Polskie czarno-białe zabawki i akcesoria dla niemowląt

29 maja 2014

Wraz z pojawieniem się dziecka w domu, pojawiają się też w nim różnorodne zabawki - zwykle bardzo kolorowe, nawet te adresowane (według etykiet) do niemowląt. Owszem, cieszą one oczy, ale... rodziców. W większości nie zdają sobie oni sprawy, że dziecko, nie mając w pełni wykształconego narządu wzroku, widzi bardzo niewyraźnie, dostrzegając wyłącznie kontrast bieli i czerni. W późniejszym czasie do tych barw dołącza czerwień, zieleń i kolor żółty.

I właśnie w takich barwach warto kupować akcesoria oraz zabawki dla maluszków. Niemowlęta bardzo lubią proste, duże wzory, z wyraźnymi konturami - ważne jest, by pokazywać je w odległości nie większej niż 20-30 cm od twarzy maluszka. Kolorowymi przedmiotami dzieci zaczynają się interesować dopiero po kilku miesiącach.

DLACZEGO CZARNO-BIAŁE ZABAWKI?
Uzupełniając wyprawkę dla niemowlaka, warto wybrać zabawki i akcesoria w kontrastowych kolorach (dwóch, maksymalnie trzech). Czerń i biel z dodatkiem czerwieni lub zieleni pobudzają zmysł wzorku, a więc przyczyniają się do rozwoju intelektualnego dziecka.

POLSKIE CZARNO-BIAŁE ZABAWKI
Do niedawna czarno-białe zabawki oferowały zagraniczne firmy; ich ceny były (i są) bardzo wysokie. Na szczęście, wraz ze wzrostem świadomości rodziców, możemy już kupić - w bardzo przystępnych cenach - polskie zabawki i akcesoria w tej właśnie kolorystyce. Są starannie wykonane, nierzadko szyte ręcznie, bezpieczne i pomysłowe; doskonale wspomogą wszechstronny rozwój maluszka. Zapraszamy na przegląd polskich firm, które oferują różnorodne czarno-białe zabawki oraz akcesoria dla niemowląt!


WHITE AND BLACK
Prezentację rozpoczynamy od polskiej firmy o znaczącej nazwie White&Black, która w swoim asortymencie posiada najwięcej czarno-białych (również z dodatkiem koloru czerwonego) zabawek dla niemowlaków - w bardzo przystępnych cenach.

Obecnie w dziale "Zabawki" sklepu internetowego dostępne są: grzechotka w kształcie kwiatka; pluszowa żmija z długim językiem; dwie miękkie, otwierane, dwustronne książeczki; grzechocząca kostka; lusterko. Do zabawy idealnie nadadzą się też podłogowe, miękkie maty. Maluchy będą zachwycone! Warto wiedzieć, że zabawki są szyte ręcznie z najwyższą starannością. Ceny za zabawki mieszczą się w przedziale od 46 zł do 57 zł.

Dodatkowo White&Black ma w swej ofercie szereg akcesoriów dla noworodków w kontrastowych, czarno-biało-czerwonych kolorach: pościele; beciki/rożki; ochraniacze do łóżeczek; poduszkę do karmienia; śpiworki. Przy ich pomocy można częściowo skompletować prawdziwie edukacyjną wyprawkę dla maluszka.

Wszystkie zabawki i akcesoria są w pełni bezpieczne dla dziecka. Posiadają atest CE. Użyte do ich produkcji materiały są wysokiej jakości, hipoalergiczne i delikatne. Nie powodują alergii. Łatwo je utrzymać w czystości. Wzory na materiałach zostały poparte badaniami psychologicznymi.

Strona internetowa: http://sklep.whiteandblack.pl
Facebook: facebook.com/yourGENIUS

LULLALOVE
Lullalove to kolejna młoda, polska firma dedykująca swoje wyroby dzieciom i ich rodzicom. Pierwszym z nich jest MR B - sympatyczna przytulanka mogąca zmienić się w ogrzewacz. Ogrzewacz będzie pomocny w przypadku kolki, na spacerze czy po wizycie na basenie z niemowlakiem.

Mięciutki miś jest oczywiście czarno-biało-czerwony. Z jego boku wystają czerwone metki, a jedna z jego łapek delikatnie szeleści po ściśnięciu. Jest lekki i całkowicie bezpieczny. Dla wielu polskich maluchów stał się pierwszą, ulubioną zabawką!

MR B z wkładem ogrzewającym kosztuje 79 zł.

Zapraszamy do przeczytania naszych artykułów o MR B: SuperZabawka MR B oraz MR B - ogrzewacz na kolki.

Strona internetowa: http://www.sposobnakolke.pl
Facebook: facebook.com/SuperMRbCZUCZU
Bright Junior Media to innowacyjne wydawnictwo, które pod marką CzuCzu tworzy edukacyjne książeczki, karty edukacyjne, zestawy łamigłówek, puzzle czy gry logiczne. W zamierzeniu autorów mają one pomagać najmłodszym poznawać świat, rozwijać wyobraźnię i spędzać czas na dobrej zabawie. W przygotowaniu wszystkich książeczek CzuCzu bierze udział zespół pedagogów i psychologów rozwojowych; współpracują z nimi także wspaniali ilustratorzy o dziecięcej, nieograniczonej fantazji.

W ofercie CzuCzu znaleźć można kontrastowe książeczki na sznureczku. Seria "Karty kontrastowe na sznureczku" to dwa zestawy stworzone z myślą o rodzicach, którzy chcą odpowiedzialnie wspierać swoje maluszki w rozwoju. Kontrastowe ilustracje, dostosowane do poziomu percepcji najmłodszych niemowląt, pozwalają kształtować inteligencję wizualno-przestrzenną, a także poznawać granice przedmiotów, co za jakiś czas ułatwi chwytanie i przemieszczanie się.
Karty zostały podzielone na dwa zestawy. Pierwszy składa się z dwudziestu prostych ilustracji odpowiednich dla najmłodszych niemowląt, które dostrzegają tylko mocno kontrastowe barwy i wyraźne kontury. Zabawę kartami można zacząć już od czwartego tygodnia życia dziecka. Drugi zestaw tworzy dwadzieścia bardziej skomplikowanych ilustracji odpowiednich dla trzymiesięcznych dzieci, które zaczynają zwracać uwagę na szczegóły i są już w stanie wyodrębnić z całości nawet niewielkie elementy.

Zestawy kosztują kilkanaście złotych i można je kupić w dobrych księgarniach czy w sklepach z akcesoriami dziecięcymi. Warto dodać, że na opakowaniach produktów CzuCzu widnieje biało-czerwona oraz informacja o produkcji w Polsce.

Strona internetowa: http://www.czuczu.pl
Facebook: facebook.com/czuczuboyNAME ME
Firma Name Me to wspaniale wyglądające, przydatne akcesoria dla noworodków i niemowlaków w czarno-białych barwach, z których można skompletować oryginalną wyprawkę. Name Me umożliwia zamówienia kocyka z imieniem dziecka i danymi narodzin, a także poduszki, pościele czy plakaty, które powstają z myślą o konkretnym dziecku, dzięki czemu są absolutnie niepowtarzalne. Grafiki wykorzystywane przez Name Me są pozbawione detali, aby ułatwić maluszkom rozpoznawanie kształtów.
Produkcja personalizowanych produktów trwa trzy tygodnie - tyle czasu potrzeba, aby przygotować kocyk najwyższej jakości. Jeśli nie chcecie tyle czekać, zamówcie voucher prezentowy, który możecie wręczyć zaraz po zakupie. Po trzech tygodniach gotowy kocyk trafi do adresata, który otrzymał voucher.

Strona internetowa: www.nameme.pl
Facebook: facebook.com/NAME-ME

BLACK PLUM
Młoda, wciąż poszerzająca swój asortyment firma Black Plum do małej rączki oferuje zabawki czarno-białe z domieszką spokojnej zieleni: chwytaka ptaszka "marzyciela" lub chwytaka ptaszka "romantyka"; chwytaka zebrę; chwytaka słonia; węzełkowego komara; miękką, rozkładaną książeczkę; węzełkową mrówkę; węzełkowego węża.

Zabawki szeleszczą oraz piszczą, rozwijając nie tylko wzrok, ale i zmysł dotyku. Są lekkie, staranie wykonane z wysokiej jakości bezpiecznych materiałów; łatwo je utrzymać w czystości. Posiadają oznakowanie CE.

Ich ceny rozpoczynają się od 29,99 zł, a kończą na kwocie 43 zł.

Dodatkowo w ofercie firmy znajdziecie maty edukacyjne, beciki, poduszki do karmienia, pościele czy pieluchy - oczywiście w czarno-białej lub czarno-biało-zielonej kolorystyce! Będą one stanowić ciekawe urozmaicenie wyprawki, stymulując prawidłowy rozwój maluszka.

Strona internetowa: http://www.blackplum.pl
Facebook: facebook.com/pages/Black-PlumKSIĄŻECZKI KONTRASTOWE PAPA MILI
Papa Mili to nowe wydawnictwo skierowane do najmłodszych, stawiające na jakość oferowanych produktów i ich walor edukacyjny. W swojej ofercie posiada książeczki kontrastowe i karty kontrastowe dla noworodków od pierwszego dnia życia i niemowląt. Książeczki Papa Mili mają za zadanie pomóc dziecku poznawać podstawowe kształty, ćwiczyć wzrok, skupiać uwagę i poznawać nowy świat. Ilustracje zostały dobrane w taki sposób, aby nie męczyć małego umysłu dziecka.

Na serię książeczek "Czarne i Białe" składają się 4 książeczki kontrastowe z czarno-białymi ilustracjami: "Moje pierwsze kształty", "Moje pierwsze przedmioty", "Moje pierwsze zwierzątka", "Moje pierwsze owoce i warzywa". Każdy komplet zawiera 21 kart kontrastowych z czarno-białymi ilustracjami.
Wszystkie książeczki mają zaokrąglone rogi. Wydrukowano je przy użyciu bezpiecznych barwników pochodzenia roślinnego. Pigmenty, którymi wykonane są ilustracje, przeszły pozytywnie testy dopuszczające zadrukowany przez nie papier do kontaktu z żywnością. Dzięki temu książeczki i karty są bardzo bezpieczne dla dziecka, nawet w przypadku pogryzienia.

Warto zaznaczyć, że książeczki Papa Mili to produkt w dużej wierze hand made. Każdy egzemplarz wykańczany jest ręcznie i pakowany w ekologiczny kartonik. Produkty, które nie spełniają rygorystycznej kontroli jakości po wykończeniu są niszczone, a do klienta trafia tylko produkt dobry i bezpieczny.

Książeczki powstają w Polsce. Można zamówić przez stronę wydawnictwa.

Obecnie na portalu Polak Potrafi twa zbiórka na wydrukowanie 250 egzemplarzy książeczek - szczegóły zbiórki znajdziecie tutaj.

Strona internetowa: www.papamili.pl
Facebook: facebook.com/papamilipl

KALIMBA
Kalimba to autorska pracownia zabawek, założona w 2004 roku przez Natkę Luniak. Jej zabawki rodzą się ze wspomnień z dzieciństwa i są robione ręcznie w niedużych seriach.

Wśród wielu propozycji Kalimby można znaleźć również maskotki dla najmłodszych w kontrastowych kolorach - pieski, lemury, czarne koty, zebry i inne pluszowe cudaki.

Strona internetowa: www.kalimba.pl
Facebook: facebook.com/Kalimbatoys

LOLLLIFOX
Jeśli szukacie ręcznie robionych sensorycznych zabawek dla niemowlaków - w tym również w czarno-białych barwach - koniecznie zapoznajcie się z ofertą Lollifox.

Firma dla najmłodszych przygotowała zestaw dwóch miękkich czarno-białych kostek. Znajdują się na nich wyraźne obrazki przedstawiające kształty i obiekty (np. auto, koło, słońce). W późniejszym okresie rozwoju dziecka kostki przydadzą się do nauki wyrazów czy łączenia w pary (np. słońce-chmura, drzewa-ptaki). Kostki są w pełni bezpieczne, wykonano jest z atestowanej bawełny. Mają w środku grzechotkę, a wystające metki ułatwiają chwyt koski. Kosztują 45 zł za komplet.

Oprócz kostek w ofercie Lollifox znajdziecie również miękkiego czarno-białego jamnika Henryka, który nie tylko może zostać najlepszym przyjacielem dziecka, ale i pomóc mu ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijając myślenie, spostrzegawczość, koncentrację i pamięć. Jamnik występuje w trzech wersjach kolorystycznych i kosztuje 29,99 zł. W ogonie zabawki ukryto piszczałkę. Uszy jamnika szeleszczą.

Zabawki kupicie na stronie producenta oraz we wskazanych na jego stronie miejscach.

WIÓRKI
Wiórki to karty edukacyjne z czarno-białymi ilustracjami z serii "Morskie opowieści" lub "Leśne echa" (przedstawiają mieszkańców polskich lasów). Mogą posłużyć jako plansza edukacyjna już od pierwszych dni życia - wystarczy karty zawiesić za pomocą wstążeczek na szczebelkach łóżka. Po oprawieniu w ramki karty mogą stać się dekoracją dziecięcego pokoju. Karty można też bezpośrednio pokazywać dziecku, opowiadając ciekawe historie...
W serii "Morskie opowieści" znajdziecie 20 kart, a w serii "Leśne echa" - 14 kart. Karty można dowolnie kompletować - pojedyncza sztuka kosztuje 8 zł. Gotowe zestawy pięciu kart kosztują 46 zł.
Do kupienia w sklepie na Facebooku, w portalu DaWanda i Pakamera.
Facebook: facebook.com/pages/Wiorki

LA MILLOU
Gotowe, ręcznie szyte czarno-biało-czerwone małe przytulanki posiada w ofercie firma La Millou, znana z szerokiej gamy akcesoriów dziecięcych. Wybierać można pomiędzy mięciutkimi myszkami a żyrafami. Maskotki mają szeleszczące uszy.

Myszki kosztują 39 zł, żyrafy - 45 zł. Wykonane są z bawełny, posiadają antyalergiczne wypełnienie.

Strona internetowa: http://www.lamillou.com
Facebook: facebook.com/pages/La-Millou

HENCZ TOYS
Zabawki dla niemowląt Hencz Toys są produkowane w całości w Polsce od ponad 32 lat. Firma przygotowała kilka czarno-białych propozycji dla maluchów, m.in. materiałowe książeczki z licznymi interaktywni elementami (takimi jak lusterko, wystające, szeleszczące metki), miękkie piłeczki z grzechotką, miękkie szmatki-metkowce, ochraniacze do łóżeczka i różnorodne zawieszki do wózków czy do łóżeczka w kontrastowych barwach. Waszej uwadze polecamy również pozostały asortyment firmy.

Jeśli spodobały Wam się propozycje Hencz Toys, kupicie je bezpośrednio w sklepie producenta lub w wymienionych sklepach stacjonarnych. Ceny rozpoczynają się od 20 zł.

Strona internetowa: http://www.hencztoys.pl
Facebook: facebook.com/moms.hencztoys

NOGI STONOGI
Nogi Stonogi to pierwsza pościel, która - jak mówią jej autorzy - "nie tylko ułatwia sen, ale też budzi ciekawość i rozwija zmysły". Jeśli chodzi o czarno-białe akcesoria, w urokliwej kolekcji "Żółw" znajdziecie organiczną czarno-białą pościel, czarno-biały organiczny rożek, czarno-biały organiczny śpiworek oraz organiczną czarno-białą szmatkę-przytulankę. Cechą charakterystyczną produktów Nogi Stonogi są wszywane, wystające... nóżki, które dziecko może chwytać, gryźć, dotykać, oglądać.

Wzory pościeli opracowaliśmy w ścisłej współpracy z psychologami dziecięcymi i neonatologami w oparciu o fizjologię poszczególnych etapów rozwoju dziecka, określając wspólnie, jakich bodźców dziecko potrzebuje w każdym z tych etapów. Dlatego po przebudzeniu niemowlak widzi kształty i kontury, które nie tylko potrafi dostrzec, ale też są dla niego interesujące. [...] Nasza pościel jest starannie wykończona końcówkami sensorycznymi, lamówką oraz ma dużą metkę. Ich różna tekstura i wypełnienia sprawiają, że dziecko doświadcza nowych rzeczy, zaciekawiając się otaczającym go światem.

Strona internetowa: http://nogistonogi.pl
Facebook: facebook.com/nogistonogi

WHISBIRD - SZUMIĄCY PTASZEK
Szumiący Ptaszek Whisbird to młodszy brak popularnego i uwielbianego przez dzieci i rodziców Szumiącego Misia Whisbear (o którym więcej napisaliśmy tutaj). Whisbird również ma pomagać w usypianiu i uspokajaniu maluchów. W środku maskotki znajduje się specjalne urządzenie emitujące przez 40 minut biały szum, ułatwiający zasypianie noworodkom i niemowlętom.
Szumiący Ptaszek występuje w dwóch wersjach kolorystycznych - jedna z nich to właśnie kontrastowe czerwono-biało-czarne barwy. Dodatkowo maskotka ma szeleszczące (sensoryczne) skrzydełka.

Strona internetowa: http://whisbear.com/whisbird
Facebook: facebook.com/whisbearSŁONIK
Firma Słonik według autorskich projektów szyje ręcznie czarno-biało-czerwone zawieszki do wózków, grzechotki, przytulanki i książeczki edukacyjne. W ofercie znajdziecie żyrafy, koty, psy, kury i koguty, słonie, koniki (w tym tak egzotyczne jak koniki morskie czy mitologiczne pegazy), zające, zebry, a nawet... płomykówki.

Ceny rozpoczynają się od 20 zł, a kończą na kwocie 150 zł. Firma używa bezpiecznych materiałów o różnej fakturze, co dodatkowo rozwija zmysł dotyku dziecka.

Strona internetowa: http://slonik.eu
Facebook: facebook.com/slonikeu-zabawki-czarno-biale

SIERRA MADRE
Wydawnictwo Sierra Madre znane jest z wielokrotnie nagradzanej serii książeczek "Oczami maluszka", opracowanej przez ekspertów. Składają się na nie karty z czarno-białymi, dużymi ilustracjami; można również zakupić książki z obrazkami z dodatkiem koloru czerwonego bądź żółtego.

Obecnie w serii znajdują się następujące tytuły: "Ślimak" (19,90 zł), "Sztućce" (19,90 zł), "Banan" (19,90 zł), "Harmonijka" (22,90 zł). Dostępne są także sztywne "Karty" (29,90 zł). Zestaw 4 książeczek kosztuje 82,60 zł, a 4 książeczek wraz z "Kartami" - 112,50 zł.

Strona internetowa: http://www.oczamimaluszka.pl
Facebook: facebook.com/WydawnictwoSierraMadreCZABI
Czarno-białe zabawki Czabi powstają ręcznie z wielką precyzją i miłością do dzieci. Wśród propozycji firmy znajdziecie między innymi szydełkowego konika, węża, kotka, myszkę, żyrafę czy ośmiornicę.

Zabawki kosztują od 29 zł do 39 zł.

Strona internetowa: http://czabi.pl
Facebook: facebook.com/zabawkiczabi

Udostępnij

Google+

9 komentarze :

 1. Polski sklep dla niemowląt wyłącznie z polskimi ubrankami www.top-maluszek.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Ja "oczami maluszka" mam i nie polecam. Za tę cenę, nieadekwatną do zawartości,można znaleźć lepsze książeczki tego typu. Dobór obrazków jest nielogiczny, kartki się rysują i odpadają z nich jakieś foliowe farfocle. Ale co kto woli :)

   Usuń
 3. Polecam wyjątkową artystkę, spod ręki której wychodzą niezwykłe, niepowtarzalne, czarno-białe ksiązeczki i kostki dla niemowląt: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.864119513640643.1073741837.849637718422156&type=1

  OdpowiedzUsuń
 4. Tutaj są opisane fajne karty stymulacyjne dla niemowlaka (polski projekt!)- czarno-białe oczywiście - piękne: http://szaramysz.pl/dziecko/karty-stymulacyjne-dla-niemowlaka/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nowy sklep z czarno białymi zabawkami dlka niemowlat - Czabi.pl. Ręcznie robione i ekologiczne! Polecamy! Koniki, węże dla niemowlaczków!

  OdpowiedzUsuń
 6. Czabi sliczne - mam polecam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Tez wyprobowalam CZABI! Maluszek bardzo zainteresowany co najwazniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja mogę polecić polską firmę Smart Toys, wypróbowałam kilka produktów i są naprawdę piękne i starannie uszyte i wszystko z bezpiecznych tkanin.

  https://www.facebook.com/smarttoysshop/app_100723020033210

  http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4654991

  OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające treści niemerytoryczne, obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moderacja komentarzy może trwać do 48 godzin, prosimy o cierpliwość.