Polskie misie pluszowe i misie interaktywne

9 grudnia 2016

Pluszowy miś to nie tylko zabawka - dla wielu z nas to pierwszy prawdziwy przyjaciel, który odganiał nocne potwory, dzielnie znosił wizytę u lekarza, picie syropów i zastrzyki, przegląd zębów u dentysty czy pobyt w szpitalu. To jemu można było powierzyć każdy sekret i liczyć na pełną dyskrecję. To na niego często kapały łzy smutku, bólu czy złości. To jego zabierało się ze sobą do żłobka, do przedszkola i w każdą podróż.

Większość dzieci ma swojego ukochanego pluszowego przyjaciela, i choć nie zawsze jest to miś (nasz syn uwielbia pluszową kurę), sympatyczne niedźwiadki nadal zamieszkują w naszych domach - już od ponad 136 lat, bo właśnie pod koniec XIX wieku miś-zabawka z fabryki Richarda Steiffa zaczął podbijać serca dzieci i rodziców. A 25 listopada misie obchodzą swoje święto.

Chciałabym pokazać Wam misie-zabawki, które w swojej ofercie mają polscy producenci zabawek i akcesoriów dziecięcych. Misie podzieliłam na cztery kategorie: na misie interaktywne, misie pluszowe, szumiące misie i misie sensoryczne.MISIE INTERAKTYWNE


MIŚ GADUŁEK
Interaktywny Miś Gadułek firmy HH Poland uczy najmłodszych wskazywania poszczególnych części ciała. Po naciśnięciu na misiową rączkę, stópkę, na brzuszek lub na nosek, miś wypowiada nazwę danej części ciała, mówiąc np. "To jest mój nosek", a następnie pyta dziecko o wybraną część ciała (np. "Gdzie jest moja rączka?"). Jeśli maluch się pomyli, Miś objaśnia sytuację ("Ooo! To nie jest moja rączka! To była moja stópka!") i zachęca do podjęcia kolejnej próby.

Pełne możliwości Misia Gadułka możecie obejrzeć w prezentacji na kanale ediLANDIA.pl - tutaj.

Miś został wymyślony i zaprojektowany w Polsce, jednakże jest produkowany za granicą.

Producent: HH Poland
Cena: ok. 60 zł
Wiek dziecka wg producenta: 12 miesięcy+
Strona internetowa: www.hhpoland.com.pl

MIŚ HORACY
Obecny na rynku od ponad 3 lat interaktywny Miś Horacy to duma firmy Madej. Miś potrafi nie tylko zaśpiewać trzy wesołe piosenki i opowiedzieć bardzo ciekawą i pouczającą bajkę, ale i - za pomocą dołączonego tabletu - uczyć liter, cyfr, określonych słów i literowania. A nauczycielem jest cierpliwym. Jeśli dziecko pomyli się i nie wykona poprawnie wybranego zadania, na przykład nie wskaże odpowiedniej cyfry, miś zachęca do podjęcia kolejnej próby. Zachęca także do wspólnej zabawy, mówiąc "pobaw się ze mną".
W sumie w zabawce dostępnych jest sześć następujących programów:

  • SŁOWO - program ten umożliwi naukę słów. Wystarczy nacisnąć umieszczone na tablecie dowolne słowo, a Miś Horacy wypowie je na głos.
  • LITERKI I CYFERKI - program ten umożliwi naukę literek i cyferek. Wystarczy nacisnąć na tablecie dowolną literkę lub cyferkę, a Miś Horacy wypowie ją na głos.
  • LITEROWANIE - program ten uczy prawidłowej wymowy słów. Wystarczy nacisnąć na tablecie dowolne słowo, a Miś Horacy wypowie je na głos, następnie przeliteruje je.
  • ZNAJDŹ CYFRĘ - program ten umożliwia naukę cyferek poprzez odnajdywanie właściwej cyfry. Miś Horacy zadaje pytania, aby wskazać właściwą cyfrę na tablecie. W przypadku złej odpowiedzi Miś Horacy powie: "Nie, spróbuj jeszcze raz". W przypadku prawidłowej odpowiedzi Miś Horacy powie "Doskonale!".
  • ZNAJDŹ LITERĘ - program ten umożliwia naukę literek poprzez odnajdywanie właściwej litery. Miś Horacy zadaje pytania, aby wskazać właściwą literę na tablecie. W przypadku złej odpowiedzi Miś Horacy powie: "Nie, spróbuj jeszcze raz". W przypadku prawidłowej odpowiedzi Miś Horacy powie "Doskonale!".
  • PIOSENKI I BAJKI – program ten umożliwia doskonały relaks po nauce. Miś Horacy z przyjemnością zaśpiewa piosenkę lub opowie bajkę.

Zabawką steruje się za pomocą dołączonego tabletu.
Miś mówi spokojnym, głębokim (takim po prostu misiowym głosem (lektor został genialny dobrany przez producenta), poruszając przy tym nie tylko buzią, ale i ciałem. Jego ruchy są bardzo naturalne - na nas robią ogromne wrażenie! Koniecznie obejrzyjcie prezentację Misia Horacego na kanale Zabawkowicz.pl - tutaj.

Zabawka została wymyślona i zaprojektowana w Polsce, jednakże z powodów technicznych produkcja misia ma miejsce w sprawdzonych fabrykach w Chinach. Warto docenić rozwiązanie kwestii dźwięku - miś nie "skrzeczy", jak niektóre dostępne na rynku interaktywne pluszaki, nie ma się też wrażenia stłumionego i sztucznego dźwięku wydobywającego się z zabawki. Horacy na tle innych "gadających zabawek" wypada naprawdę bardzo dobrze i my na pewno zaprosimy go do naszego domu.

Miś jest zasilany bateriami.

Producent: Madej
Cena: ok. 140 zł
Wiek dziecka wg producenta: 3+
Strona internetowa: www.mishoracy.plMIŚ RICCO
Miś Ricco to zabawka, za pomocą której dzieci mogą słuchać ulubionych bajek lub piosenek; można powiedzieć, że jest to taki nietypowy odtwarzacz muzyczny. Producent, firma Zabawkomat, która jest także pomysłodawcą IHippo, wgrała do urządzenia trzy piosenki i cztery kilkuminutowe bajki (o Tomciu Paluchu, Pięknej i Bestii, Kolorowym Baloniku i Czerwonym Kapturku). Rodzic może tę listę rozszerzyć, wygrywając kolejne utwory za pośrednictwem komputera i dołączonego do zabawki kabla USB. Może także kasować wybrane pliki oraz zmieniać ich kolejność. Zabawka działa na akumulator, który ładuje się przez USB. Po naładowaniu zapewnia on aż do 10 godzin pracy. Dodatkowo miś poinformuje opiekuna z półgodzinnym wyprzedzeniem o konieczności naładowania akumulatora - zrobi to, mówiąc: "Podłącz mnie do ładowania".
Głośnik jest usytuowany w brzuszku Misia. Dzięki przyciskom na uszach zabawki, można regulować głośność odtwarzania utworów muzycznych. Zaprogramowanych jest aż 10 poziomów głośności. Każdy poziom możesz dostosować do swoich potrzeb i okoliczności, np. podgłośnić w czasie jazdy samochodem czy ściszyć w trakcie usypiania malucha.

Wspomnieć należy, że komunikaty, które wypowiada Miś Ricco do dziecka, można nieco spersonalizować. Wystarczy wybrać imię pociechy z dostępnej listy, a miś po włączeniu zwróci się nim do malucha, mówiąc np. "Witaj Kasiu!". Do wyboru jest w sumie sześć różnych powitań i pożegnań - są to zwroty misia bezpośrednio do dziecka, stanowiące przerywniki pomiędzy utworami, np.: "Tak się cieszę, że możemy się razem bawić". To jednak nie koniec możliwości personalizacji. Misia Ricco możecie kupić w wersji podstawowej lub zamówić go przez stronę Misiomat, która tak naprawdę jest kreatorem, pozwalającym m.in. na zaprojektowanie ubranka misia (można wyszyć na nim wybraną aplikację albo imię dziecka) czy na zakup dodatkowym utworów przygotowanych przez producenta.

Miś Ricco został w całości wyprodukowany w Polsce. Prezentację Misia możecie obejrzeć na kanale Zabawkowicz.pl - tutaj.

Producent: Zabawkomat
Cena: ok. 180 zł
Wiek dziecka wg producenta: 2+
Strona internetowa: www.misiomat.plMISIE PLUSZOWE


MIŚ ENDO
Ten sympatyczny pluszowy miś od 1999 roku jest symbolem Endo, czyli rodzimej marki odzieży dziecięcej. Miś Endo mieszka w starej drewnianej szafie, pełnej miniaturowych mebli i sprzętów domowych. Nosi takie same ubranka jak dzieci, chętnie się przebiera. Lubi towarzyszyć dzieciom w domowych czynnościach, takich jak gotowanie, sprzątanie czy kąpiel.
Producent stworzył dwie wersje misia - dużą i małą. Misie dostępne są w kolorze brązowym lub w ecru. Szyte są w jednej z łódzkich manufaktur. Do każdego misia można dokupić ubranka w klimacie ubrań dziecięcych Endo, urokliwą pościel, domek i wyposażenie (np. prysznic, kuchnię, toaletę, pralkę, łóżko); misiowe ubranka powstają w Chinach, jednakże nad produkcja czuwa zespół pracowników i technologów Endo. Domki oraz mebelki produkowane są w Polsce.

Miś Endo to także miś z mojego dzieciństwa (z czego wynika, że wcale nie jestem jeszcze taka stara) - do dzisiaj przechowuję trzy misie, dwa duże i jednego mniejszego, wraz z kultowymi już ubrankami - niektóre stanowiły miniaturki modeli dziecięcych.

Producent: Endo
Cena: 49,90 zł (mały miś), 59,90 zł (duży miś)
Wiek dziecka wg producenta: 0+
Strona internetowa: www.endo.pl


MISIE Z MIŚKOLANDII
W bajecznej krainie Miśkolandia mieszkają trzy pluszowe misie: Louis, Matylda i Oskar. Każdy z nich ma inne zainteresowania, które chętnie będzie rozwijać wraz z dzieckiem.
Louis jest podróżnikiem. Zna mnóstwo historii z całego świata i z chęcią poznaje kolejne. Ma długie, karmelowe futerko, na szyi bandankę, a na głowie czapkę z daszkiem. To na wypadek, gdyby los rzucił go z dnia na dzień na drugi koniec świata. Louis potrzebuje dużo ruchu. Lubi spędzać czas na wycieczkach i spacerach, nawet tych krótkich i bliskich. Nawet gdy ma katar i wyjazdy nie wchodzą w grę, podróżuje łapką po mapie. Bardzo chciałby zamieszkać z dzieckiem, które wieczorami wraz z nim będzie oglądać atlasy i marzyć o przygodach wielkich odkrywców.

Matylda jest artystką. Ma piękne różowe futerko, z którego jest bardzo dumna. Uwielbia rysować, malować, wyklejać. Ma słabość do strojów, kapeluszy, torebek, biżuterii. Będzie zachwycona zabawą w przebieranki i pokazy mody. Jest też inteligentną młodą damą. Dużo czyta, bywa w teatrach, kinach i na koncertach, głęboko przeżywa sztukę. Będzie wymarzoną towarzyszką dla dziecka o artystycznych pasjach.

Oskar jest typem naukowca. Najszczęśliwszy byłby w laboratorium, w którym mógłby przeprowadzać różnego rodzaju eksperymenty. Chce wiedzieć, skąd się biorą pioruny, stworzyć eliksir dający nadludzkie moce i policzyć czas podróży na Marsa. Chętnie chodzi do przedszkola, ponieważ dowiaduje się tam wielu pasjonujących rzeczy. Chciałby mieć przyjaciela, z którym do poduszki mógłby przeglądać encyklopedię.

Każdy z misiów ma wszyte satynowe serduszko oraz własną metrykę urodzenia. W momencie zakupu misia można spersonalizować - nadać własne imię i wybrać datę urodzenia. Dane te umieszczone będą w jego metryce.
Miś może mieć także elegancki paszport, aby bez przeszkód mógł podróżować po świecie razem z dzieckiem. Do paszportu można wpisywać lub wklejać opisy przygód i krajów, które miś odwiedził wraz z młodym podróżnikiem.

Misie zostały wykonane w Polsce.

Producent: Fabryka Marzeń
Cena: od 89 zł
Wiek dziecka wg producenta: 0+
Strona internetowa: www.miskolandia.com


SZUMIĄCE MISIE DLA MALUCHÓW


SZUMIŚ
Szumiś to miś, który ma pomagać w uspokajaniu i usypianiu niemowląt oraz małych dzieci. W jego wnętrzu kryje się specjalne urządzenie, emitujące po włączeniu pięć rodzajów tak zwanego białego szumu: dwa dźwięki suszarki, padający deszcz, wody płodowe z biciem serca, fale morskie. Dostępne są dwa rodzaje mechanizmu - automatycznie wyciszające się po godzinie lub działające nieprzerwanie przez dwanaście godzin, które dodatkowo wyposażone jest w czujnik snu (urządzenie rozpoznaje, kiedy dziecko przebudza się, kręci czy płacze i automatycznie włącza szum). Każde z urządzeń działa na baterie.
Misiów Szumisiów jest kilka. Pierwszy na rynku pojawił się okrągły pluszak z odstającymi łapkami, uszyty z mięciutkiego materiału minky w kilku kolorach do wyboru. Pod wpływem sugestii rodziców powstały kolejne wersje Szumisia - chłopiec i dziewczynka w stylu retro, przypominające maskotki sprzed lat, okrągłe misie z zamkniętymi oczami oraz same główki misiów w kilku wariantach, które dzięki specjalnym rzepom można łatwo przyczepić na przykład do szczebelek łóżeczka czy do wózka, a nawet na rękę.

Szumisie są w całości produkowane w Polsce - maskotki powstają w szwalni pod Łowiczem, a mechanizm szumiący w warszawskiej fabryce. O tym, jakie są zalety białego szumu i czy naszym zdaniem warto kupić Szumisia przeczytasz tutaj.

Producent: Szumisie
Cena: od 129 zł
Wiek dziecka wg producenta: 0+
Strona internetowa: www.szumisie.pl


WHISBEAR
Główka misia na czterech łapkach z magnesami, a w niej schowek na szumiące urządzenie - tak wygląda miś Whisbear, który również ma pomagać w usypianiu i uspokajaniu maluchów. Z głowy misia wystają duże, szeleszczące uszy w kontrastowych barwach - tym samym zabawka wspomaga rozwój sensoryczny dziecka. W łapkach misia ukryte są magnesy, dzięki którym misia można przymocować do łóżeczka, wózka czy torby; miś ma także sznureczek, za który można go powiesić w wybranym miejscu.
Misie dostępne są w kilku wariantach, które różnią się kolorami łapek oraz rodzajem tkanin, z których wykonano zabawkę. Istnieje możliwość zamówienia misia z indywidualnym haftem. 

Urządzenie dołączone do misia działa na baterie i emituje jeden rodzaj białego szumu - odgłos suszarki. Do wyboru mamy dwa rodzaje misia - wersję podstawową, w której szumiący mechanizm działa przez około czterdzieści minut, oraz wersję z funkcją CRYsensor, która automatycznie uruchamia odtwarzanie szumu, jeśli dziecko zapłacze lub zakwili.

Whisbear został w całości zaprojektowany i wykonany w Polsce. Szyty jest w szwalni na Mazowszu, a urządzenie produkowane jest na Dolnym Śląsku.

Jeśli jesteście ciekawi, czy miś Whisbear sprawdził się w naszym domu, zerknijcie tutaj.

Producent: Whisbear
Cena: 129 zł (wersja podstawowa), 198 zł (wersja z CRYsensor)
Wiek dziecka wg producenta: 0+
Strona internetowa: www.whisbear.plMIŚ SENSORYCZNY


SUPERZABAWKA MR B Z TERMOFOREM NA KOLKI
Biało-czarno-czerwony miś MR B od początku do końca został zaprojektowany z myślą o noworodkach i niemowlętach. Dobór kolorów i kształt misia nie są dziełem przypadku. Czerń i biel z dodatkiem czerwieni pobudzają zmysł wzorku maluszka. Nowo narodzone dziecko nie ma w pełni wykształconego narządu wzroku, widzi bardzo niewyraźnie, dostrzegając wyłącznie kontrast bieli i czerni, dlatego maluchy z taką ciekawością spoglądają na obiekty w tych właśnie kolorach. W późniejszym czasie do tych barw dołącza czerwień, zieleń oraz kolor żółty.
MR B stymuluje nie tylko zmysł wzroku, ale i dotyku oraz słuchu. Miś ma rączki oraz nóżki o grubości pępowiny, dzięki czemu dziecku łatwo je złapać. Jedna z nóżek szeleści przy ściśnięciu.

Z tyłu misia znajduje się kieszonka, do której można włożyć dołączony termofor z wkładem solnym, rozgrzewający się pod wpływem ciepła do 54 stopni Celsjusza. Za jego sprawą zabawka zmienia się w ogrzewacz, który można wykorzystać do łagodzenia dziecięcych kolek czy rozgrzania malucha podczas spaceru. Świetnie sprawdzi się również podczas przeziębienia czy np. zapalenia oskrzeli, jako ciepły kompres, kiedy stosowanie maści rozgrzewającej jest niemożliwe. Wkład jest nietoksyczny, bezpieczny i co najważniejsze – nie powoduje oparzeń, jak to może mieć miejsce w przypadku popularnych metod ogrzewania brzuszka suszarką lub termoforem.

MR B został w całości wykonany w Polsce z miękkiego pluszu wypchanego antyalergiczną włókniną. Również wkład ogrzewający powstaje w naszym kraju. Na opakowaniu zabawki znajdziecie nasze logo. MR B towarzyszył także naszemu synkowi w pierwszych miesiącach życia.

Producent: Lullalove
Cena: 79 zł
Wiek dziecka wg producenta: 0+
Strona internetowa: www.sklep.lullalove.com

- Justyna

author

Justyna Ziembińska-Uzar

Cześć! Nazywam się Justyna Ziembińska-Uzar i od 2012 roku na swoim blogu opowiadam o ciekawych polskich produktach oraz przedstawiam polskie marki. Moją misją jest promocja patriotyzmu konsumenckiego w codziennym wydaniu. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej, na nowo odkrywając dla siebie hasło "dobre, bo polskie"!


Udostępnij ten post

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane.

NIE PUBLIKUJĘ KOMENTARZY ZAWIERAJĄCYCH LINKI.

Komentarze zawierające treści obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moje przeglądy