O blogu


Był ponury listopad 2012 roku. Podczas kolejnych cotygodniowych zakupów dotarło do mnie, że większość mojego koszyka wypełniają różne polskie produkty. Ich wyszukiwanie – czy to w sklepach stacjonarnych, czy w Internecie – sprawiało mi od kilku miesięcy dużą frajdę; zawsze natrafiałam na coś ciekawego, czego z mężem nie znaliśmy, o czym nie słyszeliśmy i o czym nie słyszeli nasi krewni czy znajomi. Wcześniej ze smutkiem doszliśmy do wniosku, że znalezienie polskich produktów na sklepowych półkach nie jest łatwym zadaniem - musieliśmy się wysilić, by je znaleźć.

Postanowiliśmy z mężem, że będziemy kupować jak najwięcej artykułów rodzimych producentów: żywności, odzieży, środków czystości... W ten sposób chcieliśmy wspierać naszą gospodarkę. Przy okazji poznawaliśmy kolejne marki i firmy. Niektóre z nich pozytywnie nas zaskoczyły jakością swoich wyrobów.

I wtedy, w tym ponurym listopadzie, po moich 24. urodzinach, pomyślałam, że byłoby fajnie stworzyć miejsce, w którym mogłabym pokazać różnego rodzaju polskie produkty czy nieznane szerzej marki, i które zachęcałoby do wspierania rodzimych producentów. Takiego miejsca wówczas w Internecie nie było, a ja miałam sporo wolnego czasu, który mogłam poświęcić na pisanie. Tak powstał blog Kupuję Polskie Produkty. Pierwszy wpis został opublikowany 15 listopada 2012 roku. Moim mottem stał się fragment wiersza Stanisława Jachowicza: Cudze chwalicie, swego nie znacie / Sami nie wiecie, co posiadacie, a moim celem - promocja polskich firm i ich produktów oraz rozpoczęcie mody na polskie produkty.

Dziś Kupuję Polskie Produkty to największe w Polsce katalogi polskich marek i produktów z różnych branż, które staram się na bieżąco aktualizować. To także różnego rodzaju zestawienia – na przykład prezentacje polskich past do zębów czy polskich kosmetyków naturalnych, które cieszą się ogromną popularnością. Wreszcie - to artykuły i recenzje.

Po ponad 4 latach prowadzenia bloga z dumą mogę powiedzieć, że modę na polskie produkty udało mi się rozpropagować, o czym świadczy nie tylko stale rosnące grono moich czytelników, ale i wciąż powstające podobne inicjatywy w mediach społecznościowych.

Od kilku lat buduję pozytywny wizerunek wokół polskich produktów i polskich marek, i zachęcam przeciętnego Kowalskiego, by nie wstydził się kupowania rodzimych wyrobów oraz by dostrzegł w tym działaniu korzyści dla siebie i swojej rodziny.

Mamy nadzieję, że mój blog będzie dla Ciebie źródłem informacji o wielu ciekawych polskich produktach i polskich firmach oraz że zachęci Cię do częstszego kupowania rodzimych produktów.

Zapraszamy Cię do śledzenia mnie w mediach społecznościowych - na Facebooku i na Instagramie, na których wiele się dzieje! Strona jest miejscem na dłuższe teksty i zestawienia, z kolei kanały w mediach społecznościowych pozwalają mi na prezentację wielu nowych produktów, które z różnych względów nie pojawiają się od razu na blogu.

Moje hasztagi w mediach społecznościowych to:

#kupujepolskieprodukty
#dobrebopolskie
#madeinpoland
#produktpolski