Moje propozycje prezentów z okazji Dnia Dziecka dla maluchów i starszych dzieci

20 maja 2017

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. Podejrzewam, że większość z Was już wie, co w tym roku podaruje swoim pociechom, ale jeśli jednak nadal macie pustkę w głowie, to mam dla Was aż 21 propozycji prezentów "made in Poland" - no, z jednym wyjątkiem, gwoli ścisłości. Mój ostatni pomysł być może niektórych z Was zaskoczy, choć wolałabym, żebyście wszyscy powiedzieli: "ależ przecież to oczywiste!".

Starałam się wybrać ciekawe prezenty dla maluchów i dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym - takie, które pozwolą na kreatywną zabawę z bliskimi osobami. Na grafikach podałam rekomendowany przez producenta (lub sprzedawcę w sklepie) wiek dziecka. Przy opisach niektórych z prezentów wspominam jeszcze o innych ciekawych pozycjach w ofercie danego producenta.

Osobiście jestem wielką fanką zabawek drewnianych i mądrych, pięknie wydanych książek. U nas w domu obecnie królują drewniane auta z napędem, drewniany rowerek biegowy i właśnie najróżniejsze książki - jedną z nich jest widoczna na poniższym zdjęciu najnowsza propozycja wydawnictwa Jacobsony "Znajdź nas! Woda, łąka i las".

Pod koniec znajdziecie także małą ściągę - odnośniki do innych wpisów na blogu, w których pojawiają się polskie zabawki. Dajcie znać, czy coś wpadło Wam w oko - albo co już kupiliście na prezent!

MOJE PROPOZYCJE PREZENTÓW Z OKAZJI DNIA DZIECKA
DLA MALUCHÓW I STARSZYCH DZIECI

1. Plansze kontrastowe "Tak to widzę" od CzuCzu (KLIK) - czyli propozycja dla maluszków, które dopiero co pojawiły się na świecie. Kontrastowe ilustracje (w pudełko jest ich 12) mają korzystny wpływ na rozwijający się mózg malucha, pomagają niemowlętom kształtować inteligencję wizualno-przestrzenną, poznawać granice przedmiotów, a także ćwiczyć spostrzeganie. Wspólna zabawa z rodzicem buduje więź i bliskość. Polecam Wam przejrzeć całą ofertę Czuczu - mój prawie trzyletni syn uwielbia wszelkie układanki i puzzle. Wszystkie produkty CzuCzu są made in Poland.
2. Kontrastowe obrazki "A kuku!" (KLIK) - czyli nowość od Kapitana Nauki. Pudełko zawiera 17 kart z obrazkami przedmiotów, zwierząt, zabawek i kształtów z najbliższego otoczenia dziecka w dwóch wariantach: czarno-białym i biało-czerwonym – rysunek oraz negatyw. Można je wykorzystać na wiele sposobów – tak, aby stymulować rozwój wzroku maluchów i jednocześnie budować niepowtarzalną więź rodzica z dzieckiem. Dostępny jest jeszcze drugi wariant kart (pudełko jest czarno-czerwone). Karty oczywiście zostały wyprodukowane w Polsce. Niestety ani kontrastowych plansz CzuCzu, ani obrazków od Kapitana Nauki nie było na rynku kilka lat temu, gdy mój maluch pojawił się na świecie, przy drugim kupię je na pewno. Dla nieco starszych dzieci polecam puzzle "Układam i opowiadam" - bardzo je lubimy.
3. Pojazdy budowlane z serii "Auta Tech Truck" od Wadera (KLIK) - czyli seria aut imitujących prawdziwe pojazdy budowlane. Również nowość na rynku. W serii znajduje się 5 modeli: śmieciarka, wywrotka, betoniarka, walec i ładowarka. Mój trzylatek ma obecnie hopla na punkcie pojazdów budowlanych, szczególnie na punkcie dźwigów i koparek ;)
4. Drewniane, kolorowe klocki konstrukcyjne Brik (KLIK) - czyli coś, co powinno znaleźć się w każdym domu, bo dzieci uwielbiają budować z klocków. Brik to mała, rodzinna firma, działająca na rynku od 2003 roku. W ofercie oczywiście ma więcej zestawów klocków (największe opakowanie zawiera 100 klocków), malowanych lub w kolorze naturalnym, a także klocki edukacyjne, na przykład w literami, z cyframi czy klocki domino.
5. Klocki-puzzle drewniane Bajo - czyli drewniane układanki przestrzenne. Podobnymi ja bawiłam się w dzieciństwie. Każdy taki zestaw od Bajo składa się z trzech klocków, ja pokazuję Wam w tym momencie dwa zestawy - "Czerwony Kapturek" (KLIK) i "Kopciuszek" (KLIK). Oczywiście dostępnych zestawów jest o wiele więcej.
6. Drewniany alfabet Bajo (KLIK) - coś, czym mój syn aktualnie uwielbia się bawić. Nie tylko buduje z klocków własne konstrukcje, ale i wskazuje na umieszczone na klockach znane mu cyfry i litery. Starsze dziecko można za ich pomocą uczyć prostych działań matematycznych i zapisywania prostych wyrazów.
7. Klocki Middle Block od Wadera (KLIK) - czyli również kolorowe klocki, pozwalające na kreatywną zabawę. Tutaj akurat pokazuję Wam zestaw "Super Big", składający się ze 140 elementów, skomponowanych losowo. Zestawów jest oczywiście więcej.
8. Drewniany rowerek biegowy "Antek" od Planeco (KLIK) - pierwotnie chciałam pokazać Wam drewnianą biegówkę "Góralek" od Pilcha, którą mamy i która jest świetna, ale niestety nigdzie już jej nie można kupić, stąd też pokazuję Wam rowerek drewniany od Planeco. Jest droższy od "Góralka", ale również sprawia dobre wrażenie. Przeznaczony jest dla dzieci od 2,5 lat do lat 4 - albo do 40 kg.
9. Drewniane klocki magnetyczne Kooglo (KLIK) - trafiłam na nie dopiero niedawno (znów przypadkiem), ale coś czuję, że niedługo pojawią się u nas w domu! Na każdej ściance klocka znajduje się mały magnes, dzięki czemu z klocków można budować najróżniejsze przestrzenne konstrukcje. Klocki oczywiście są made in Poland. Można je kupić w trzech zestawach.
10. Kartonowe klocki dla dzieci "Piramida zabaw" (KLIK) - mój syn do tej pory uwielbia budować wieżę z kolorowych pudełek (trzeba ułożyć jedno na drugim, pudełka różnią się wielkością), które kiedyś za kilka złotych kupiła mu babcia. Dwa lata temu "Piramidy zabaw" na rynku jeszcze nie było, a szkoda. "Piramida zabaw" to 10 klocków pozwalających zbudować wieżę o wysokości 80 cm. Na klockach są realistyczne zdjęcia zwierząt z ich nazwami w języku polskim i angielskim. Klocki można wykorzystać także do nauki kolorów i rozróżniania wielkości, układając je w różnych konfiguracjach. Wspomogą również naukę liczenia i poznawanie kolejnych liter."Piramida zabaw" to kolejny produkt w całości wyprodukowany w Polsce.

11. Puzzle historyczne "Początki państwa polskiego" od Qbum (KLIK) - czyli nauka historii w nowym wydaniu. Puzzle zostały stworzone, żeby w interesujący sposób przybliżyć dzieciom historię początków państwa polskiego w oparciu o kilka wybranych wydarzeń z okresu wczesnopiastowskiego. Barwne scenki, często humorystyczne, nawiązują zarówno do istotnych faktów historycznych (ślub Mieszka I i Dobrawy, chrzest Polski, bitwa pod Cedynią, bitwy z Wieletami), jak i podań (legenda o Lechu, Czechu i Rusie, legenda o Popielu). Zarówno sama ilustracja, jak i informacje umieszczone na pudełku mogą być punktem wyjścia do rozmów z dziećmi o początkach państwa polskiego. Co ciekawe, puzzle mają nieregularne kształty, więc ich ułożenie wcale nie jest takie proste (wiem, bo mamy je w domu) ;) Na pudełku puzzli umieszczono legendy i informacje o ważnych wydarzeniach z początków państwa polskiego, grę ćwiczącą spostrzegawczość oraz specjalny kod, który pozwoli pobrać ze strony kolorowanki i kolejne gry utrwalające wiadomości zawarte na puzzlach.
12. Drewniany domek dla lalek "Rezydencja bajkowa" od Ecotoys (KLIK) - jeden z fantastycznych domków dla lalek, o którym marzy chyba każda dziewczynka. Niestety nie są one produkowane w Polsce, ale firma jest jak najbardziej firmą rodzimą. Ten konkretny domek ma 3 niezależne poziomy, w których znajduje się łącznie 5 pomieszczeń – wszystko doskonale imituje prawdziwy dom mieszkalny. Każde pomieszczenie wykończono w innej stylistyce, dopasowując wystrój oraz meble do charakteru i przeznaczenia danego pokoju. Zestaw obejmuje również komplet 15 drewnianych mebli, które można dowolnie wyjmować i przestawiać bez żadnych ograniczeń. Jeśli szukacie domków dla lalek made in Poland, zajrzycie koniecznie na stronę Oloka Gruppe oraz Tamido - takich domków nie znajdziecie nigdzie indziej.
13. Torebka dla dziewczynki z kolekcji "Sweet love" od Farbotki (KLIK) - czyli dziecięca wersja prawdziwej "dorosłej" Farbotkowej torebki. Do wyboru kilkanaście modeli, które z pewnością spodobają się małym elegantkom.
14. Książka "Znajdź nas! Woda, łąka i las" od firmy Jacobsony (KLIK) - czyli zaproszenie dla małych odkrywców do poznawania otaczającego nas świata przyrody. Na jej kartach znajdują się piękne rysunki 40 różnych gatunków ptaków, owadów, ryb i roślin. Część z nich się ukryła i trzeba je odnaleźć. Książka jest rekomendowana od 5 lat, ale mój prawie trzylatek już lubi ją przeglądać i pokazywać ptaki, motyle czy robaki. Dodam, że to pierwsza książka edukacyjna w ofercie firmy Jacobsony, praktycznie jeszcze ciepła ;) Firmę możecie kojarzyć z gier edukacyjnych, np. "Kwiaty polne. Świat wokół nas", "Ptaki. Świat wokół nas", "Ssaki. Świat wokół nas" czy "Owady. Świat wokół nas". Są to gry typu memo.
15. Klocki do samodzielnego montażu z serii "Mały konstruktor" Alexander (KLIK) - czyli coś dla dzieci z zacięciem technicznym Każdy model składa się z różnej wielkości i kształtów elementów metalowych, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Zestaw wyposażony jest w narzędzia, którymi można skręcić i rozkręcić pojazd. Elementy zestawów można ze sobą łączyć, tworząc własne konstrukcje. Zabawki z tej serii rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętności techniczne i cierpliwość oraz pomagają kształtować proces zapamiętywania. Zestawów do wyboru jest sporo - są maszyny budowlane, pojazdy specjalne, maszyny rolnicze i inne.
16. 100 zabaw z robotem Eliotem (książka + 30 ścieralnych kart + flamaster) (KLIK) - czyli wyjątkowy zestaw rozwijających zadań dla cztero- i pięciolatków, który zapewni wiele godzin wspólnej, twórczej rozrywki. Inspirujące zagadki zawarte w książce i na 30 dwustronnych, zmywalnych kartach przybliżą dziecku świat kosmosu, wzbogacą słownictwo i pobudzą dziecięcą wyobraźnię. Dzięki zabawom z kosmicznymi postaciami, pojazdami i obiektami dziecko uzupełni wiedzę o Wszechświecie  i będzie miało okazję do sformułowania własnych wyobrażeń na jego temat. / cena ok. 35 zł
17. Zestawy Pudło Nie Nudno (KLIK) - czyli tematyczne zestawy kreatywne z zabawami i aktywnościami dla dzieci w wieku 3-6 lat, wraz ze wszystkimi materiałami niezbędnymi do ich realizacji. Dostępnych jest kilka zestawów: "Dinozaury", "Emocje", "Kosmos", "Mali artyści", "Mały podróżnik", "Podwodny świat", "Pojazdy", "Safari", "Smaki i smaczki", "Wieczór z grami", "Wyprawa odkrywcy" oraz "Zaczarowany świat". Pudła dostępne są w dwóch rozmiarach: maksi i maksi dla rodzeństwa.
18. Kolorowanki 3D "Kamieniczki" od Monumi (KLIK) - najpierw trzeba je złożyć, a następnie pomalować lub pokolorować. Kamieniczki mają mocną, stabilną konstrukcję, są bezpieczne i gwarantują dłuuugie godziny doskonałej zabawy. Mogą być nie tylko domkiem dla lalek czy misiów, ale także półką na dziecięce skarby. Wśród kolorowanek 3D od Monumi znaleźć można jeszcze domek XXL i piętrowy parking.
19. Domostrada i Kolejkostrada od ZuzuToys, czyli naklejane ulice i tory (KLIK) -  łatwo przylepna taśma, z której dziecko wyczaruje dziesiątki przecznic i skrzyżowań lub niekończące się linie kolejowe, po których będą pędzić pociągi. Prawda, że świetny gadżet? ZuzuToys zapewnia, że taśmy nie pozostawiają po sobie śladów, nie trzeba ich odkurzać (jak dywany z zarysem miast). Po skończonej zabawie wystarczy taśmę odkleić. Można do nich dokupić kartonowe zestawy do samodzielnego złożenia, takie jak osiedle, folwark, safari czy domki.
20. Zestawy do mini eksperymentów od Funiversity - które dzieci mogą wykonać wspólnie z rodzicami, starszym rodzeństwem, dziadkami, wujostwem. Wspólnie przeprowadzanie eksperymentu wzmacnia relacje a zagadnienie, które porusza mini eksperyment jest tylko punktem wyjścia do rozmowy, pytań, uruchomienia kreatywności dzieci. Tutaj pokazuję Wam dwa zestawy: "Jak zrobić polimerowego robaka" (KLIK) i "Czy można napełnić balon jednym dmuchnięciem?" (KLIK), ale kolejne są równie intrygujące (na przykład "Jak zatrzymać zapach?", "Sztuczny śnieg", "Tęcza w probówce").


A POMYSŁ NUMER 21 TO...
... WSPÓLNE SPĘDZENIE CZASU Z DZIECKIEM!

Tak po prostu. Bez włączonego telefonu, bez laptopa z otwartą pocztą firmową, bez telewizora w tle. Z zabawek się wyrasta, zapomina się o nich, a wspomnienia wspólnie spędzonych chwil - szczególnie jeśli na co dzień dziecko jest ich głodne - pozostają w pamięci na całe życie. Wspólna zabawa w domu lub na dworze, wspólne przeczytanie książki, wycieczka do zoo, wyjście do kina, na basen... Tak naprawdę nieważne, co i gdzie - ważne, że z mamą, ważne, że z tatą. Wystarczy, by rodzic był po prostu na sto procent. A w dzisiejszym zabieganym świecie to naprawdę nie jest takie oczywiste.Niektóre linki umieszczone powyżej, to linki afiliacyjne. Jeśli za ich pośrednictwem dokonacie zakupu, otrzymam z tego tytułu niewielką prowizję, która nie wpływa na cenę produktu.


Zdjęcia: Agnieszka Werecha
- Justyna

author

Justyna Ziembińska-Uzar

Cześć! Nazywam się Justyna Ziembińska-Uzar i od 2012 roku na swoim blogu opowiadam o ciekawych polskich produktach oraz przedstawiam polskie marki. Moją misją jest promocja patriotyzmu konsumenckiego w codziennym wydaniu. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej, na nowo odkrywając dla siebie hasło "dobre, bo polskie"!


Udostępnij ten post

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane.

NIE PUBLIKUJĘ KOMENTARZY ZAWIERAJĄCYCH LINKI.

Komentarze zawierające treści obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moje przeglądy