Polskie lody

21 kwietnia 2016

Długo zastanawiałam się, w jaki sposób przygotować dla Was prezentację rodzimych lodów gotowych - czy taki katalog zbudować w oparciu o same nazwy producentów, czy o marki, których jest całkiem sporo (większość producentów ma dość szeroki asortyment)... Ostatecznie zdecydowałam się na mały misz-masz i osobno opisałam cztery rozpoznawalne marki.

Dajcie znać w komentarzach, które lody od rodzimych producentów lubicie najbardziej!

ADMAT
Oferta lodów impulsowym i familijnych producenta lodów i mrożonek Admat z Nowych Skalmierzyc koło Kalisza jest bardzo bogata. Znajdziemy w niej rożki z toppingiem, lody w pojemniku (Alf, Pyszne), 3-smakowe lody w kubkach, lody patykowe (Mleko Max, Milki Mu, Rosy, Jaś, Bambini, Valentino, Valentino, Małgosia), lodowe lizaki (Lizaczki), pałeczki lodowe, lody w kubku Hip-Hop, kostki śnieżne, kostkę lodową Samba, torty lodowe, lody rodzinne (Moje Lody, Pyszne Maxi, Lody Zakręcone, Cassate, Luciano), a także rolady lodowe.

Samba to śmietankowe lody w waflu. Lizaczki to tak naprawdę lody sorbetowe o smaku truskawkowym, cytrynowym, gruszkowym, pomarańczowym i coli.
Strona internetowa: http://www.admat-lody.pl

ALEX POL
Firma Alex-Pol to producent nie tylko lodów, ale i mrożonek, dań gotowych i przetworów owocowo-warzywnych, które przygotowywane są w oparciu naturalne składniki i tradycyjne, regionalne receptury. W ofercie lodów znajdziemy kultowe lody z wafelkiem Śnieżek w kilku smakach (w tym o smaku waniliowo-ajerkoniakowym), lody Juraski Lodowiec, rożki, lody Rodzinne, lody w pojemniczkach (Emilia, Mila, Alex, Alicja), sorbety lodowe, a także oczywiście lody patykowe (Coffe Jan, Wiewiórka, Best Bambino).
W 1999 roku w niewielkim zakładzie w Turowie rozpoczęto produkcję lodów z przeznaczeniem na rynek regionalny. Doskonały smak i jakość lodów sprawiły, że popyt na nie przeszedł najśmielsze oczekiwania. Dlatego już w 2002 roku wybudowana została nowoczesna hala produkcyjna, a asortyment produkowanych lodów zwiększył się o nowe smaki i pojemności. W 2004 roku oddano do użytku kolejną halę produkcyjną. Zaczęły w niej powstawać ulubione przez tysiące Polaków pierogi, pyzy, kluski, kartacze, kopytka i krokiety. W lipcu 2010 roku do firmy został przyłączony nowy zakład – oddział w Częstochowie, który wcześniej jako „Śnieżka” Chłodnia w Częstochowie SA był producentem niezapomnianych lodów "Śnieżki", na których "wychowały się" pokolenia rodaków. Firma „ALEX-POL” nadal produkuje te kultowe lody.
Strona internetowa: http://alex-pol.pl

ANITA
Oferta producenta lodów i mrożonek Anita jest bardzo bogata i zwraca uwagę niebanalnymi nazwami. Producent oferuje rożki (Cone Amore, Cone Exclusive, Poetic, Carat), lody patykowe (Cezar, Bambolino, Smooth Ice, Herkules, Consul, Cudaczki, Muuu, Kajtek, Dr Sook, Lizak, Amorek, Pałeczki), rolady lodowe, lody familijne (Cafe Morani, Muuu, Milenijne, Tricolore,), lody w kubkach (Frozen Yogurt, Lotos ART, Lotos, Świr, Alladyn), sorbety, kanapki lodowe (Śniegula, Tricolore, Muuu), lody na świeżej śmietanie, a także familijne mieszanki lodów, lody wodne i lody jogurtowe.

Na uwagę zasługują lody bezlaktozowe waniliowe na płynnym mleku, które są już dostępne m.in. w sieciach Netto i Carrefour, a za chwilę pojawią się w Stokrotce i w Chacie Polskiej.
Przedsiębiorstwo Produkcji Chłodniczej i Przetwórstwa Rolno – Spożywczego ANITA Grzegorz Mordalski w Działoszynie zostało założone w 1993 r. Początkowo produkowaliśmy lody przemysłowe a od 1998 r. rozszerzyliśmy działalność o mrożone wyroby kulinarne.
Obecnie ANITA jest jednym z wiodących przedsiębiorstw w branży lodów i żywności mrożonej. Zaopatrujemy zarówno tradycyjne jak i nowoczesne sieci sprzedaży. Zapewniamy własną obsługę logistyczną. Wytwarzamy lody premium w marce Cafe Morani, pozostałe w marce Anita oraz lody w ekonomicznej cenie z marką Carat. Ponadto produkujemy wyroby kulinarne premium w marce Pyza Polska oraz pozostałe w marce Anita.
Strona internetowa: http://www.anita.pl

AUGUSTO (KILARGO)
Kultowa marka Augosto obecnie znajduje się w rękach firmy Kilargo. w ofercie lodów znaleźć można między innymi rożki (Corner, Bambo, Pingwiny na patyku - z wizerunkami pingwinów z filmu animowanego Madagaskar na opakowaniu), lody patykowe (Gulliver, Bambo, Gwint, Gucio), kanapki lodowe (Sandwich), desery lodowe z sosami, rolady (Premium, Bambo), lody familijne (Retro, Augusto, Familijne, Bamboo, Pingwiny w pudełku, TreColori), a także orzeźwiające sorbety SOfruity!

Dobrą zabawę stanowiło dla nas czytanie opisów... smaków lodów na stronie internetową Augosto - zerknijcie na nią w wolnej chwili. Poza typowymi dla lodów smakami, wśród propozycji Augusto znajdziemy również niecodzienne połączenia, np. roladę o smaku szarlotki cynamonowej czy lody rodzinne rumowo-kawowe.

Pingwiny, podobnie jak Polacy mają bardzo nostalgiczną naturę. Jak by nie było, zawsze uważają, że kiedyś było lepiej. Dlatego pingwinowcy ze zrozumieniem odpowiedzieli na tęsknotę za smakiem lodów "takim jak dawniej". Odmrozili jednego ze swoich przodków, który zdradził im pyszne receptury z wyjątkowymi sosami, a następnie zahibernował się z powrotem...
Strona internetowa: http://www.augusto.com.pl

BAMBINO (ŁÓDZKA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA JOGO)
Lody typu Bambino - pożądane przez dzieci w PRL-u i wytwarzane w wielu ówczesnych okręgowych spółdzielniach mleczarskich - dziś produkuje Łódzka Spółdzielnia Mleczarka Jogo. Lody wyrabia z bardzo świeżej śmietanki wprost po uzyskaniu jej z mleka od polskich krów. W składzie nie ma sztucznych utwardzaczy, wypełniaczy i olejów roślinnych.
Lody Bambino od Jogo dostępne są w formie lodów na patyku, rożków, kanapek i w dużym pudełkowym opakowaniu w kilku pysznych smakach.
Łódzka Spółdzielnia Mleczarska powstała w 1934 roku w okresie kryzysu gospodarczego. Pierwszy zakład produkcyjny Łódzkiej Spółdzielni rozpoczął działalność w 1936 w wydzierżawionych pomieszczeniach przy ulicy Gdańskiej 126. Ofertę rynkową Ł.S.M. stanowiło mleko, masło, śmietany i twarogi wytwarzane z ponad 2 milionów litrów skupionego mleka. Dziś w ofercie "Jogo" znaleźć można zdrowe mleko świeże o różnej zawartości tłuszczu, pyszną śmietanę, twarogi, twarożki i serki wiejskie, smaczne serki homogenizowane i desery, orzeźwiające napoje mleczne - mleko zsiadłe, maślanki (naturalną i owocową), kefiry i jogurty), lody Bambino.
Strona internetowa: http://www.lodybambino.pl

FAWOR
Istniejąca od 1908 roku poznańska spółdzielnia Fawor - oprócz wyrobów piekarskich i cukierniczych - posiada w ofercie kule lodowe w trzech smakach. Śmietankowo-kakaowe kule Palermo są pełne rodzynek, orzechów i kandyzowanych owoców. Kule Cassate to lody śmietankowo-truskawkowo-kakaowe z bakaliami w środku. Z kolei kule Bakaliowe kryją w sobie winogrona, morele i soczyste pomarańcze.

Wszystkie nasze lody produkowane są na naturalnych surowcach, tj. śmietanka kremówka, mleko, jaja, cukier, bakalie i owoce mrożone.
Strona internetowa: http://www.fawor.com.pl

FRUGO (FOODCARE)
Frugo - legendarna marka należąca obecnie do spółki FoodCare. Choć Frugo kojarzy się głównie z napojami owocowymi o wyrazistych smakach i kolorach, a także z hasłem reklamowym "No to Frugo", w ofercie marki dostępne są również lody owocowe w trzech smakach: Frugo Lody Mocno Czarne, Frugo Lody Mocno Pomarańczowe, Frugo Lody Mocno Zielone.
Mocno owocowe FRUGO to wyjątkowe połączenie niepowtarzalnego smaku z czystą radością oraz nieograniczoną wolnością i swobodą. Przygotowywane z soków, przecierów i koncentratów owocowych, bez słodzików, sztucznych dodatków i konserwantów FRUGO to owocowa fala wspomnień dla tych, który pamiętają napój sprzed lat oraz kolorowe pole eksperymentów dla pokolenia, które sięgnie po niego po raz pierwszy.
Strona internetowa: http://www.frugo.pl

GRYCAN
Rodzinnej firmy Grycan chyba nie trzeba nikomu przedstawiać - jest ona jednym z najbardziej znanych producentów lodów w Polsce. Wyroby Grycan dostępne są nie tylko w sklepach, ale i lodziarni firmowych, usytuowanych w galeriach handlowych.
Oferta lodów w pudełkach jest bardzo szeroka i obejmuje: lody tradycyjne, sorbety oraz lody jogurtowe. Stworzono także serię "Lodów dla koneserów", w której dostępne są między innymi lody makowe, lody kokosowe, lody różane, lody piernikowe czy lody cynamonowe.
Nasza fabryka lodów Grycan to miejsce, w którym nowoczesność splata się z tradycją przekazywaną w naszej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Tworząc nasze autorskie lody Grycan, wkładamy w to wiele serca i pasji, aby nasze lody sprawiały Państwu przyjemność w wielu momentach życia. Historia naszych lodów rozpoczęła się w dawnych, przedwojennych czasach, kiedy moja rodzina mieszkała jeszcze w Buczaczu na kresach wschodnich. Tam dziadek Grzegorz Grycan, wspólnie z moim ojcem Józefem, produkowali i sprzedawali swoje pierwsze lody.
Strona internetowa: http://grycan.pl

HELA
Lody Hela, produkowane w fabryce w Karczewie, znane są przede wszystkim mieszkańcom Warszawy i okolic. W ofercie dostępne są lody patykowe (Explosion, Toff, Mega, Fructo, Cola), rożki, lody kanapkowe, lody w pojemnikach (Zakręcony, Torcik Hela), jak również lody rolady lodowe (Kaprys, Capri, Rolada Królewska, Śnieżny Kaprys), lody deserowe oraz lody familijne o wdzięcznych nazwach - Marzenie i Lody Babci Heli.
Hela-Prima Sp. z o.o. specjalizuje się w przemysłowej produkcji lodów impulsowych, familijnych i gastronomicznych. Początków przedsiębiorstwa należy szukać w 1960 roku, kiedy to Pani Helena Makaruk otworzyła w Józefowie koło Otwocka lodziarnię. Wytwarzano w niej lody metodą rzemieślniczą z użyciem naturalnych surowców i w oparciu o tradycyjne receptury. Dzięki walorom smakowym lody z Józefowa szybko zyskały dużą renomę na rynku lokalnym. W 1991 r. bracia Jan i Stefan Makaruk kontynuując rodzinną tradycję produkcji lodów rozpoczęli ich wytwarzanie na skalę przemysłową. Założonej wówczas firmie nadano nazwę „HELA” pochodzącą od imienia matki właścicieli. Braciom z powodzeniem udało się przenieść jakość rzemiosła, które poznali w rodzinnej lodziarni w realia produkcji lodów na skalę przemysłową. Innowacyjne na rynku polskim na ówczesne czasy urządzenia pozwalały wytwarzać lody w rożkach waflowych oraz pojemnikach. Wysoka jakość oferowanych produktów sprawiła, że lody marki Hela szybko stały się znane cieszyły podniebienia konsumentów z Warszawy i okolic. Przez kolejne lata firma intensywnie się rozwijała poszerzając asortyment produktów oraz zyskując kolejne rynki zbytu dzięki współpracy z nowymi dystrybutorami na terenie Polski.
Strona internetowa: http://lodyhela.com.pl

ICE MASTRY
Kolejny producent o bogatej ofercie lodów patykowych (m.in. Basala, Atlant, O'key, Sisi, Piano Simo), rożków, kanapek lodowych, kostek śniegowych, lodów kubełkowych, familijnych (Exccellent, Garden Party, Basala, Coffe Dream, Bolero), sorbetów, rolad, lodowych deserów i tortów.
Naszą uwagę zwróciły lody Inne - czyli owocowy sorbet w postaci małych kuleczek, którymi można ozdobić deser, które można dodać do drinków lub po prostu zjeść bezpośrednio z opakowania. Spodobała nam się też Rurka, klasyczna rurka z kremowymi lodami w środku. Z kolei Clirr to owocowy, orzeźwiający sok w lodowym wydaniu. Dzieciom z pewnością spodobają się lody czekoladowo-śmietankowe w formie pandy.
ICE-MASTRY jest rodzinną firmą specjalizującą się w produkcji lodów. Zakład powstał jako mała cukiernia w Kętach w 1975 r. Wzrastająca popularność lodów spowodowała, że firma zdecydowała zająć się wyłącznie ich produkcją. Fabryka, zbudowana w oparciu o najwyższe standardy, powstała w malowniczej, górskiej miejscowości Czaniec. Obecnie ICE-MASTRY jest jedną z najbardziej znanych polskich marek na rynku.
Strona internetowa: http://www.ice-mastry.pl

ICE POPS
Ice Pops z warszawskiej Pracowni Lodziarskiej "Burda & Walasek" to w 100% naturalne, orzeźwiające, owocowe lody na patyku oraz lodowe lemoniady. Ich skład jest krótki i wolny od przemysłowych dodatków w rodzaju aromatów, barwników, stabilizatorów czy emulgatorów. Wyróżniają się bardzo wysoką zawartością owoców, nawet do 80%.
Ice Popsy dostępne są w następujących odsłonach: truskawkowej, malinowo-jeżynowej, marchewkowo-porzeczkowej, jabłkowo-porzeczkowej. Lemoniady lodowe to aktualnie cztery smaki: limonkowa, malinowa, rabarbarowa i wiśniowa. Dla przykładu w lodach truskawkowych znajdziecie tylko truskawki (72%), wodę i cukier, a w lemoniadzie rabarbarowej - wodę, rabarbar (19%), cukier, sok cytrynowy (10%) i błonnik roślinny.
Smak i jakość ICE POPSów został wyróżniony na Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej i Regionalnej Natura Food 2013.
Strona internetowa: http://icepops.pl

JAŚ
Lody Jaś wyrabiane są przez rodzinną wytwórnię lodów Jaś z Koszalina, działającą na rynku od ponad 25 lat. Oferta firmy jest bardzo szeroka i obejmuje lody patykowe o różnych smakach (Jaś, Best, Magik, Latino, Lambada, Samba, Słoneczko, Sopele, Tutti Frutti, Tęcza, Jasiek, Pinki, Wiewiorka, Jan), rożki, kanapki lodowe (Trio, Ciacho), lody kubełkowe (Jaś, Yoguś, Pingu-Pingu, Tortino, Puchatek, Kaprysek, Imprezowe, Fantazja), lody faminiljne (Perfetto) oraz rolady lodowe (Amor, Marzenie, Rosa Limone).

Wytwórnia Lodów Jan powstała 12 listopada 1987 r. Pomysłodawcą, założycielem i właścicielem do dnia dzisiejszego jest Jan Januszewski, który od zdrobnienia własnego imienia nazwał firmę Wytwórnią Lodów . Pierwsza siedziba firmy była jednocześnie kawiarnią "Pod Lipami", w której serwowano lody z automatu, murzynki, gofry i inne wyroby cukiernicze. Wspaniała atmosfera i doskonałe wyroby sprawiały, iż zdobywaliśmy coraz większe grono klientów. Doceniano tradycyjną recepturę, jakość, profesjonalną obsługę i konkurencyjne ceny. Od 1998 r. siedziba, produkcja, magazyn oraz biuro firmy znajdują się w nowo wybudowanym obiekcie przy ul. Poprzecznej 4b w Koszalinie
Strona internetowa: http://www.lodyjas.pl

KOMAGES
Lody Komages to lody na patyku, lody rożki, lody w kubkach, lody wodno-sokowe, torty lodowe, rolady lodowe i desery lodowe. Trzeba przyznać, że na tle konkurencji wyróżniają się niebanalnymi nazwami. Nigdzie indziej nie znajdziemy lodów Diabełek, Aniołek, Tortu Wallentino, Tortu Don Vitto, Rolady Vanessa czy lodów w kubeczku... Doktor Truskawka.

Wytwórnia Koncentratów Spożywczych i Lodów "KOMAGES" powstała w 1989 roku w miejscowości Janczewo pięć kilometrów od Gorzowa Wielkopolskiego. Firma "KOMAGES" zasłynęła na polskim i zagranicznym rynku przede wszystkim z tego że jest producentem najwyższej jakości koncentratów lodowych (lodów w proszku) do automatów, maszyn rzemieślniczych i przemysłowych linii produkcyjnych. Wytwórnia Koncentratów Spożywczych i Lodów wytwarza również koncentraty do produkcji lodowego napoju owocowego o nazwie Granita a także koncentratów do produkcji gofrów, naleśników pyz i placków ziemniaczanych.
Strona internetowa: http://www.lodykomages.pl

KORAL
"Zawsze jest pora na lody Koral!" - to hasło znają niemal wszyscy Polacy. I faktycznie - po lody Koral, których w asortymencie firmy jest ponad 50, sięgamy nie tylko w okresie letnim, ale i przez cały rok.

W aktualnej ofercie firmy Koral można znaleźć następujące produkty: klasyczne rożki, lody na patyku Top Milker, lody patykowe Świderki, lody sorbetowe Solo, lody na patyku Oskar, lodowe kulki z nadzieniem Tartufo, lody na patyku Grand, lody w pojemniku Iza, kostki lodowe Kostka Śnieżna, rożki Maxi Goliat, Lody Koktajlowe w wygodnych pojemnikach, lodową gumę balonową w kubeczku Top Gum, czekoladowe misie na patyku Miś Pando, kręcone lody śmietankowe Rio, orzeźwiające lody owocowe Jocker, kanapki lodowe Domino, barwiące język lody patykowe Smykuś Barwijęzor, śmietankowo-owocowe lody Wist w kubeczkach, lody wodne z dodatkiem soku owocowego Lulek, lody patykowe Grand Gold (w tym batony lodowe na patyku Grand Gold i lody Grand Gold w polewie z czekolady Wedel), Osełkę Lodową, lody Łaciate w kilku odsłonach, lody sorbetowe Roller, owocowe lody wodne z galaretką i polewą czekoladową Rakieta, lody patykowe Drill, lody sorbetowe z witaminami i minerałami Oshee, Kubek Czterosmakowy, torty lodowe, lody familijne Kolorowe Lato, lody familijne "4 Maxi Smaki", a także rolady lodowe.
Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL z siedzibą w Nowym Sączu będące własnością braci Józefa i Mariana Koral rozpoczęło swoją działalność w 1979 roku. Z małego zakładu rzemieślniczego produkującego lody cukiernicze na przestrzeni wielu lat firma przekształciła się w największego w Polsce producenta lodów.
Strona internetowa: http://koral.com.pl

KUBUŚ PLAY (NORDIS)
Lody sorbetowe na patyku Kubuś Play to propozycja dla najmłodszych od firmy Nordis, która otrzymała od Grupy Maspex Wadowice licencję na produkcję lodów z tym sympatycznym misiem, znanym chyba wszystkim dzieciom głównie za sprawą soków owocowych.

Lody Kubuś dostępne są w trzech wariantach smakowych: truskawkowym, egzotycznym i brzoskwiniowym.
Kubuś, znając preferencje, potrzeby i oczekiwania najmłodszych konsumentów, w tym sezonie, zaproponował im wyjątkową niespodziankę produktową – sorbetowe lody bez dodatku barwników – połączenie najwyższej jakości oraz znakomitego, orzeźwiającego smaku, w najbardziej lubianych przez dzieci, owocowych wariantach: truskawka, exotic oraz brzoskwinia!
Strona internetowa: http://www.nordis.com.pl

LODMOR
Producent lodów z ponad 50-letnią tradycją, znany z marki Calypso. Lody w kostce Calypso wytwrzane są w aż 11 smakach: truskawkowym, krówkowym, advocat, kawowym, waniliowym, czekoladowym, waniliowym z galaretką, toffi, z wiśienką czekoladową, z bakaliami i o smaku gumy balonowej.

Aksamitna, lekko kremowa konsystencja i wyjątkowy, wspaniały smak, czynią z kostki Calypso niepowtarzalny i niezapomniany produkt.
P.P.Ch. LODMOR S.A. rozpoczęła swoją działalność w 1958 roku, jako Państwowa Chłodnia Składowa w Gdańsku. W 1960 roku uruchomiona została produkcja lodów pod marką Calypso. P.P.Ch. Lodmor był wówczas pierwszym i jedynym producentem lodów jadalnych w Polsce, działającym na skalę przemysłową. Od 1993 roku, firma po procesie prywatyzacji, kontynuowała działalność jako P.P.Ch. LODMOR Spółka Akcyjna. Do dziś pozostaje jednym z liczących się producentów lodów w Polsce i jest postrzegana jako stabilny i wiarygodny partner, którego marka lodów Calypso kojarzona jest z doskonałym smakiem i wysoką jakością.
Strona internetowa: http://www.lodmor.com.pl

ŁACIATE (KORAL)
Na pewno znacie mleko Łaciate. Ta rozpoznawalna i lubiana marka jest własnością Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol. Łaciate to również lody, produkowane przez Koral na zasadzie licencji.

Lody Łaciate możemy kupić pod postacią rożków o smaku śmietankowym i o smaku cukierków „krówka” z sosem toffi, wafli śmietankowych i o smaku cukierków „krówka”, a także lodów na patyku śmietankowo-czekoladowych i o smaku cukierków „krówka”. Lody dostępne są również w opakowaniu familijnym.
"Łaciate" to marka znana w całej Polsce, która jest gwarantem zarówno doskonałej jakości jak i pełnej satysfakcji oraz rozkoszy smaków.
Strona internetowa: http://koral.com.pl

MLEKOVITA
Czy wiedzieliście, że w ofercie Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita dostępne są również lody? Pod marką Darek znajdziecie litrowe lody rodzinne o smaku śmietankowym, truskawkowym, czekoladowym, a także rożki (śmietankowe, waniliowe, truskawkowe i czekoladowe) oraz lody śmietankowe w kostce. Dla łasuchów przygotowano pięciolitrowe opakowanie lodów śmietankowo-truskawkowo-waniliowo-czekoladowych Darek.
Nowością są litrowe Mleczne Impresje o smaku śmietankowo-truskawkowym, śmietankowo-waniliowym i śmietankowo-orzechowym.
MLEKOVITA, z małej spółdzielni, jaką była na początku swojego istnienia (1928 r.), wyrosła na potęgę – największą polską grupę mleczarską, zarówno pod względem wielkości przerobu mleka, jak i sprzedaży produktów mlecznych. MLEKOVITA może pochwalić się bardzo szerokim wachlarzem produktów, których wytwarza ponad 650. Wśród bogatego asortymentu można wymienić następujące grupy: sery twarde dojrzewające typu holenderskiego, szwajcarskiego i angielskiego dostępne w blokach, kawałkach i plastrach; sery wędzone dojrzewające i niedojrzewające; sery twarogowe w plastrach, sery topione dostępne w różnych smakach i opakowaniach; sery sałatkowo-kanapkowe Favita; serki ziarniste naturalne i z dodatkami; sery mozzarella; mleka UHT o zróżnicowanej pojemności i zawartości tłuszczu; mleka pasteryzowane; śmietanki UHT; mleka zagęszczone; mleka smakowe; kefiry; jogurty; maślanki; twarogi i twarożki smakowe; śmietany i śmietanki, bezwodny tłuszcz mleczny (masło klarowane); masła i miksy maślane; mleka w proszku oraz serwatkę w proszku. MLEKOVITA jako jedyna firma na Podlasiu wytwarza lody na skalę przemysłową.
Strona internetowa: http://www.mlekovita.com.pl

NORDIS
Znany producent lodów na patyku (Milord, Sipu, Kubuś Play, Bajka, Wisus, Mambo, Megi, Aduś, Big Smyk, Williams, Gemini), rożków, lizaków lodowych, lodów w waflu (Śnieżyczka), lodów w kostce (Pipi), w kubeczkach, tubach (Klaps), pałeczkach (Pałeczka) oraz lodów familijnych (Rozkosz, Cadenza), torcików, rolad i deserów lodowych.
Na uwagę zasługują z pewnością lody Williams - lody o smaku i kształcie gruszki w polewie gruszkowej, lody Caffe Latte, lody Siup z owocowymi kulkami oraz lody o smaku kakaowym Pipi w formie kostki.
Nordis Sp. z o.o. to producent i dystrybutor żywności mrożonej działający od 1968 roku. Silną pozycję na polskim rynku lodów i produktów mrożonych zapewnia firmie wysoka jakość wyrobów i własna dystrybucja w dużej części Polski. Jesteśmy producentem wszystkich rodzajów lodów o pojemności od 40ml do 5 litrowych kuwet. W oferowanych ponad 100 asortymentach znajdują się lody na patyku, rożki, lody w waflu, w kubkach, tackach, wiaderkach oraz desery i rolady lodowe. Nasze produkty zawierają wiele dodatków naturalnych, jak owoce, bakalie, co nadaje im wyjątkowy i niepowtarzalny smak.
Strona internetowa: http://www.nordis.com.pl

WHOOPY WHEY
Whoopy Whey to pierwsze proteinowe lody w Polsce. Są najlepszym wyborem miłośników zdrowego odżywiania - w stu procentach są stworzone z naturalnych składników. Każda porcja zawiera izolat białka serwatkowego. Ponadto są bezglutenowe i niskotłuszczowe - Whoopy Whey w odróżnieniu od zwykłych lodów to 4 razy więcej białka i 6 razy mniej tłuszczu, a także zero cukru - naturalną słodycz uzyskano z fińskiej brzozy.

Whoopy Whey dostępne są obecnie w trzech smakach: Strawberry Boom, Double Chocolate i Vanilla Dream. Dostępne są przede wszystkim w wybranych siłowniach i centrach fitness.
Zawartość tłuszczu obniżyliśmy do minimum, abyś już nigdy nie musiał odmawiać sobie kolejnej porcji lodów i jadł je bez wyrzeczeń.
Strona internetowa: http://www.whoopywhey.com

WYTWÓRNIA LODÓW MŁYNARCZYK
Historia naturalnych lodów "Młynarczyk" zaczyna się w 1946 roku, kiedy to Stanisław Młynarczyk zalożył w Lesznie Wytwórnię Lodów Jadalnych "Pingwin". Rok później opatentował swoje pierwsze lody na patyku Pingwin-Alka. Obecnie Pingwiny dostępne są w czterech smakach: śmietankowym, truskawkowym, kakowym i śmietankowym w czekoladzie.

Od samego początku istnienia firmy lody tworzone były tylko z naturalnych polskich surowców według receptury założyciela firmy. Do dnia dzisiejszego receptura ta nie uległa zmianie. Pomimo zmiany czasów i trendów nadal trzonem produkcji są lody tradycyjne: Pingwin i Cassate.

W ofercie tej wytwórni lodów dostępne są także rożki, lody rodzinne, kuwety oraz lody ciepłe.
Nasze lody produkujemy bez użycia chemicznych dodatków, konserwantów, ulepszaczy i sztucznych barwników. Głównymi składnikami są: prawdziwe mleko, jajka i cukier. Dzięki swej naturalności przechodzą swój renesans i zdobywają coraz większe grono swoich zwolenników – konsumentów, którzy doceniają naturalną zdrową żywność.
Strona internetowa: http://www.lodymlynarczyk.pl
- Justyna

author

Justyna Ziembińska-Uzar

Cześć! Nazywam się Justyna Ziembińska-Uzar i od 2012 roku na swoim blogu opowiadam o ciekawych polskich produktach oraz przedstawiam polskie marki. Moją misją jest promocja patriotyzmu konsumenckiego w codziennym wydaniu. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej, na nowo odkrywając dla siebie hasło "dobre, bo polskie"!


Udostępnij ten post

5 komentarze :

 1. a gdzie są dostępne Ice Popsy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sezonie 2016 Ice Popsy będą dostępne w Warszawie i innych miastach oraz kurortach letnich w Polsce. Na razie szczegóły jeszcze nie są znane, ale producent da nam znać!

   Usuń
 2. sporo tego. W lubuskim to Nordis oczywiscie. Dobre i tanie lody. Sprobowalbym tych proteinowych

  OdpowiedzUsuń
 3. Produkowane w Polsce są również lody Ballino z Lidla, Marletto, Symfonia, Diuna z Biedronki.

  OdpowiedzUsuń
 4. A co z lodami z Zielonej Budki? Czy sà jeszcze "polskie"?

  OdpowiedzUsuń

Komentarze na blogu są moderowane.

NIE PUBLIKUJĘ KOMENTARZY ZAWIERAJĄCYCH LINKI.

Komentarze zawierające treści obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moje przeglądy