50 pomysłów na prezenty gwiazdkowe dla dzieci od polskich marek

27 listopada 2020

Święta Bożego Narodzenia tuż-tuż, czas więc pomyśleć o prezentach gwiazdkowych dla dzieci! Jak co roku mam dla Ciebie fantastyczne propozycje gier, puzzli, klocków i innych zabawek od polskich marek, które w tym trudnym roku warto szczególnie wesprzeć. Potraktuj ten wpis nie tylko jako zbiór pomysłów na prezenty, ale też jak przegląd nowości rynkowych, ponieważ uwzględniłam w nim głównie te produkty, które trafiły do sprzedaży w ostatnim półroczu. Znajdziesz w nim więc m.in. nowe gry z wydawnictwa edukacyjnego Kapitan Nauka, misie Szumisie odtwarzające nie biały szum, ale... kołysanki, pluszowych bohaterów uwielbianych przez dzieci książek rodzimych autorów, pomysłowe filcowe maty handmade czy układanki z Kicią Kocią. Nie zabrakło też książkowych premier w świątecznym klimacie oraz moich prezentowych pewniaków, takich jak polskie klocki magnetyczne Kooglo czy klocki konstrukcyjne Korbo, o których już kilkukrotnie wspominałam na blogu ;) Opisy poszczególnych produktów pochodzą w większości od ich producentów i wydawców, choć starałam się też dorzucić do nich kilka słów od siebie.

Mam jeszcze, że ten wpis będzie dla Ciebie źródłem prezentowych inspiracji! Życzę Ci udanych zakupów i niezapomnianej wspólnej zabawy w świątecznym okresie!

50 POMYSŁÓW NA PREZENTY GWIAZDKOWE DLA DZIECI OD POLSKICH MAREK

1. "Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie", Nasza Księgarnia / 2. Gra "Złota kaczka", Granna / 3. Gra "Zakodowany zamek", Kapitan Nauka / 4. "O kolędach. Gawęda", KROPKA / 5. Klocki konstrukcyjne, REKO / 6. Puzzle "Magiczne święta", Nasza Księgarnia / 7. Maskotka Pucia do tulenia, Nasza Księgarnia / 8. Puzzle "Pucio. Rodzinna sobota", Nasza Księgarnia / 9. Gra edukacyjna "Scottie Go!", EDTECHNET / 10. Składaki Drewniaki "Rider Cabrio", Alexander / 11. Zestaw kreatywny Tubi Jelly "Zima", Tuban

1. Książka "Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie". Rozszerzone wydanie bestsellera z 2019 roku! Monika Utnik-Strugała niezwykle ciekawie opowiada o tradycjach bożonarodzeniowych i noworocznych z całego świata! Książka odpowiada na takie pytania, jak: Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia? Dlaczego organizuje się bożonarodzeniowe jarmarki? Czy wszystkie dzieci dostają prezenty tego samego dnia? Dlaczego ubieramy choinkę? Kto wymyślił pierwsze szklane bombki? Nowe wydanie zostało uzupełnione m.in. o teksty najbardziej znanych kolęd, rozdziały o Chanuce, bożonarodzeniowych hitach filmowych i muzycznych, niezwykłym przemarszu z pochodniami, koncercie noworocznym i chińskim Nowym Roku! Mamy, polecamy!
2. Gra planszowa "Złota Kaczka". Dawno, dawno temu w lochach Zamku Ostrogskich żyła królewna zaklęta w złotą kaczkę. Mówiono, że tego, kto zdoła ją odnaleźć, może uczynić bogatym. Biedny szewczyk imieniem Lutek postanowił spróbować. Szczęście mu dopisało i odnalazł złotą kaczkę, która obiecała mu bogactwa. Chłopiec otrzymał sakiewkę skarbów, ale też jeden warunek: musiał wydać je w ciągu jednego dnia, z nikim się nie dzieląc. Jeśli mu się uda, zostanie wielkim bogaczem... Pomożecie mu? "Złota kaczka" to kolejna, piąta z kolei gra z serii "Legendy polskie" (po "Panu Twardowskim", "Bazyliszku", "Królu Popielu" i "Smoku wawelskim", którego bardzo lubimy!), polecana od 6 lat. 
3. Gra edukacyjna "Zakodowany zamek". W grze należy wcielić się w rolę sprytnego czarodzieja i opracować strategię zebrania czterech skarbów, zanim duch wyjdzie z zamkowej wieży! Poznaj język znaków i symboli graficznych, wykorzystaj pomysłowość i myślenie logiczne, by opracować trasę do zakodowanych trofeów. "Zakodowany zamek" stanowi propozycję do nauki podstaw kodowania bez użycia komputera. Barwne ilustracje i ciekawa fabuła zachęci dziecko do zabawy, w trakcie której poćwiczy tworzenie komunikatów i algorytmów. Rozwinie myślenie logiczne, kreatywność i umiejętność skupienia na zadaniu. Wariant kooperacyjny gry nauczy współpracy, w celu opracowania strategii wygranej, ale grać można również w pojedynkę. Dla dzieci od 4. roku życia.
4. Książka "O kolędach. Gawęda". Arcyciekawa, lekko opowiedziana przez Emilię Kiereś, pełna rzetelnej wiedzy i opatrzona wspaniałymi, barwnymi ilustracjami Marianny Oklejak gawęda o dobrze znanych nam wszystkim kolędach. Czy jednak na pewno tak dobrze znanych? Zwykle je przecież śpiewamy, a nie czytamy uważnie, analizując każde słowo. Zresztą nie wszystkie słowa napisane dawne temu są dla nas dzisiaj jasne... Książka pomoże lepiej zrozumieć teksty kolęd, zobaczyć w nich najprawdziwsze opowieści i przekonać się, jak wiele się w nich dzieje, zaś zamieszone w książce zapisy nutowe i proste gitarowe chwyty ułatwią wspólne kolędowanie!
5. Klocki konstrukcyjne Reko. Klocki Reko to zestawy szkieletowych wielokątów do budowania brył, który zawiera różnorodne klocki w kształcie trójkątów równobocznych, kwadratów, pięciokątów foremnych i sześciokątów foremnych, trójkątów równoramiennych - wszystkie o jednakowych krawędziach. Reko wyróżnia się łatwym, a jednocześnie niezwykle trwałym sposobem łączenia klocków. Pozwala on na budowanie brył wypukłych, wklęsłych, niejednospójnych i przestrzennych parkietaży. Moje dziecko uwielbia (właśnie na parapecie w naszym mieszkaniu stoi wielki rower zbudowany z Reko)! Klocki dostępne są w trzech zestawach: 120 elementów, 180 elementów i 520 elementów.
6. Puzzle "Magiczne święta". Dźwięk dzwoneczków niesie się po całym lesie. Ktoś jedzie saniami prowadzonymi przez renifera w czerwonej czapce. To Święty Mikołaj! Towarzyszą mu dwa skrzaty. Mają ręce pełne roboty, bo muszą dziś odwiedzić wszystkie dzieci. Każdy, duży czy mały, dostanie świąteczny podarunek. Nawet rodzina małych myszek wyszła z norek, aby świętować w tę magiczną noc... Magiczna świąteczna ilustracja Ewy Poklewskiej-Koziełło została zamieniona na 30-elementowe puzzle do układania przez dzieci powyżej 3. roku życia.
7. Maskotka Pucia do tulenia. Pucio, ukochany bohater dzieci i rodziców, w końcu w formie maskotki do przytulania, zasypiania, na spacery i do zabawy! Ta urocza maskotka sprawi radość każdemu maluchowi. Jest świetnym uzupełnieniem serii książek wspierających rozwój mowy autorstwa Marty Galewskiej-Kustry z ilustracjami Joanny Kłos.
8. Puzzle "Pucio. Rodzinna sobota". 15-elementowe puzzle dla dzieci powyżej 2. roku życia. Każdy element przedstawia fragment jednego dnia w rodzinie Pucia. W dołączonej do zestawu instrukcji znajdują się propozycje wielu ciekawych zabaw, które pomagają ćwiczyć rozumienie słuchanego tekstu, uwagę słuchową, rozumienie sekwencji zdarzeń, umiejętność opowiadania, logiczne myślenie, pamięć, spostrzegawczość. Wzbogaca także słownictwo. Zestaw zawiera również przykładowe opowiadanie, które możecie wykorzystać podczas zabawy.
9. Gra edukacyjna "Scottie Go!". Gra do nauki programowania dla całej rodziny, będąca połączeniem kartonowych klocków do układania programów oraz bezpiecznej i łatwej w obsłudze aplikacji. Bohaterem gry jest sympatyczny kosmita Scottie, którego pojazd ulega zniszczeniu nad Ziemią a jego części spadają na wszystkie kontynenty, Zadaniem gracza jest pomóc Scottiemu w zdobyciu części zamiennych, żeby mógł wrócić do domu. UWAGA! Do końca stycznia 2021 roku na hasło "KUPUJEPOLSKIEPRODUKTY" zrobisz zakupy w sklepie oficjalnego dystrybutora gry https://www.shop.scottiego.com/ z rabatem w wysokości 15%!
10. Składaki Drewniaki "Rider Cabrio". Intersująca drewniana zabawka konstrukcyjna. Wycięte z drewna elementy pozwalają na zbudowanie trwałego pojazdu bez użycia kleju. W zestawie znajduje się także komplet plastikowych kół wraz z osiami, dzięki czemu model po złożeniu jest mobilny i może służyć do zabawy. Komplet wyposażony został w zestaw kredek oraz naklejek, które pozwolą dziecku na samodzielne przyozdobienie pojazdu wedle własnej fantazji. Dla dzieci od 7 lat. W sprzedaży inne zestawy,
11. Zestaw Tubi Jelly "Zima". Zestaw do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych, żelkowych figurek 3D, uzupełniony o akwarium ze sztucznym śniegiem. Zestaw zawiera 6 pachnących żelowych płynów o pojemności 150 ml w kilku kolorach, 12 szablonów z zimowymi wzorami, 1 czystą folijkę, na której można narysować własny wzór, 6 saszetek z aktywatorem oraz 1 saszetkę ze sztucznym śniegiem. Produkt w pełni bezpieczny dla dzieci, wolny od substancji toksycznych i oczywiście wyprodukowany w Polsce.

12. Szumisie z kołysankami, Szumisie / 13. Drewniane My mini rancho, My Mini Home / 14. Układanka "1,2,3! Układam Zwierzęta w lesie", Wspomagajki / 15. Pakiet edukacyjny "Zbuduj swoje miasto", Było sobie miasto / 16. Sukienka świąteczna, Lilen

12. Szumisie z kołysankami. Fantastyczna tegoroczna nowość od marki SZUMISIE! Szumisie z kołysankami to urocze pluszowe misie. W ich wnętrzu znajduje się specjalne serduszko, które odtwarza 8 śpiewanek i 8 nucanek w zupełnie nowych aranżacjach. Każda kołysanka nagrana jest w wersji śpiewanej oraz nuconej; istnieje również możliwość nagrania własnej kołysanki. Szumisie dostępne są w trzech kolorach i z dwoma wersjami kołysanek - po polsku i po angielsku.My już czekamy na naszego!
13. Drewniane My mini rancho. Produkt, który pozwoli na samodzielne zbudowanie zwierzęcego domku. Dzieci same (lub z pomocą rodziców) mogą stworzyć stajnię oraz przygotować wnętrze dla zwierzątek lub innych przybyszów. Przesuwane ściany dają możliwość swobodnej zmiany i dostosowania środka do potrzeb nadchodzących mieszkańców. Z dwóch stron znajdują się skrzydłowe drzwi, przez które ochoczo zaprosimy gości. Mini rancho zostało wykonane z płyty stolarskiej, deski bukowej i sklejki brzozowej.
14. Układanka edukacyjna "1,2,3! Układam Zwierzęta w lesie". Zestaw 9 układanek dla dzieci od 2. roku życia o różnym stopniu trudności (4-elementowe, 6-elementowe i 9-elementowe). Ilustracje przedstawiają zwierzęta, m.in. wiewiórkę, łosia, bobra, jeża w nowoczesnej, minimalistycznej odsłonie. Układanki są świetnym treningiem koncentracji, cierpliwości i wytrwałości. Dzięki podziałowi poprzez prostą linię, w odróżnieniu od puzzli, dziecko musi dopasować element wyłącznie na podstawie analizy szczegółów ilustracji.
15. Pakiet edukacyjny "Zbuduj swoje miasto" w PDF. Zestaw zadań i siatek do samodzielnego wydrukowania, dzięki którym wspólne zbudujecie prawdziwe miasto! W pakiecie znajdziesz: 14 zadań dotyczących miasta (m.in.: krzyżówka/wykreślanka/kolorowanka/znajdź różnice) oraz 6 siatek budowli do druku, wycięcia, złożenia i zabawy. Wśród nich są: metro, kamienica, stadion, autobus, wieżowiec i biurowiec.
16. Dziewczęca sukienka świąteczna. Urokliwa czerwona sukienka świąteczna dla dziewczynki z pięknym autorskim haftem od polskiej marki LILEN. Sukienkę zdobi haft przedstawiający rzeczywiście występujące w przyrodzie ptaszki, czyli sikorki ubogie! Do sukienki doszyto perłowe guziczki pozyskiwane z muszli rzecznej, które zapewniają regulację rozmiaru. To dzięki nim z łatwością dostosujesz rozmiar sukienki do rosnącego dziecka.

17. Puzzle "Kicia Kocia z przyjaciółmi", Trefl / 18. Maskotka "Nunuś", Media Rodzina / 19. "Jadzia Pętelka piecze pierniki", Zielona Sowa / 20. Gra "Psi wyścig", Kapitan Nauka / 21. "Elf do zadań specjalnych. 24 opowiadania", Zielona Sowa / 22. Puzzle "Pucio. Co słychać?", Nasza Księgarnia / 23. "Gwiazdka. Nie przeszkadzać!", Zielona Sowa / 24. Drewniane klocki magnetyczne, Kooglo / 25. Magnesiaki "Straż pożarna", Alexander / 26. Puzzle malucha "Eo, eo, na ulicy", Aksjomat / 27. Zestaw edukacyjny "Nazwij i wrzuć! Ubrania", Tulula / 28. Klocki Edu Car, Korbo / 29. Szumiący Dou Dou, Szumisie / 30. Karty edukacyjne "Owady", Różowa Wieża

17. Puzzle "Kicia Kocia z przyjaciółmi". Puzzle dla dzieci powyżej 4. roku życia, składające się z 60 elementów, zaprojektowane z myślą o wszystkich fanach i fankach przygód Kici Koci. Zostały wykonane w Polsce z wysokiej jakości materiałów ekologicznych, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. W ofercie marki TREFL znajdziesz jeszcze trzy inne zestawy puzzli z Kicią Kocią, w tym pierwsze puzzle dla maluchów od 2 lat.
18. Maskotka "Nunuś". Pluszowy odpowiednik książkowego braciszka Kici Koci i jednocześnie bohater tekturowych książek dla małych dzieci Anity Głowińskiej. Młodszy brat ulubienicy przedszkolaków wraz czytelnikami poznaje świat i pierwsze zasady związane z życiem w rodzinie. Książeczki o Kici Koci i Nunusiu pomagają oswoić najbliższą rzeczywistość, uczą też relacji oraz współdziałania. Uwielbiany cykl dla maluchów charakteryzuje się także wyrazistymi, kolorowymi, atrakcyjnym ilustracjami oraz prostym, zrozumiałym dla dziecka tekstem. Maskotka ma 15 cm wysokości.
19. "Jadzia Pętelka piecze pierniki". Zbliżają się święta i mama Jadzi cały czas siedzi w kuchni. Jadzia uwielbia pierniczki, dlatego też postanowiła pomóc mamie w ich pieczeniu. Przecież to nie może być trudne. Ale czy na pewno? Okazuje się jednak, że podczas pieczenia małych pierniczków może się zrobić naprawdę duuuuży bałagan! Ciepła, ciekawa historia do rodzinnego czytania.
20. Gra edukacyjna "Psi wyścig". Gra dedykowana dzieciom od 3. do 7. roku życia, dzięki której poznają kształty i kolory, ćwicząc przy okazji spostrzegawczość, koncentrację, spostrzeganie wzrokowe czy koordynację oko-ręka. Gracze mogą wcielić się w rolę jednego z pupili i podjąć wyzwania z wypatrywania kolorów i odróżniania kształtów. Najmłodsi sami zdecydują, czy chcą doskonalić wiedzę o kolorach na trasie z kolorowymi łapami czy o kształtach wybierając wersję z budami. Kto pierwszy pokona całą trasę wygrywa! W drodze po zwycięstwo przyda się nie tylko szczęście, ale także umiejętność rozróżniania kolorów i kształtów, którą warto doskonalić.
21. "Elf do zadań specjalnych. 24 opowiadania". W wiosce Świętego Mikołaja trwają już przygotowania. Odbieranie listów, produkcja zabawek, pakowanie, przygotowanie sań i… sprawdzanie poziomu grzeczności dzieci. Pracowite elfy uwijają się, by zdążyć ze wszystkim i by tegoroczne święta były naprawdę idealne. Jednak pewnej grudniowej nocy w wiosce Mikołaja zjawiają się niespodziewani goście i wygląda na to, że w tym roku Boże Narodzenie może okazać się wielką katastrofą. Ta niezwykła książka zawiera 24 opowiadania w świątecznym klimacie, które można czytać przez 24 grudniowe wieczory - od 1 grudnia do Wigilii.
22. Puzzle "Pucio. Co słychać?". W pudełku znajduje się duży obrazek składający się z 12 elementów, a na nim Pucia i Misię w otoczeniu dźwięków natury. Nadstaw z dziećmi uszu i razem z ulubionymi bohaterami posłuchajcie ćwierkania ptaków, bzyczenia owadów, tuptania mrówek, chrupania wiewiórki, szczekania psa czy szumu wiatru. Może po ułożeniu obrazka sami wydacie okrzyk zdumienia jak Pucio lub zaśmiejecie się radośnie jak Misia? Dla dzieci powyżej 2. roku życia. 
23. Książka "Gwiazdka. Nie przeszkadzać!". Antoś i Ania chcą włączyć się w świąteczne przygotowania, ale jak to dzieci, mimo najlepszych chęci, nie zawsze wszystko robią perfekcyjnie i dobrze. A to krzywo polukrują pierniki, a to zawieszą na kominku brudne skarpety na prezenty, a to pobrudzą szyby… Ich starania obserwuje mysz i bardzo się obawia, że ich zachowanie może zostać zinterpretowane przez Mikołaja, że są niegrzeczne, i nie dostaną gwiazdkowych prezentów… Mysz stara się więc naprawić ich "błędy". Każdy przecież powinien otrzymać gwiazdkowy prezent… Urocza i bardzo zabawna świąteczna opowieść, idealna na czas Bożego Narodzenia.
24. Drewniane klocki magnetyczne Kooglo. Wyprodukowane w Polsce drewniane klocki magnetyczne, uwielbiane przez moje dzieci. Klocki Kooglo doskonale rozwijają wyobraźnię i zdolności motoryczne dziecka. Wielkość bazowego klocka to 4 cm. Ukryte w ściankach magnesy ułatwiają łączenie elementów, pozwalając na budowę przestrzennych konstrukcji. Całość zapakowana jest w ekologiczne i estetyczne pudełko. Do wyboru klocki kolorowe lub w naturalnym kolorze drewna, o różnej liczbie elementów. Dla dzieci od 2. roku życia, ale i mniejsze maluchy poradzą sobie z budowaniem prostych konstrukcji!
25. Magnesiaki "Straż pożarna". "Magnesiaki" to zestaw tematycznych obrazków, powleczonych magnetyczną folią na odwrocie. Dzięki temu obrazki można układać nie tylko na stole lub podłodze, ale również ustawiać na pionowej ścianie lodówki lub innych metalowych płaszczyznach. Serię wyróżnia przede wszystkim bardzo ładna grafika oraz gruba tektura, pozwalająca dzieciom na łatwy chwyt. Strona z obrazkiem powleczona została folią, aby łatwo było je czyścić. Na zdjęciu zestaw "Straż pożarna" w wersji mini, ale do wyboru jeszcze kilkanaście innych zestawów (również w dużym rozmiarze).
26. Puzzle malucha "Eo, eo, na ulicy". Puzzle dla maluchów od 3. roku życia, wykonane z grubej tektury dobrej jakości. Składają się z 25 elementów. Do wyboru jeszcze "Muuu! W zagrodzie", "Io, io!! Pali się!", "Pyr, pyr! Na budowie", "Wrroar! W zoo" oraz "Dzyń, dzyń! W mieście".
27. Zestaw edukacyjny "Nazwij i wrzuć! Ubrania". W koszu do prania piętrzą się brudne swetry, spodnie i skarpety. Czekają na wypranie i rozwieszenie na suszarce. Które ubrania są w tym samym kolorze? Które ubrania nosisz latem, a które zimą? Wybierz te, które coś łączy, nazwij je, a następnie wypierz poprzez wrzucenie żetonów do pudełka. Zestaw umożliwia zorganizowanie wielkiego prania lub wielkich przebieranek. Dziecko w trakcie zabawy rozwija słownictwo, uczy się porównywać, znajduje cechy wspólne i różnice między różnymi przedmiotami. Koordynacja oko-ręka i wypowiadane słowa doskonale stymulują rozwój. Możesz również sięgnąć po następujące zestawy: "Zwierzęta leśne i wiejskie", "Warzywa i owoce", "Zwierzęta egzotyczne" oraz "Zwierzęta polskie".
28. Klocki Edu Car 400. Korbo to seria klocków opartych na idei "Pomyśl, zbuduj, zakręć". Klocki Edu Car 400 to jeden z wielu zestawów, który zawiera 400 elementów, w tym aż 56 opon, które pozwalają na stworzenie jednocześnie 14 hummerów oraz sygnalizatora świetlnego. Z klocków można zbudować również inne pojazdy np. wózek widłowy, rowerek czy motor. Uwielbiamy klocki Korbo, serdecznie polecam Ci również inne zestawy - jest ich naprawdę sporo!
29. Szumiś Dou Dou. Tegoroczna nowość w Szumisiowej rodzinie! Szumiś Dou Dou to idealny pierwszy przytulak dla maluszka. Szumiące serce w środku przytulanki uspokoi niemowlę, a mięciutki kocyk utuli do snu. Dzięki specjalnemu zakończeniu jednego z rogów, do Szumusia można przywiązać smoczek lub ulubiony gryzak. Do wyboru trzy kolory: różowy, niebieski i ecru. Do nas już jedzie niebieski.
30. Karty edukacyjne "Owady". Jedna z kilku tegorocznych nowości z wydawnictwa Różowa Wieża. Zestaw prezentuje dziewięć owadów: biedronkę, karaczana, modliszkę, motyla, mrówkę, muchę, pasikonika, trzmiela i ważkę. Dodatkowo zawiera kartę kontrolną służącą do kategoryzacji oraz żetony do gry w memory. Karty są trójdzielne, co oznacza że na zestaw składają się karty z grafiką bez podpisu, takie same karty już opatrzone podpisami oraz same podpisy. Taka konfiguracja pozwala na różnorakie wykorzystanie kart. Karty służą do rozszerzania słownictwa metodą Marii Montessori. Polecam Ci także inne tegoroczne nowości: "Zwierzęta Australii", "Cykl rozwojowy biedronki", "Cykl rozwojowy fasoli" oraz "Zwierzęta Azji". Chodzą słuchy o jeszcze jednej premierze, szczegóły niebawem ;)

31. Gra planszowa "Psiechadzka", Kasia Walentynowicz / 32. Kartonowy "Tajemniczy zamek", Tektorado / 33. Przeplatanka "Kotka Renia", Milin / 34. Filcowa mata do zabawy, Filcovnia / 35. Kalendarium i obserwatorium pogody, Deko Budka / 36. Drewniane klocki konstrukcyjne, Kreatki

31. Gra planszowa "Psiechadzka". Rodzinna gra planszowa o psio-ludzkiej przyjaźni, stworzona przez Kasię Walentynowicz. Gra zabierze Cię na pełen przygód spacer z psim przyjacielem. W pudełku znajdziesz dwie plansze: SPACER Z PSEM i SPACER Z CZŁOWIEKIEM. Pierwsza plansza pozwoli Ci wejść w rolę opiekuna, który zabiera na spacer swojego psiego kumpla. Jako opiekun będziesz mógł obserwować zachowania psa i dowiesz się, jak reagować na psie potrzeby. Na drugiej planszy to Ty jesteś psem, który idzie na spacer ze swoim człowiekiem! Co chcesz powiedzieć swojemu człowiekowi? Co Ci się podoba, a czego nie lubisz? Jak wyrażasz swoje emocje?
32. Kartonowy "Tajemniczy zamek". Przenieście się w czasy królewskich dworów czy rycerskich turniejów, by odkryć tajemnice kryjące się w murach starych zamków. Zbudujcie razem z dziećmi Tajemniczy zamek we własnym pokoju. Podczas wspólnej zabawy porozmawiajcie o dawnych czasach i królewskich zwyczajach. Tekturowy zamek do złożenia i kolorowania został wykonany z 5-warstowej, białej tektury falistej. W ofercie marki TEKTORADO znajdziesz jeszcze m.in. kartonową malowniczą zagrodę, super auto, traktor, kosmiczną rakietę czy domek.
33. Drewniana przeplatanka "Kotka Renia". Kotka Renia już nie może doczekać się zabawy, więc rozgrzej paluszki, chwyć za sznurówkę i do dzieła! Przeplatanie sznurówki przez dziurki rozwija wzrok, kreatywność, wyobraźnię, logiczne myślenie, umiejętności motoryki małej, pomaga w skupieniu uwagi. Zabawki Przeplotki są bezpieczne, ręcznie wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dla dzieci od 3. roku życia.
34. Filcowa mata do zabawy. Filcowe maty do zabawy to pomysł, na który wpadła pewna kreatywna mama; pierwszy projekt powstał dla jej syna. Obecnie FILCOVNIA oferuje gotowe tematyczne maty do zabawy, maty na zamówienie, a także maty personalizowane. Wszystkie są poręczne, miękkie i idealnie dopasowane do dzieci. Nie wymagają wymiany baterii, składania ani skomplikowanych instrukcji, nie robią bałaganu, ale za to uruchamiają wyobraźnię i dostarczają wielu scenariuszy na zabawę z wykorzystaniem ulubionych zabawek, takich jak auta, figurki zwierząt czy postaci! Na zdjęciu jedna z gotowych mat, którą można zamówić od ręki.
35. Kalendarium i obserwatorium pogody. Drewniana pomoc dydaktyczna w duchu pedagogiki Montessori. Część z obserwatorium to doskonały sposób na poznawanie zjawisk przyrodniczych. Spoglądając na pogodę dziecko suwakami i wskaźnikami zaznacza stopień zachmurzenia nieba, temperaturę powietrza, siłę wiatru i fazy księżyca. Część z kalendarium służy do nauki cyfr, dni tygodnia i miesięcy. Znajduje się tutaj także budzik, przy pomocy którego starsze dzieci uczą się korzystać z zegara i poznają godziny. Korzystanie z obserwatorium i kalendarium sprawia, że dziecko odkrywa świat przyrody i zgłębia tajniki związane z czasem. 
36. Drewniane klocki konstrukcyjne. Kreatki to klocki z drewna lipowego, które rozwijają umiejętności manualne, postrzeganie przestrzenna, a także uczą stabilności i balansu konstrukcji. Można z nich wybudować różnorodne przestrzenne budowle; ich prosta konstrukcja zapewnia nieskończone możliwości, ograniczone jedynie wyobraźnią. Klocki są odpowiednie do zabawy dla dzieci od 3. roku życia. Dostępne są w dwóch zestawach: "Dla początkujących" (w którym znajdziesz 100 sztuk klocków) oraz "Kreatki architekta" (250 sztuk). Do obu zestawów dołączono broszurę z instrukcjami. UWAGA! w dniach od 28.11. do 10.12. wpisując jako kod rabatowy przy zakupach hasło "KUPUJEPOLSKIEPRODUKTY" otrzymacie 20 zł rabatu na cały koszyk zakupowy!

37. Gra "Historia Polski", Kapitan Nauka / 38. Brick Trick Podróże "Zamek Malbork", Trefl / 39. "Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów", Nasza Księgarnia / 40. Gra "Gwiazdozbiory", Kukuryku / 41. Mini eksperymenty "Jak otrzymać sztuczny śnieg?", Funiversity / 42. Zestaw naturalnych kosmetyków dla dzieci, YOPE / 43. Puzzle obserwacyjne "Dinozaury", CzuCzu / 44. Drewniana tablica manipulacyjna, Foxy Family / 45. Zestaw lakierów do paznokci, Tibu Kids / 46. Gra edukacyjna "1,2,3! Szukam", Wspomagajki /47. Bransoletka sznurkowa z jaskółką, Ania Kruk / 48. "NIKO. My very first stories", Justyna Winiarczyk Language For You / 49. Maskotka "Pacek", Media Rodzina / 50. Drewniany domek dla lalek, Oloka Gruppe

37. Gra edukacyjna "Historia Polski". Tegoroczna nowość od KAPITANA NAUKA. Ta edukacyjna gra to pasjonująca podróż przez stulecia, w trakcie której gracze nie tylko walczą o zwycięstwo, ale i poszerzają swoją wiedzę o historii Polski, ćwiczą pamięć i spostrzegawczość. Każda rozgrywka to porcja historycznych ciekawostek. Co sprzedawano w sukiennicach? Jak ubierała się szlachta? Dokąd można było popłynąć statkiem "Batory"? - odpowiedzi na te i wiele innych pytań można poznać w czasie emocjonującej zabawy. Gracze ścigają się po planszy, odpowiadają na pytania związane z dziejami Polski, wykonują zadania i wypatrują elementy podczas gry obserwacyjnej. Gra jest kierowana dla dzieci od 7. roku życia, ale śmiało można zagrać już z młodszym dzieckiem.
38. Zestaw klocków ceramicznych "Zamek Malbork". Zamek Krzyżacki w Malborku nie jest już niedostępną twierdzą! Seria klocków ceramicznych "Brick Trick Podróże" umożliwia przeniesienie się w zamierzchłe czasy i zbudowanie od podstaw Zamku Wysokiego. Budowanie z prawdziwych cegieł to świetna zabawa! Przekonaj się sam, że efekt końcowy zapiera dech w piersiach. Z tegorocznych nowościami od firmy TREFL możesz zbudować jeszcze gdańskiego Żurawia, krakowskie Sukiennice oraz warszawski Pałac Kultury, ale cała seria "Buduj z cegły" liczy sobie kilkanaście tematycznych zestawów.
39. Książka "Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów". Po co owady wysyłają zapachowe esemesy? Co to jest kubek smakowy? Gdzie jest ukryty twój własny GPS? Czym się zajmuje papuga przeciwlotnicza? Dlaczego łokieć jest nieczuły? Które zwierzę używa ogona jako klimatyzacji? Kiedy pies zachowuje się jak kompas? Dlaczego ryby płynące w ławicy nie zderzają się ze sobą? Jak ludzie i zwierzęta odbierają sygnały z otoczenia i z głębi ciała? Odpowiedzi znajdziecie w tej pełnej dowcipnych ilustracji książce. Jest to druga bestsellerowa książka Marty Maruszczak - po ubiegłorocznym tytule "Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała".
40. Gra edukacyjna "Gwiazdozbiory". Jesteś w odległej galaktyce, gdzie wcielasz się w kosmitę, który chce zdobyć nowe terytoria. Latając swym statkiem kosmicznym, starasz się podbić jak największą konstelację... "Gwiazdozbiory" to gra, która uczy tworzenia zbiorów, ćwiczy pamięć i koncentrację, rozwija logiczne myślenie. Dla dzieci od lat 5. Polecam też inne tegoroczne nowości wydawnictwa KUKURYKU, m.in. grę "Kolekcjoner".
41. Mini eksperymenty "Jak otrzymać sztuczny śnieg?". Zestaw umożliwia przeprowadzenie własnego eksperymentu w warunkach domowych, w wyniku którego otrzymuje się sztuczny śnieg, który nie roztopi się w cieple. Zestaw zawiera szczegółową instrukcję wykonania eksperymentu, wyjaśnienie zachodzących reakcji i poruszanego zagadnienia, produkty potrzebne do przeprowadzenia eksperymentu. Dla dzieci od 6. roku życia.
42. Zestaw naturalnych kosmetyków dla dzieci. Zestaw naturalnych kosmetyków dla dzieci od YOPE: "Mydło Nagietek + Żel Rumianek". Jako bonus w świątecznym opakowaniu została dodana naklejka do stworzenia własnej etykiety na mydło. Oba kosmetyki zawierają 94% składników pochodzenia naturalnego oraz o niskim stopniu przetworzenia i są w pełni bezpieczne dla dziecięcej skóry. Do wyboru jeszcze dwa inne zestawy: "Mydło Jaśmin + Żel Pomarańcza" oraz "Mydło Kokos + Żel Żurawina".
43. Puzzle obserwacyjne "Dinozaury". Edukacyjne 60-elementowe puzzle pokazują, jak wyglądały różne prehistoryczne zwierzęta i rośliny. Na ramce układanki znajduje się mnóstwo szczegółów do wyszukania na ilustracji, aby rozwijająca zabawa trwała jeszcze dłużej. Do zestawu dołączono plakat pełen tematycznych ciekawostek. Dla dzieci od 4 lat.
44. Drewniana tablica manipulacyjna. Mała tablica manipulacyjna w kolorze drewna, składająca się z 13 elementów. Została wykonana ze sklejki liściastej i pomalowana ekologiczną oraz przyjazną dzieciom farbą, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Tablica ma wymiary 36×33 cm.
45. Zestaw lakierów do paznokci. Zestaw lakierów do paznokci dla dzieci w odcieniach perłowy fiolet i róż. Marka Tibu Kids została stworzona przez mamę dwójki alergicznych dzieci, która chciała, aby jej produkt był dla nich bezpieczny z jednej strony, a z drugiej pozwolił im na odkrywanie magicznego świata makijażu. Lakiery są zmywalne wodą, mają delikatną wegańską formułę, woda to ich główny składnik, a dodatkowo ich skład został wzbogacony witaminą E. Lakiery są przeznaczone dla dzieci od 3 lat.
46. Gra edukacyjna "1,2,3! Szukam". Gra edukacyjna zawierająca 6 plansz wraz z żetonami. Każda z nich to bogato ilustrowana historia rozgrywająca się w innym otoczeniu: w mieście, na wsi, w przedszkolu, na pikniku, na basenie, na meczu. Zabawa polega na odnalezieniu elementów pokazanych na żetonach w jak najkrótszym czasie. Reguły gry zostały dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci od 3 roku życia
47. Bransoletka sznurkowa z jaskółką. Dziecięca, subtelna bransoletka na podwójnym szarym sznurku o regulowanej długości. Na sznurku jaskółka o wymiarach 12 mm x 9 mm. Jaskółka oraz zawieszka sygnowana logo Ania Kruk wykonane zostały ze srebra próby 92.
48. Książeczka "NIKO. My very first stories". Pierwsza na rynku książeczka dla dzieci wychowywanych w dwujęzyczności zamierzonej, opracowana przez Justynę Winiarczyk, znaną jako English Speaking Mum. Zawarte w książeczce opowiadania o małym Niko traktują o codziennych sytuacjach bliskich wszystkim dzieciom. Poznają one słownictwo i zwroty z codziennego życia umożliwiające im budowanie bazy leksykalnej do rozmów po angielsku. Oprócz przyswajania obcego języka mali czytelnicy czerpią z książki wiedzę i pomocne wskazówki dotyczące radzenia sobie w różnych sytuacjach zgodnie z założeniami pedagogiki bliskości. Polecam jeszcze Twojej uwadze karty edukacyjne "Farm Animals" z codziennym słownictwem wspierającym wprowadzanie dwujęzyczności zamierzonej w domu. Jestem zachwycona produktami pani Justyny! UWAGA! Do 13.12 na hasło "KUPUJEPOLSKIEPRODUKTY" książkę oraz karty kupicie 10% taniej! Nie zapomnijcie wpisać kodu podczas finalizacji zakupów!
49. Maskotka "Pacek". Kicia Kocia to ulubienica dzieci, natomiast ulubieńcem wszystkich rodziców jest… Pacek o zamglonym spojrzeniu! Lekko nieprzytomny wzrok najlepszego kolegi rezolutnej kotki od początku bawi dorosłych fanów serii. Teraz sympatyczny kociak Pacek wystąpił z kart książek i w wersji pluszowej dołączył do przyjaciółki. Pluszowa maskotka Packa ma 15 cm wysokości.
50. Drewniany domek dla lalek. POLOS od Oloka Gruppe to designerski drewniany domek dla lalek w komplecie z odpinanymi ścianami z tkaniny, z mebelkami i naklejką do ozdabiania ścian. Wykonany ręcznie z naturalnych materiałów pochodzących od certyfikowanych dostawców. Posiada bezpieczne zaokrąglone krawędzie. Można do niego dokupić drewniane laleczki.

ZA MAŁO INSPIRACJI? NA MOIM BLOGU ZNAJDZIESZ ICH JESZCZE WIĘCEJ!

 
Niektóre linki w przeglądzie to linki afiliacyjne. Jeśli za ich pośrednictwem dokonacie zakupu, otrzymam z tego tytułu niewielką prowizję, która nie wpływa na cenę produktu.
- Justyna

author

Justyna Ziembińska-Uzar

Cześć! Nazywam się Justyna Ziembińska-Uzar i od 2012 roku na swoim blogu opowiadam o ciekawych polskich produktach oraz przedstawiam polskie marki. Moją misją jest promocja patriotyzmu konsumenckiego w codziennym wydaniu. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej, na nowo odkrywając dla siebie hasło "dobre, bo polskie"!


Udostępnij ten post

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane.

NIE PUBLIKUJĘ KOMENTARZY ZAWIERAJĄCYCH LINKI.

Komentarze zawierające treści obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moje przeglądy