O blogu

Był rok 2012. Podczas kolejnych cotygodniowych zakupów dotarło do nas, że większość naszego koszyka wypełniają różne polskie produkty. Ich wyszukiwanie – czy to w sklepach stacjonarnych, czy w Internecie – sprawiało nam od kilku miesięcy dużą frajdę; zawsze natrafiliśmy na coś ciekawego, czego nie znaliśmy, o czym nie słyszeliśmy i o czym nie słyszeli nasi krewni czy znajomi. Wcześniej ze smutkiem doszliśmy do wniosku, że znalezienie polskich produktów na sklepowych półkach nie jest łatwym zadaniem - musieliśmy się wysilić, by je znaleźć. Szukanie polskich produktów stało się dla nas swoistego rodzaju hobby. Postanowiliśmy, że będziemy kupować jak najwięcej artykułów rodzimych producentów: żywności, odzieży, środków czystości... W ten sposób chcieliśmy wspierać naszą gospodarkę. Przy okazji poznawaliśmy kolejne marki i firmy. Niektóre z nich pozytywnie nas zaskoczyły jakością swoich wyrobów.

Pomyśleliśmy sobie, że byłoby fajnie stworzyć miejsce, które prezentowałoby różnego rodzaju polskie produkty czy nieznane szerzej marki, i które zachęcałoby do wspierania rodzimych producentów. Tak powstał blog Kupuję Polskie Produkty. Wystartowaliśmy 15 listopada 2012 roku. Naszym mottem stał się fragment wiersza Stanisława Jachowicza: Cudze chwalicie, swego nie znacie / Sami nie wiecie, co posiadacie.

Jesteśmy przekonani, że w ciągu tych 3 lat udało nam stworzyć właśnie takie miejsce. Katalogujemy polskie produkty i marki: prowadzimy wykazy polskich producentów odzieży, obuwia, zabawek i innych artykułów; staramy się je na bieżąco aktualizować. Tworzymy różnego rodzaju zestawienia – na przykład prezentacje polskich past do zębów czy polskich kosmetyków naturalnych, które cieszą się ogromną popularnością. W dłuższych wpisach prezentujemy te produkty, z których korzystamy w naszym gospodarstwie domowym. Pokazujemy również nowe produkty, które dopiero wchodzą na rynek – i  które w naszej ocenie są warte uwagi.

Naszą misją jest budowanie pozytywnego wizerunku wokół polskich produktów i polskich marek, i zachęcanie przeciętnego Kowalskiego, by nie wstydził się kupowania rodzimych wyrobów oraz by dostrzegł w tym działaniu korzyści dla siebie i swojej rodziny.

Chcemy certyfikować wartościowe polskie produkty. Stworzyliśmy charakterystyczny, rozpoznawalny logotyp, który firma Lullalove umieściła na opakowaniach niektórych swoich zabawek i akcesoriów niemowlęcych, i który coraz częściej pojawia się na stronach polskich producentów.

W 2015 roku wraz z koszulove.com stworzyliśmy linię wielorazowych, pojemnych toreb bawełnianych, które poprzez oryginalne nadruki promują patriotyzm gospodarczy.

Mamy nadzieję, że nasz blog będzie dla Ciebie źródłem informacji o wielu ciekawych polskich produktach i polskich firmach oraz że zachęci Cię do częstszego kupowania rodzimych produktów.

Zapraszamy Cię do śledzenia nas w mediach społecznościowych - na Facebooku i na Instagramie, na których wiele się dzieje! Strona jest miejscem na dłuższe teksty i zestawienia, a nasze kanały w mediach społecznościowych pozwalają nam na prezentację wielu produktów, które z braku czasu nie znajdą miejsca na blogu.

Nasze hasztagi w mediach społecznościowych to:
#kupujepolskieprodukty
#dobrebopolskie
#madeinpoland
#produktpolski


KIM JESTEŚMY? (rozwiń)


Jesteśmy wciąż młodym małżeństwem. Mieszkamy w Poznaniu - tutaj też pracujemy w branży technicznej i marketingowej. Wychowujemy rezolutnego i wesołego dwulatka.