, pełna zabawnych szczegółów układanka zachęci nie tylko czterolatki do wycieczek palcem po mapie i zainspiruje do zdobywania wiedzy o Polsce.


25. GRA Z SERII LEGENDY POLSKIE - "BAZYLISZEK" (KLIK). Wyruszacie do podziemi, by stawić czoło strasznemu potworowi. Podczas poszukiwań odwiedźcie jak najwięcej komnat. Pamiętajcie jednak, by zabrać ze sobą lustro – może uda Wam się upolować bazyliszka! Szybka gra na spostrzegawczość i pamięć, w której dzieci muszą zapamiętać wygląd komnat i znaleźć ich lustrzane odbicie.
26. GRA EDUKACYJNA "MINIATUROWA POLSKA 3D" (KLIK). Plansza do gry jest dwustronna, dzięki czemu można grać na dwa różne sposoby na różnych poziomach trudności. Na pierwszej planszy czeka fascynująca wycieczka dookoła Polski, która pozwoli na poznanie ważnych miejsc w Polsce, natomiast na drugiej z kolei trzeba użyć swoich zdolności strategicznych i stoczyć pojedynek na zabytki.
27. GRA EDUKACYJNA "POWSTANIE WARSZAWSKIE - QUIZ OBOWIĄZKOWY" (KLIK). Gra zawiera 150 ciekawych pytań i ponad 400 odpowiedzi, dzięki którym można lepiej poznać wydarzenia z okresu Powstania Warszawskiego.
28. EDUKACYJNA MAPA POLSKI (KLIK). Układanka zachęca do pogłębiania swojej wiedzy na temat naszego kraju. Dzięki niej dziecko pozna najbardziej znane obiekty lub związane z regionem wydarzenia, a także graniczne kraje, a na koniec utrwali swoją wiedzą, rozwiązując quiz.
29. GRA TOWARZYSKA "5 SEKUND POLSKA" (KLIK). Wszystkie pytania dotyczą Polski i Polaków. Masz 5 sekund, dlatego mówisz, co ci ślina na język przyniesie. Padają śmieszne, a czasem dziwaczne odpowiedzi, a kulki mkną w dół spirali specjalnego czasomierza. Kompaktowa wersja bestsellerowej gry "5 Sekund".
30. GRA "KURIERZY" (KLIK). W grze wcielicie się w rolę kurierów Armii Krajowej podczas II wojny światowej. Celem jest dostarczenie jak największej liczby meldunków. Zadanie jest bardzo niebezpieczne - musicie przedrzeć się przez okupowaną Europę, gdzie niemal wszędzie czyhają na was Niemcy. Poznacie też legendarnych kurierów: Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Jana Karskiego, Elżbietę Zawacką i innych.


31. GRA Z SERII LEGENDY POLSKIE - "SMOK WAWELSKI" (KLIK). Dokładając lub zdejmując elementy z figurki smoka staramy się przechylić bestię, tak, aby jej pysk zanurzył się w Wiśle. Podczas rozgrywki emocje stale rosną, aż wreszcie smok opada, a dwór króla Kraka może odetchnąć  z ulgą. W serii "Legendy polskie" znajdziecie jeszcze grę "Pan Twardowski" oraz "Król Popiel".
32. GRA EDUKACYJNA "POZNAJ POLSKĘ" (KLIK). Zestaw gier i zabaw edukacyjnych, których tematem przewodnim jest Polska. Wiedza potrzebna do przeprowadzenia rozgrywki zawarta jest w załączonym do zestawu folderze. Wiadomości o Polsce uzupełniają dwie plansze składane z dwustronnych puzzli, przedstawiające mapy Polski z podziałem na województwa, z zaznaczeniem ich stolic, prezentacją strojów ludowych i przedstawieniem najciekawszych obiektów i miejsc na terenie naszego kraju.
33. PUZZLE "MAPA POLSKI" (KLIK). Kolorowe, kreatywne puzzle, które poza elementem rozrywkowym (układanie), aktywnie wspierają edukację Twojej pociechy. Układanka została podzielona na województwa, każdy element przedstawia inny obiekt na mapie Polski.
34. PUZZLE "MAPA POLSKI MŁODEGO ODKRYWCY" (KLIK). Na mapie do układania zaznaczono barwnie poszczególne regiony wraz z ukształtowaniem terenu, a za pomocą kolorowych piktogramów - najbardziej znane budowle, zwierzęta, pomniki przyrody, wydarzenia. Dzięki temu mapa jest fascynującym źródłem wiedzy o historii i teraźniejszości. Przekazuje w ciekawy sposób informacje z zakresu geografii, przyrody i kultury Polski.
35. KARTY "POLSKA" (KLIK). Karty z akwarelowymi rysunkami z różnych miast naszego kraju.
36. GRA EDUKACYJNA "TRIVIAL PURSUIT: POLSKA" (KLIK). W grze zmierzysz się zarówno z pytaniami z kategorii takich jak Historia czy Geografia, ale przekonasz się także, jak dobrze znasz Smaki Polski i czy jesteś na bieżąco ze światem Popkultury. Zróżnicowane, niekiedy szalone pytania sprawiają, że to gra, przy której cała rodzina będzie świetnie się bawić. Dzięki poręcznemu pudełku gra doskonale sprawdzi się podczas podróży czy na wakacyjnych wyjazdach.


37. GRA "MAŁY LECHITA" (KLIK). Gra, która poszerza wiedzę na temat klubu Lech Poznań oraz zasad gry w piłkę nożną i zachęca do aktywności fizycznej. Praca piłkarza wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i dużym prestiżem. Wiesz na czym polega? Jak zachować się na boisku oraz jaka jest historia klubu, który tak uwielbiasz? Sprawdź swoją wiedzę, kondycję i zostań Małym Lechitą!
38. GRA "KIERUNEK POLSKA. POKAŻ TO!" (KLIK). Wesoła gra skojarzeń, która rozbudzi wyobraźnię i zachęci do odkrywania Polski. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. Punkty można zdobyć na dwa sposoby: pokazując na kartach i planszy swoje hasła tak, żeby odgadli je inni gracze, odgadując hasła innych graczy.
39. GRA MEMORY "ODKRYWAMY WARSZAWĘ" (KLIK). Gra pokazuje warszawskie miejsca i opowiada znane i mniej znane polskie legendy. W ekologicznej tekturowej szufladce znajdują się 24 wytrzymałe karty o zaokrąglonych krawędziach oraz składana książeczka z opisem miejsc i legendami. Teksty zostały przygotowane w języku polskim i angielskim.
40. GRA "POLSKA. GRA Z HISTORIĄ" (KLIK). Odwiedzaj historyczne miejsca i poznawaj ważne wydarzenia z dziejów naszego kraju. Odkrywaj historię Polski w czasie emocjonującej gry, w której nikt nie sprawdza Twojej wiedzy!
41. GRA FAMILIJNA "DZIECI KONTRA RODZICE: HISTORIA POLSKI" (KLIK). W tej grze dzieci rywalizują z rodzicami - najdziecie pytania przystosowane do każdej ze stron wyzwania! Gra przeniesie Was w niezwykły świat kraju nad Wisłą.
42. GRA PLANSZOWA "NASZA POLSKA. 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI" (KLIK). Gra została przygotowana z myślą o 100. rocznicy niepodległości Polski. Gracze przesuwają swoje pionki od pola Start w kierunku Mety. Po drodze losują Karty z pytaniami, które podzielone są na cztery okresy: Odzyskanie niepodległości i Bitwa Warszawska, II Wojna Światowa i Okupacja, czasy PRL-u, Solidarność i wejście Polski do Unii. Pod każdym pytaniem umieszczone są trzy odpowiedzi. Po udzieleniu odpowiedzi gracze otrzymują ustaloną kwotę Marek Polskich. Gdy gracz nie zna odpowiedzi, może za odpowiednią kwotę kupić podpowiedź lub odrzucić jedną błędną odpowiedź.
43. GRA MEMORY "WYCINANKI LUDOWE. POLSKA DLA DZIECI" (KLIK). Gra została zainspirowana ludowymi wycinankami z regionów Kurpi i Łowicza. Folkowe wycinanki doskonale sprawdzają się w grze dla dzieci z uwagi na intensywne, wesołe barwy oraz proste, przyjazne dzieciom motywy: kogut, indyk, tańcząca para czy wiejska chałupa. 18 kartoników z polskimi nazwami tworzy parę z 18 kartonikami z takimi samymi ilustracjami z podpisami w języku angielskim.
44. MINI QUIZ "PRZYRODA I GEOGRAFIA POLSKI" (KLIK). Gra, w której uczestnicy biorą udział w emocjonującej zabawie, a jednocześnie zdobywają wiele ciekawych informacji na temat geografii i przyrody Polski. Gracze maja do dyspozycji 456 kart, na których znajdują się 184 pytania i 368 odpowiedzi.


45. GRA EDUKACYJNA "POZNAJĘ POLSKĘ" (KLIK). "Poznaję…" to seria edukacyjnych gier dla dzieci w wieku 6 lat, które doskonalą umiejętności dziecka poprzez zabawę. Gry pomagają ćwiczyć m.in. zapamiętywanie i rozwijanie logicznego myślenia. Nie ma tutaj czasu na nudę! Wędruj razem z dzieckiem po Polsce!
46. GRA "M/S BATORY" (KLIK). To miał być kolejny spokojny rejs przez ocean na pokładzie statku M/S Batory. Podróż z Dworca Morskiego w Gdyni do Nowego Jorku po raz kolejny przyciągnęła na pokład znamienite towarzystwo. Nikt jednak nie spodziewał się, że na transatlantyku rozegrają się tym razem sceny rodem z najpoczytniejszych powieści kryminalnych. Zuchwała kradzież bezcennych klejnotów hrabiny Pawlickiej wstrząsnęła pasażerami i członkami załogi. Jednak to właśnie wśród nich ukrywa się złodziej…
47. GRA PLANSZOWA "STRAJK. SKOK DO WOLNOŚCI" (KLIK). Wejdź do gry i weź udział w wydarzeniach, które zmieniły bieg historii. Przenieś się do stoczni i rozdaj karty historii. Wciel się w rolę przywódcy strajku, kieruj działaniami Komitetu Strajkowego w Stoczni Gdańskiej im. Lenina w 1980 roku. Zaczynasz grę mając tylko "gadane". Czy uda Ci się porwać tłum, zyskać uznanie w oczach światowej opinii publicznej i doprowadzić strajkujących do zwycięstwa?
48. GRA MONOPOLY "ŁĄCZY NAS PIŁKA" (KLIK). Poznaj bliżej piłkarską reprezentację Polski - kupuj pola z naszymi najpopularniejszymi zawodnikami oraz obiekty sportowe, stawiaj trybuny i stadiony, a następnie pobieraj czynsz z posiadanych pól. W trakcie gry wymieniaj się zdobyczami z innymi graczami i czekaj na kolejne okazje na aukcjach. Jest wiele sposobów, by doprowadzić konkurentów do bankructwa – inwestuj z głową i bądź twardym negocjatorem, bo zwycięzca jest tylko jeden.
49. UKŁADANKA "POLSKA DLA DZIECI. ZWIERZĘTA" (KLIK). Układanka dla dzieci od 2. roku życia z wyciętymi ośmioma obrysami zwierząt. Każde ze zwierząt można wyjąć, a następnie zadaniem dziecka jest dopasowanie odpowiedniego kształtu i rysunku do otworu na planszy. Z tyłu planszy umieszczono opisy wszystkich zwierząt.
50. KARTY "DZIKIE PTAKI POLSKI" (KLIK). Karty zdobią ilustracje dzikich ptaków, które występują na terenie Polski. W zestawie znajduje się również broszura edukacyjna zawierająca opis poszczególnych gatunków oraz zasady 5 popularnych gier karcianych (wist, makao, kierki, remik i 66).
51. GRA "OD HELU DO WAWELU" (KLIK). Gracze wcielają się w rolę podróżników, którzy mają na celu określenie położenia miast i atrakcyjnych obiektów względem siebie. Wszystkie miejsca znajdują się w Polsce. Sprawdź, jak dobrze znasz mapę Polski, kontroluj czy nie zabłądziłeś i wyrusz w niezwykłą podróż grając w tę grę.


Niektóre linki w przeglądzie to linki afiliacyjne. Jeśli za ich pośrednictwem dokonacie zakupu, otrzymam z tego tytułu niewielką prowizję, która nie wpływa na cenę produktu.
- Justyna

author

Justyna Ziembińska-Uzar

Cześć! Nazywam się Justyna Ziembińska-Uzar i od 2012 roku na swoim blogu opowiadam o ciekawych polskich produktach oraz przedstawiam polskie marki. Moją misją jest promocja patriotyzmu konsumenckiego w codziennym wydaniu. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej, na nowo odkrywając dla siebie hasło "dobre, bo polskie"!


Udostępnij ten post

4 komentarze :

  1. Genialny ten post! Dużo fajnych propozycji! Na pewno mi się przyda :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy te puzzle z numeru 17 :) Są genialne!

    OdpowiedzUsuń
  3. To ja dopiszę jeszcze grę Capital firmy Granna "Gracz wspólnie budują Warszawę na przestrzeni sześciu epok"

    OdpowiedzUsuń

Komentarze na blogu są moderowane.

NIE PUBLIKUJĘ KOMENTARZY ZAWIERAJĄCYCH LINKI.

Komentarze zawierające treści obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moje przeglądy