IHippo - polska zabawka na miarę XXI wieku

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii zmienia się rynek zabawek. Obok drewnianych klocków, plastikowych lalek czy pluszowych misiów na sklepowych półkach pojawiają się coraz bardziej wyszukane oraz skomplikowane zabawki multimedialne i interaktywne.

Większość tego typu zabawek powstaje w Chinach, dlatego tym bardziej kibicujemy rodzimym firmom, które postanowiły swoje innowacyjne zabawki produkować w Polsce. Obok szumiących misiów i robota Photona kolejny produkt wymyślony i produkowany w naszym kraju, skierowany do dzieci i rodziców, ma szansę zawojować polski rynek i rynki zagraniczne - a jest nim iHippo.


Ten sympatyczny hipopotam nie jest tylko pluszową maskotą. Za sprawą dołączonego do niego telefonu - smartfona iHippophone ze specjalną aplikacją - zmienia się w elektroniczny gadżet o wielu przydatnych dla opiekunów funkcjach.
iHippo to innowacyjna zabawka, która ma szereg przydatnych funkcji zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Dzięki pluszowemu hipopotamowi możesz monitorować sen dziecka, jego pozycję, odtwarzać muzykę i wiele innych. Zabawka emituje biały szum, który działa bardzo kojąco na dzieci. Dzięki połączeniu z Twoim smartfonem masz pełną i zdalną kontrolę nad zabawką z każdego miejsca na świecie.
OD MISIA RICCO DO iHIPPO

Pomysłodawcami iHippo są Maciej i Bartłomiej Wawrzyniak, założyciele firmy Zabawkomat i twórcy misia Ricco. Jeśli śledzicie rynek polskich zabawek, na pewno słyszeliście o tym interaktywnym pluszaku, który - pisząc w dużym skrócie - odtwarza wybrane bajki czy piosenki, a także wita dziecko po imieniu. Można powiedzieć, że miś Ricco jest starszym bratem iHippo, mniej zaawansowanym technicznie, choć i tak zapewniającym duże możliwości personalizacji. Obie zabawki są produkowane w całości w Polsce, podobnie jak obudowa smartfona dołączonego do hipopotama. Jeśli chodzi o wyświetlacz i wnętrze iHippophone, powstaje ono w Chinach na zlecenie rodzimej firmy myPhone.

Jak przyznają twórcy iHippo, zabawka powstała w odpowiedzi na brak urządzenia łączącego w sobie kilka różnych gadżetów, którymi na co dzień posługują się rodzice małych dzieci.
Jesteśmy młodymi rodzicami i tak jak wszyscy zetknęliśmy się z ogromnym wyborem dostępnych gadżetów: niania elektroniczna, urządzenia emitujące biały szum, różnego rodzaju komunikatory. Nie było jednak czegoś, co łączyłoby to wszystko w jedno. Dlatego sami postanowiliśmy wyprodukować takie urządzenie - z szerokim wyborem funkcji, możliwością personalizacji i w przystępnej cenie.
HIPOPOTAM DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Faktycznie wybór funkcji w iHippo jest bardzo szeroki. Urządzenie można wykorzystać na kilka sposobów, a sterujemy nim za pomocą swojego telefonu, na którym uprzednio musimy również zainstalować aplikację iHippo. W zależności od systemu operacyjnego, jest ona dostępna w Google Play lub App Store.

Hipopotam może być nianią elektroniczną (funkcja o nazwie Alert Hałasu), powiadamiającą opiekunów o płaczu malucha lub hałasie wokół niego, gdy nie przebywają oni w bezpośrednim otoczeniu dziecka. Co ciekawe, możemy sami ustalić poziom hałasu, po przekroczeniu którego dostaniemy powiadomienia na nasz telefon. Możemy także zaprogramować urządzenie tak, aby odtwarzało wybrany plik muzyczny po wykryciu hałasu, na przykład kołysankę lub uspokajający biały szum. Z funkcji Alert Hałasu nie mieliśmy jeszcze potrzeby korzystać, ale wiele mam twierdzi, że iHippo jest naprawdę czuły i jest w stanie wysłać powiadomienie nawet wtedy, gdy dziecko "zmieni pozycję i otrze się o pościel" (opinia Homeandbaby) przy ustawionym bardzo niskim poziomie decybeli.

iHippo może być także odtwarzaczem muzycznym (funkcja Odtwarzacz Muzyczny) - odtwarza pliki mp3 lub wav, które uprzednio samodzielnie wgraliśmy. Wybrany plik możemy odtwarzać przez ustalony czas, zapętlać go, powoli ściszać lub podgłaśniać. Możemy również poprzedzić emisję pliku nagranym przez nas powitaniem dla dziecka czy zachęceniem go do wysłuchania utworu. Do iHippo możemy wgrać ulubione kołysanki malucha, opowieści czy piosenki. Funkcja ta przyda się zwłaszcza w trakcie rozstania z dzieckiem - dzięki iHippo maluch może na przykład przed snem usłyszeć bajkę czytaną przez rodzica.


Hipopotam może również emitować tak zwany biały szum, który działa uspokajająco na dziecko podczas kolek, a także - usypiająco. W aplikacji jest dostępny 25-minutowy plik ze specjalnie stworzonym białym szumem oraz dźwięk suszarki, odkurzacza, szumiącego oceanu, wodospadu - oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy sami dodali do tej listy na przykład szum wiatru. Twórcy wgrali również dwie bardzo przyjemne kołysanki.
Szum emitowany przez iHippo jest zbliżony do tego, który towarzyszył naukowcom podczas badań nad białym szumem w 1990 roku. Aby osiągnąć najlepszy efekt, zatrudniliśmy inżyniera dźwięku, który nagrał naturalne odgłosy oraz cyfrowo stworzył szum o odpowiednich wartościach.
Poprzez iHippo możemy wysyłać do pociechy krótkie wiadomości głosowe bez względu na zasięg. Dziecko może nam odpowiedzieć - jeśli potrząśnie maskotką (funkcja Get Shake), usłyszy krótki sygnał dźwiękowy, oznaczający nagrywanie. Po 30 sekundach nagrania wiadomość jest automatycznie przesyłana na telefon opiekuna. W aplikacji tworzone jest archiwum wiadomości głosowych. Do iHippo możemy oczywiście zadzwonić z poziomu aplikacji.

Jeśli chcemy zobaczyć, co dzieje się w pobliżu iHippo, możemy zdalnie wykonać zdjęcie z naszego telefonu. Jeśli iHippophone jest wyjęty z maskotki, wystarczy wybrać funkcję Wykonaj Zdalnie Zdjęcie, kliknąć "zrób zdjęcie" - i już po chwili nasza ciekawość zostanie zaspokojona.

Ciekawą funkcją jest Alert Odległości. Dzięki iHippo możemy monitorować lokalizację GPS dziecka i ustalić tak zwaną bezpieczną strefę, na przykład 150 metrów od telefonu. Jeśli dziecko ją przekroczy, dostaniemy na nasz telefon powiadomienie z opcją podglądu lokalizacji GPS. Jest szansa, że Alert Odległości sprawdzi się również przy okazji ewentualnej kradzieży urządzenia...

Poza wymienionymi funkcjami dostępny jest również Budzik. Malucha może obudzić dzwonek lub wybrany dźwięk - na przykład piosenka lub głos rodzica.

iHIPPO - PRZYJACIEL NA LATA

Jak sami widzicie, iHippo oferuje wiele możliwości. Z niektórych funkcji częściej korzysta się przy niemowlaku, z pozostałych - przy starszaku, co sprawia, że iHippo jest zabawką na lata, rosnącą wraz z dzieckiem. W pewnym momencie iHippophone może stać się po prostu pierwszym telefonem dziecka. Oczywiście po wyjęciu smarfona z wnętrza hipopotama, dziecko może bawić się samą maskotką, którą wykonano z miękkiego, przyjemnego w dotyku i bezpiecznego dla dzieci materiału.
iHippo wykonany jest z materiałów, które posiadają certyfikat OEKO-TEX. Starannie dobrania dzianina i velboa wspólnie tworzą spójną całość, która cieszy nawet najwybredniejsze gusta. Dodatkowo zabawka posiada w łapkach wypełnienia granulatem, dzięki któremu dziecko może doznawać wrażeń sensorycznych. Dotyk to przecież jeden z najważniejszych zmysłów człowieka.
Co ważne - pluszaka można prać. Warto wspomnieć, że ogonek maskotki posiada rzepy, dzięki którym iHippo można przyczepić do łóżeczka czy do wózka. Nie ucieknie na wolność ;)

SPRYTNY POMOCNIK RODZICA

Hipopotam iHippo to taki nowoczesny i bardzo sprytny pomocnik rodzica - i nigdy się nie męczy, choć co jakiś czas jednak wymaga ładowania baterii. Powiadomi nas, gdy maluch zacznie płakać, pomoże go ponownie uśpić lub uspokoić, odtworzy ulubioną bajkę czy piosenkę, obudzi do przedszkola czy szkoły, zaalarmuje, jeśli dziecko się od nas oddali. To taka druga rodzicielska para uszu i oczu, a tych nigdy nie dość, zwłaszcza przy małym dziecku.

Naszym zdaniem iHippo szczególnie przyda się w sytuacji rozłąki z dzieckiem. Hipopotam może towarzyszyć dziecku na przykład w szpitalu czy podczas pobytu u dziadków. Gdy tata musi wyjechać w delegację, za pomocą iHippo może dziecku przeczytać bajkę - jak co wieczór. Nie zastąpi to oczywiście rzeczywistego kontaktu z opiekunem, niemniej będzie to stanowić jakąś namiastkę codziennego rytuału.

Hipopotama możemy zabrać ze sobą na zakupy, na plażę czy na spacer do lasu. Przy włączonym Alercie Odległości będziemy nieco spokojniejsi w przypadku zniknięcia dziecka z zasięgu naszego wzroku, choć sam fakt zabrania iHippo na wycieczkę nie zwalnia nas z czujności i sprawowania opieki nad dzieckiem. Starszemu maluchowi możemy wytłumaczyć, by w razie zgubienia się nie wypuszczało maskotki z rąk.
Bądź spokojny o bezpieczeństwo swojego dziecka. Wykorzystaj funkcję lokalizacji GPS w drodze do szkoły, na spacerze, na zakupach w supermarkecie, czy oddając swoją pociechę w opiekę innej osobie. Aplikacja poda Ci dokładną lokalizację dziecka jak również masz możliwość wglądu do historii pozycji w ostatnich godzinach lub dniach.
Jak jeszcze możemy wykorzystać iHippo? Hipopotam możemy zostawić w obecności dziecka i niani - możemy nagrać dla malucha uspokajające słowa na trudne chwile (gdy nagle zatęskni mocniej niż zwykle) lub gdy trudno je zdyscyplinować. Możemy także za jego pomocą podejrzeć i podsłuchać (dzięki szyfrowanemu połączeniu), co się dzieje w otoczeniu dziecka, a więc sprawdzić, czy opiekunka się nim odpowiednio zajmuje.

iHippo może także towarzyszyć dziecku w stresującej sytuacji, takiej jak wizyta u lekarza czy w laboratorium. Możemy uprzednio poprosić znajomą osobę o nagranie dedykowanego komunikatu dla dziecka, który odtworzymy na przykład przed pobraniem krwi i w którym "hipcio" wyjaśni maluchowi, co się będzie działo i doda mu otuchy.

Przy naszym dwulatku korzystamy na razie wyłącznie z funkcji odtwarzacza - pozostałe przydadzą nam się z pewnością za jakiś czas, gdy maluch nieco podrośnie.

Z NASZEGO DOMOWEGO ALBUMU

CZY OBSŁUGA iHIPPO JEST TRUDNA?

Obsługa urządzenia - mimo że na początku wydaje się skomplikowana - to po przestudiowaniu dołączonej instrukcji jest naprawdę prosta; po czasie wydaje nam się wręcz intuicyjna. Za pomocą naszego telefonu możemy nie tylko uruchamiać wybrane zadania, ale i włączać oraz wyłączać iHippo czy ustawiać jego głośność.


Z zabawką można połączyć kilka smartfonów, na przykład rodziców i dziadków. Pamiętać należy, że do obsługi iHippo musimy mieć stabilne połączenie Wi-Fi lub pakiet internetowy na karcie SIM (kartę SIM do iHippophone uprzednio musimy kupić); musimy także zadbać o poziom naładowania baterii smartfona.

GDZIE KUPIĆ

Zabawka na ten moment możemy kupić wyłącznie online - w sklepie internetowym producenta. Niewykluczone, że w niedługim czasie pojawi się również w wybranych sklepach stacjonarnych.

Urządzenie kosztuje 299 zł. Znaczna część tej kwoty to oczywiście cena smartfona myPhone FUN 4, na którym wgrana jest aplikacja iHippo. Do telefonu dostajemy słuchawki, ładowarkę oraz trzy obudowy w różnych kolorach.
Jeśli na pierwszy rzut oka cena urządzenia wydaje Wam się wygórowana, zsumujcie na przykład cenę zakupu niani elektronicznej, szumiącego misia i lokalizatora GPS dla dziecka. Prawda, że uzbiera się wyższa kwota?

Choć iHippo nie jest obowiązkową pozycją w dziecięcej wyprawce, będą jednak sytuacje, w których na pewno się przyda - warto więc sprezentować go świeżo upieczonym rodzicom. Urządzenie posłuży im i dziecku przez kilka lat.

Strona internetowa: www.ihippo.eu
Facebook: facebook.com/iHippoPolska

Z iHippo mogliśmy się zaprzyjaźnić dzięki uprzejmości firmy Zabawkomat oraz Neuron Agencja Public Relations - dziękujemy!
- Justyna

author

Justyna Ziembińska-Uzar

Cześć! Nazywam się Justyna Ziembińska-Uzar i od 5 lat na swoim blogu opowiadam o ciekawych polskich produktach oraz przedstawiam polskie marki. Moją misją jest promocja patriotyzmu konsumenckiego w codziennym wydaniu. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej, na nowo odkrywając dla siebie hasło "dobre, bo polskie"!


Udostępnij ten post

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane.

NIE PUBLIKUJĘ KOMENTARZY ZAWIERAJĄCYCH LINKI.

Komentarze zawierające treści obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moderacja komentarzy może trwać do 48 godzin.

Moje przeglądy