Puzzle, gry i książki od polskich marek dla dzieci z Ukrainy

23 maja 2022

Bardzo się cieszę, że rodzimi producenci gier i puzzli oraz wydawcy książek tak szybko pomyśleli o małych gościach z Ukrainy! Do sprzedaży trafia coraz więcej gier edukacyjnych, układanek czy książeczek przetłumaczonych na język ukraiński lub przygotowanych od podstaw właśnie z myślą o najmłodszych przybyszach z zagranicy. Dla przykładu - firma Granna w swoim sklepie internetowym ma już osobny dział z grami po ukraińsku, a Trefl stale powiększa liczbę produktów w języku ukraińskim. Z Kolei Kapitan nauka na dedykowanej podstronie umieszcza tłumaczenia instrukcji do swoich gier.

Jeśli masz w swoim otoczeniu dzieciaki z Ukrainy, którym chciałbyś sprawić radość drobnym prezentem, wybrałam kilkanaście produktów - puzzli, gier planszowych oraz książeczek od polskich marek i od działających w Polsce wydawnictw - które można już kupić w wersji ukraińskokojęzycznej. Jestem pewna, że z miesiąca na miesiąc będzie ich więcej! To świetne propozycje na prezenty z okazji Dnia Dziecka. 

Opisy gier, puzzli i książek pochodzą od ich wydawców oraz producentów.

PUZZLE, KSIĄŻKI I GRY OD POLSKICH MAREK DLA DZIECI Z UKRAINY

1. Fiszki "Pierwsze słowa. Polski i ukraiński dla dzieci", Kapitan Nauka / 2. Puzzle "Mapa Ukrainy", Trefl / 3. Gra "Kółka i spółka", Granna / 4. Książka "Kicia Kocia mówi: >Dzień dobry!<", Media Rodzina / 5. Gra "Pory roku", Trefl / 6. Książka "Co robi Pucio?" / 7. Książka "Michasik uczy się odwagi", Bookolika / 8. Gra "Tęcza", Granna

1. Fiszki "Pierwsze słowa. Polski i ukraiński dla dzieci" / Перші слова. Польська та українська для дітей, Kapitan Nauka (KLIK). Edukacyjny zestaw zawierający 100 ilustrowanych fiszek z podstawowymi słówkami w językach polskim i ukraińskim, książeczka z pomysłami na zabawy oraz specjalne karty do gry w bingo. Zestaw ułatwi dzieciom poznanie pojęć niezbędnych do codziennej komunikacji w przedszkolu, parku czy na placu zabaw. Najmłodsi z łatwością postawią pierwsze kroki w nauce polskiego i ukraińskiego, poćwiczą prawidłową wymowę i osłuchają się z językiem.
2. Puzzle "Mapa Ukrainy - wersja ukraińska" / Пазл Мапа України, Trefl (KLIK). Zestaw puzzli dla dzieci od 4 lat, który zawiera 44 elementy. Po ułożeniu powstanie grafika przedstawiająca mapę Ukrainy. Produkt został wyprodukowany w Polsce z materiałów ekologicznych, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie.
3. Gra "Kółka i spółka" / Трикутник та компанія, Granna (KLIK). Kwadraty, prostokąty i trójkąty czyli… KÓŁKA I SPÓŁKA! Z tych kolorowych figur można wyczarować niezwykłe obrazki. Razem ze Smokiem Obibokiem można z nich zbudować lokomotywę, dom, a nawet kosmiczną rakietę! Ten, kto zrobi to najszybciej, zdobędzie najwięcej punktów. Gra ma aż trzy poziomy trudności, więc zarówno młodsze, jak i starsze dzieci będą się przy nich doskonale bawiły!
4. Książka "Kicia Kocia mówi: «Dzień dobry!» / Киця-Миця каже: «Добрий день!», Media Rodzina  (KLIK). Kicia Kocia wraz ze swoim przyjacielem Packiem przekonują się, że uśmiech ma wielką moc. Na spacerze mówią z uśmiechem napotkanym osobom "dzień dobry" i zauważają, że wszystkim natychmiast poprawia się humor. Postanawiają jak najczęściej się uśmiechać i mówić ludziom miłe rzeczy. Całkowity dochód ze sprzedaży tej książki przekażemy na pomoc Ukrainie. Przy tej publikacji ze swoich zysków zrezygnowali: autorka książki Anita Głowińska, grono Tłumaczy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, drukarnia Legra oraz Empik, Książnica Polska i wydawnictwo Media Rodzina.
5. Gra "Pory roku" / Гра - Пори року, Trefl (KLIK). Edukacyjna gra, która porządkuje wiedzę maluchów na temat zmian, jakie zachodzą w ciągu roku. Pięknie ilustrowane planszetki oraz żetony z elementami charakterystycznymi dla każdej z pór roku pozwolą dziecku ćwiczyć zdolności poznawcze, spostrzegawczość i logiczne myślenie. Podczas wesołej zabawy maluch poszerza zakres wiedzy i zasób słownictwa dotyczący poszczególnych pór roku.
6. Książka "Co robi Pucio?" / Що робить Діма?, Nasza Księgarnia (KLIK). Na kartach tej małej, dwujęzycznej książeczki znajdziesz ulubionego bohatera dzieci w codziennych sytuacjach. Każda z nich to okazja do zapoznania się z najbardziej podstawowymi rzeczownikami i czasownikami w językach ukraińskim i polskim. Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany na pomoc naszym ukraińskim sąsiadom za pośrednictwem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Z zysków z tytułu niniejszej publikacji zrezygnowali: autorka Marta Galewska-Kustra, ilustratorka Joanna Kłos, tłumaczki, drukarnia Leyko, partnerzy handlowi i Wydawnictwo "Nasza Księgarnia", Sp. z o.o.
7. Książka "Michasik uczy się odwagi" / Михасик вчиться мужності, Bookolika (KLIK). "Michasik i Sonia w języku ukraińskim" to seria wydawnicza skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Treść książek pomaga rozwiązywać trudności z jakimi borykają się dzieci w tym okresie. Każda z części jest osobnym opowiadaniem, w którym bohaterowie po raz pierwszy stykają się z daną sytuacją, odczuwają wyraziste emocje, uzyskują wsparcie dorosłych. Michasik to niezwykle ciekawski i radosny króliczek, który wkracza w świat relacji z rówieśnikami. Spotyka różne osobowości i uczy się, że każdy z nas jest inny i na każdą sprawę można patrzeć na wiele sposobów...
8. Gra "Tęcza" / Веселка, Granna (KLIK). Gra uczy najmłodsze dzieci rozpoznawać i nazywać kolory. U starszych ćwiczy pamięć. Na kolorowej planszy ukryte są kółeczka z kolorowymi przedmiotami. Dzieci zapamiętują ich położenie. Kolorowa kostka wskazuje obrazek, który trzeba odgadnąć.

9. Gra "Grzybobranie w Zielonym Gaju", Trefl / 10. Puzzle "Mapa świata", Trefl / 11. Gra "Mamusie", Granna / 12. Gra "Grzybobranie w zaczarowanym lesie", Granna / 13. Gra "Kolory i kształty", Trefl / 14. Gra memory maxi "Zwierzęta na farmie", Trefl / 15. Książka "Michasik idzie do przedszkola", Bookolika / 16. Gra "A to było tak...", Trefl


9. Gra "Grzybobranie w Zielonym Gaju" / Гра - Гриби (KLIK). "Grzybobranie w Zielonym Gaju" to popularna gra dla całej rodziny. Wybierz się na spacer po Zielonym Gaju i weź udział w leśnej przygodzie. Przemierz krętą trasę, góry i pagórki w poszukiwaniu pysznych, jadanych grzybków. Weź ze sobą koszyczek i wypełnij go po brzegi. Wygra ten, kto zbierze ich najwięcej. W zależności od wybranego wariantu, gra umożliwia zabawę zarówno młodszym, jak i nieco starszym dzieciom.
10. Puzzle "Mapa świata" / Пазл Мапа Світу, Trefl (KLIK). Puzzle edukacyjne marki Trefl w wersji ukraińskiej zawierają 104 elementy. Po ułożeniu powstanie grafika przedstawiająca mapę świata. Prezentowane puzzle w przyjazny sposób łączą zabawę z nauką oraz pobudzają wyobraźnię i ciekawość świata. Produkt został w całości wykonany w Polsce z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło.
11. Gra "Mamusie" / Матусі, Granna (KLIK). Wszystkie zwierzątka, duże czy małe, mają swoje mamusie. Każda z nich dba o dziecko, karmi je, uczy i chroni. A co najważniejsze, bardzo je kocha. Gra Mamusie pokazuje najmłodszym jak ważna jest rola mamy. Dla każdego malucha stanie się jasne, jak wspaniała jest jego własna mama. Mamusie to pełna ciepła gra, która jednocześnie bawi i uczy.
12. Gra "Grzybobranie w zaczarowanym lesie" / За грибами в зачарований ліс, Granna  (KLIK). Grzybobranie, czyli kto szybciej uzbiera koszyczek grzybków. Gracze muszą uważać, bo w zaczarowanym lesie rządzi czarownica i potrafi pokrzyżować szyki graczom. W bajkowym lesie czekają na graczy, niecodzienne przygody.
13. Gra "Kolory i kształty" / Гра - Кольори і форми, Trefl (KLIK). Prosta i przyjemna edukacyjna układanka stworzona z myślą o najmłodszych. W zabawny sposób pomaga dzieciom uczyć się rozpoznawać i odróżniać kształty i kolory. Umiejętność rozpoznawania i odwzorowywania kształtów ma ogromne znaczenie w procesie czytania i pisania. Gra rozwija także umiejętności matematyczne – dziecko poznaje podstawowe figury geometryczne.
14. Gra memory maxi "Zwierzęta na farmie" / Гра - Мемос Максі Ферма (KLIK). Memos Maxi to świetna pierwsza gra pamięciowa dla Twojego dziecka. Celem gry jest zebranie jak największej liczby takich samych par kafelków.
15. Książka "Michasik idzie do przedszkola" / Михасик ходить в садок, Bookolika (KLIK). "Michasik idzie do przedszkola" to opowiadanie, w którym Michasik pierwszy raz idzie do przedszkola. Co go tam czeka? Jak sobie poradzi w nowej sytuacji? I wreszcie, czy następnego dnia będzie chciał ponownie spotkać się z rówieśnikami?
16. Gra "A to było tak..." / Гра - Що за чим?, Trefl (KLIK). Edukacyjna gra dedykowana dla najmłodszych dzieci. Zabawa polega na układaniu historyjek obrazkowych zgodnie z kolejnością zdarzeń. Układanki w przyjemny sposób pomagają rozwijać procesów analizy, syntezy i wnioskowania. Gra rozwija zdolność planowania, uczy chronologii wydarzeń oraz ćwiczy spostrzegawczość.

Niektóre linki w przeglądzie to linki afiliacyjne. Jeśli za ich pośrednictwem dokonasz zakupu, otrzymam z tego tytułu niewielką prowizję, która nie wpływa na cenę produktu.
- Justyna

author

Justyna Ziembińska-Uzar

Cześć! Nazywam się Justyna Ziembińska-Uzar i od 2012 roku na swoim blogu opowiadam o ciekawych polskich produktach oraz przedstawiam polskie marki. Moją misją jest promocja patriotyzmu konsumenckiego w codziennym wydaniu. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej, na nowo odkrywając dla siebie hasło "dobre, bo polskie"!


Udostępnij ten post

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane.

NIE PUBLIKUJĘ KOMENTARZY ZAWIERAJĄCYCH LINKI.

Komentarze zawierające treści obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moje przeglądy