O MNIE I O BLOGU


Witaj na moim blogu! Skoro zajrzałaś/eś na tę podstronę, to znaczy, że chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mnie i o Kupuję Polskie Produkty. Nie lubię mówić o sobie, ale spróbuję ;)

Mam na imię Justyna i mieszkam w Poznaniu. Jestem żoną naprawdę fajnego inżyniera i mamą rozbrykanego dwuipółlatka. Niech Cię nie zmyli moje zdjęcie - w tym roku skończę już 29 lat.

Z wykształcenia jestem filologiem polskim - po specjalizacji wydawniczej. Po studiach bardzo chciałam pracować przy książkach, ale niestety (a może "stety"?) nie wyszło. Trafiłam do agencji marketingu internetowego, w której zajmowałam się planowaniem i budową kampanii Google AdWords oraz copywritingiem. W międzyczasie rozwijałam bloga, którym obecnie zajmuję się na pełen etat - zaraz po moim pierwszym etacie, którym jest macierzyństwo ;)

O CZYM PISZĘ NA SWOIM BLOGU


Najbardziej interesuje mnie polski rynek kosmetyków naturalnych oraz zabawek i akcesoriów dla dzieci, jednakże tematyka mojego bloga jest znacznie, znacznie szersza - prezentuję na nim produkty codziennego użytku od polskich marek i polskich producentów.

Znajdziesz u mnie m.in. spisy rodzimych marek odzieżowych, obuwniczych czy kosmetycznych (choć tego typu spisów jest na blogu znacznie więcej!), recenzje konkretnych produktów, wywiady z twórcami marek oraz garść bardziej osobistych wpisów, dotyczących robienia zakupów, oszczędzania, poszukiwania polskich marek, rozpoznawania polskich produktów i funkcjonowania rodzimych marek na rynku.

Bardzo lubię tworzyć przeglądy marek i produktów z konkretnej kategorii - jeśli jesteś rodzicem, zobacz przegląd polskich czarno-białych zabawek i akcesoriów dla niemowląt czy przegląd polskich otulaczy dla dzieci. W przyszłości na pewno znajdziesz u mnie spis polskich producentów toreb i torebek, producentów mebli, części samochodowych czy tekstyliów.


JAK TO WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO?


Był ponury listopad 2012 roku. Podczas kolejnych cotygodniowych zakupów dotarło do mnie, że większość mojego koszyka wypełniają różne polskie produkty. Ich wyszukiwanie – czy to w sklepach stacjonarnych, czy w Internecie – sprawiało mi od kilku miesięcy dużą frajdę; zawsze natrafiałam na coś ciekawego, czego z mężem nie znaliśmy, o czym nie słyszeliśmy i o czym nie słyszeli nasi krewni czy znajomi. Wcześniej ze smutkiem doszliśmy do wniosku, że znalezienie polskich produktów na sklepowych półkach nie jest łatwym zadaniem - musieliśmy się wysilić, by je znaleźć.

Postanowiliśmy z mężem, że będziemy kupować jak najwięcej artykułów rodzimych producentów: żywności, odzieży, środków czystości... W ten sposób chcieliśmy wspierać naszą gospodarkę. Przy okazji poznawaliśmy kolejne marki i firmy. Niektóre z nich pozytywnie nas zaskoczyły jakością swoich wyrobów.

I wtedy, w tym ponurym listopadzie, po moich 24. urodzinach, pomyślałam, że byłoby fajnie stworzyć miejsce, w którym mogłabym pokazać różnego rodzaju polskie produkty czy nieznane szerzej marki, i które zachęcałoby do wspierania rodzimych producentów. Takiego miejsca wówczas w Internecie nie było, a ja miałam sporo wolnego czasu, który mogłam poświęcić na pisanie. Tak powstał blog Kupuję Polskie Produkty. Pierwszy wpis został opublikowany 15 listopada 2012 roku. Moim mottem stał się fragment wiersza Stanisława Jachowicza: Cudze chwalicie, swego nie znacie / Sami nie wiecie, co posiadacie, a moim celem - promocja polskich firm i ich produktów oraz rozpoczęcie mody na polskie produkty.

Dziś Kupuję Polskie Produkty to największe w Polsce katalogi polskich marek i produktów z różnych branż, które staram się na bieżąco aktualizować. To także różnego rodzaju zestawienia – na przykład prezentacje polskich past do zębów czy polskich kosmetyków naturalnych, które cieszą się ogromną popularnością. Wreszcie - to artykuły i recenzje.

Po ponad 4 latach prowadzenia bloga z dumą mogę powiedzieć, że modę na polskie produkty udało mi się rozpropagować, o czym świadczy nie tylko stale rosnące grono moich czytelników, ale i wciąż powstające podobne inicjatywy w mediach społecznościowych.

Od kilku lat buduję pozytywny wizerunek wokół polskich produktów i polskich marek, i zachęcam przeciętnego Kowalskiego, by nie wstydził się kupowania rodzimych wyrobów oraz by dostrzegł w tym działaniu korzyści dla siebie i swojej rodziny.

Mamy nadzieję, że mój blog będzie dla Ciebie źródłem informacji o wielu ciekawych polskich produktach i polskich firmach oraz że zachęci Cię do częstszego kupowania rodzimych produktów.

Zapraszamy Cię do śledzenia mnie w mediach społecznościowych - na Facebooku i na Instagramie, na których wiele się dzieje! Strona jest miejscem na dłuższe teksty i zestawienia, z kolei kanały w mediach społecznościowych pozwalają mi na prezentację wielu nowych produktów, które z różnych względów nie pojawiają się od razu na blogu.

Moje hasztagi w mediach społecznościowych to:

#kupujepolskieprodukty
#dobrebopolskie
#madeinpoland
#produktpolski