Polskie klocki konstrukcyjne Mini Waffle z fabryki zabawek Marioinex - świetna alternatywa dla Lego

15 grudnia 2023

W dynamicznie zmieniającym się świecie dziecięcych zabawek - coraz bardziej wypełnianym elektroniką - jedno na szczęście pozostaje niezmienne: zabawa klockami! Jestem pewna, że nikogo nie trzeba przekonywać o zaletach tej aktywności, i to już od pierwszych miesięcy życia malucha. Manipulowanie klockami pomaga w rozwijaniu precyzji ruchów rąk i palców, co jest istotne dla ogólnej koordynacji motorycznej dziecka. Tego rodzaju zabawa stwarza również przestrzeń do rozwoju wyobraźni (w tym wyobraźni przestrzennej), kreatywności, umiejętności projektowania, a także do podnoszenia kompetencji językowych i nauki logicznego myślenia. Klocki pomagają ćwiczyć cierpliwość i precyzję, doskonale wyciszają i odprężają - szczególnie te dzieci, których układ nerwowy negatywnie reaguje na bodźce z zabawek interaktywnych. Niezwykle ważna jest też zabawa klockami w grupie, dzięki czemu najmłodsi nabierają umiejętności społecznych takich jak współpraca czy dzielenie się, rozwiązywanie problemów i wspólne podejmowanie decyzji.

Obecnie wybór klocków jest ogromny - na sklepowych półkach znaleźć można między innymi klasyczne drewniane bloczki, lekkie gumowe sześciany, elastyczne plastikowe słomki, najróżniejsze klocki z tworzywa sztucznego czy różnorodne klocki magnetyczne. Najsłynniejsze w tym gronie są niewątpliwie duńskie klocki LEGO, które posiadają specjalne wypustki, umożliwiające tworzenie budowli o różnym stopniu trudności. A czy kiedykolwiek słyszałaś/eś o polskich klockach o kształcie wafla? Te klocki, zaprojektowane i produkowane przez polską rodzinną firmę MARIOINEX założoną 1986 roku, to jedne z najciekawszych zabawek konstrukcyjnych na rynku, które towarzyszą kolejnym pokoleniom maluchów oraz starszaków i których popularność rośnie z roku na rok! Klocki marki MARIOINEX kochają nie tylko dzieci w Polsce - można je kupić w ponad 30 krajach na całym świecie!
Moi synowie również uwielbiają się bawić klockami MARIOINEX - odkrywają ich możliwości już od ponad siedmiu lat, często zaskakując mnie swoimi pomysłami i ich realizacjami. Jesteś ciekawy/a, jak narodził się pomysł na klocki o tak nietypowym kształcie? Na czym polega ich fenomen? Za co doceniają je rodzice, pedagodzy, terapeuci dziecięcy i jury prestiżowych konkursów branżowych? Jeśli tak, tego wszystkiego dowiesz się z dalszej części mojego wpisu, w którym przybliżę Ci historię polskich klocków wafflowych oraz pełną ofertę firmy MARIOINEX!

MARIOINEX - INNOWACJA W ŚWIECIE KLOCKÓW

W asortymencie marki MARIOINEX znajduje się cała gama kolorowych klocków o różnych wymiarach, dostosowana oczywiście do wieku dziecka, jego zdolności konstrukcyjnych i zainteresowań: od malutkich Micro Waffli, z których można tworzyć fantastyczne, pikselowe obrazy, przez bestsellerowe Mini Waffle i ich większą odmianę Midi Waffle - umożliwiające budowę dwu- i trójwymiarowych konstrukcji, aż po największe Maxi Waffle czy niezwykłe wytrzymałe klocki budowlane Cegły, pozwalające tworzyć wielkoformatowe budowle. W ofercie marki MARIOINEX znajdują się także proste klocki konstrukcyjne Classic, które można ze sobą łączyć na różne sposoby, a zabawa nimi również dostarcza mnóstwo frajdy.
Historia fabryki zabawek MARIOINEX rozpoczęła się w roku 1986, kiedy to została oficjalnie założona przez Halinę i Mariana Suchanków, którzy do dziś nieustannie pracują nad jej rozwojem – z pomocą kolejnego pokolenia członków rodziny i zaufanych współpracowników. Kolorowe tak zwane dmuchane waffle lub duże waffle to zdecydowany hit lat 90. i innowacja w świecie klocków. To właśnie one dały początek kolejnym seriom charakterystycznych klocków w kształcie kratki. Same również ewoluowały. Aktualnie klocki Duże Waffle to jedna z wariacji flagowego produktu MARIOINEX. Poza częściami konstrukcyjnymi w sprzedaży dostępne są między innymi zwierzątka i dinozaury, podstawy do tworzenia większych budowli, cyferki i literki; firma posiada także klocki z wytłoczeniem napisów alfabetem Braille'a. Wszystkie elementy wykonane są z elastycznego tworzywa sztucznego. Są lekkie i atrakcyjne szczególnie dla młodszych dzieci, które dopiero zaczynają rozwijać umiejętności motoryczne i poznawać różne kształty czy kolory.
MARIOINEX to dziś przedsiębiorstwo, które nie tylko jest zorientowane na rozwój własnego biznesu, ale też z zaangażowaniem działa społecznie. Firma wspiera lokalne domy dziecka, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, prowadzi także działalność charytatywną w zakresie doposażania najbiedniejszych placówek oraz sponsoruje wiele konkursów. Świadomie i odpowiedzialnie kieruje produkcją klocków tak, by była jak najbardziej przyjazna środowisku naturalnemu. Śmiało można powiedzieć, że MARIOINEX to przykład tej polskiej firmy, która łączy pasję, innowacyjność i odpowiedzialność społeczną, tworząc produkty, które inspirują oraz rozwijają wyobraźnię dzieci na całym świecie!

KLOCKI MINI WAFFLE - MILION MOŻLIWOŚCI ZABAWY

Rewolucja w świecie klocków MARIOINEX miała miejsce mniej więcej 6-8 lat temu dzięki wprowadzeniu do sprzedaży serii Mini Waffle, a następnie 3-4 lata temu po wprowadzeniu serii Mini Waffle City, która przyniosła ze sobą pierwsze ludziki w zestawach, dzięki czemu dzieci mogą bawić się w odgrywanie ról, budując własne miasteczko Waffle City. To zdecydowanie jedne z najchętniej wybieranych kategorii klocków MARIOINEX i są one również na topie w rankingu u moich dzieci, zarówno u czterolatka, jak i u dziewięciolatka.

Klocki Mini Waffle i Mini Waffle City posiadają po 10 wypustek i 4 otwory, dzięki czemu można je swobodnie łączyć jak puzzle, tworząc rozmaite konstrukcje 2D oraz 3D. Na każdym elemencie znajduje się wybity napis "Marioinex", który odróżnia klocki z częstochowskiej fabryki od innych tego rodzaju produktów na rynku. Klocki są miękkie i elastyczne, a przy tym wytrzymałe. Budowanie przy ich użyciu nie nastręcza trudności nawet trzylatkowi. Konstrukcje z klocków są trwałe i można je bez problemu przenosić z miejsca na miejsce. Każdy klocek posiada także certyfikaty do kontaktu z żywnością. Warto podkreślić, że klocki można myć w zmywarce, a nawet w pralce (w tym celu do większych zestawów dołączone są specjalne woreczki) lub pod bieżącą wodą, łatwo więc utrzymać je w czystości. Mini Waffle zapewniają kreatywną i - co ważne - cichą zabawę na wiele godzin, którą ogranicza jedynie... wyobraźnia. Klocki dostępne są w różnorodnych zestawach uniwersalnych lub tematycznych, odpowiednich dla dziewczynek i chłopców. Różnią się one liczbą elementów oraz ich kolorystyką - przez żywe, wyraziste podstawowe barwy po przepiękne pastelowe odcienie. By jeszcze bardziej urozmaicić zabawę, można do nich dokupić zestawy kół zębatych lub zestawy tematyczne z serii Rolnik, Strażak, Księżniczka, Budowniczy, Majster oraz Konstruktor. Największym dotychczasowym zestawem jest efektowna Kosmiczna Baza, która składa się z aż 618 elementów!
Milion możliwości zabawy stwarzają także genialnie zaprojektowane zestawy ze wspomnianej serii Mini Waffle City. Dzięki nim Twoje dziecko zbuduje między innymi nadmorski port, posterunek policji, urokliwą plażę, sklep, kawiarnię, tajemniczą wyspę skarbów, sekretną jaskinię, śmieciarkę czy sklep. Dzięki dołączonym do nich figurkom zestawy wprost tętnią życiem! Mini Waffle City to w mojej ocenie świetna alternatywa dla zestawów klocków LEGO - zwłaszcza gdy Twoje dziecko za nimi nie przepada lub jeśli jeszcze do nich nie dorosło! Nad LEGO klocki MARIOINEX mają jeszcze jedną przewagę: nie krzykniesz z bólu, gdy na nie nadepniesz ;)

ZBUDUJ MAGICZNE KRÓLESTWO - NOWOŚCI W OFERCIE MARIOINEX

Co roku w sprzedaży pojawiają się nowe zestawy klocków MARIOINEX. Tegoroczne nowości na pewno spodobają się miłośniczkom księżniczek, rycerzy i baśniowych światów! Poznaj trzy premierowe zestawy z całkowicie nowymi bohaterami:

MINI WAFFLE KSIĘŻNICZKA: MAGICZNA WIEŻA
Zbuduj magiczną wieżę Księżniczki Luny. Dbaj o zaczarowany ogród i spełnij marzenie Luny! Ale żeby było to możliwe, najpierw dostań się do komnaty czarodzieja. Alric lubi sprawiać magiczne psoty, a Luna uwielbia rozwiązywać jego łamigłówki. Dopiero potem, potężny mag spełni jej życzenie…
Zestaw "Magic Tower" składa się z 80 elementów i aż dwóch wyjątkowych figurek. Wciel się w rolę tajemniczego i zabawnego czarodzieja lub dostojnej i sprytnej księżniczki. Wymyślaj lub rozwiązuj zadania, które doprowadzą Lunę do spełnienia swojego marzenia.

MINI WAFFLE KSIĘŻNICZKA: WIEŻA FANTAZJI
Skonstruuj wieżę księżniczki Isabel i urządź jej przestrzeń. Przygotuj się na odwiedziny Rycerza Cedrika i rozhuśtaj wyobraźnię wraz ze swoją pociechą! Wieża księżniczki skrywa trzy komnaty, a na jej szczycie znajduje się jej pokój. Isabel ma z niego widok na całe królestwo i Rycerza Cedrika, który szaleje na huśtawce.

Zestaw "Wieża Księżniczki" to aż 148 kolorowych elementów i dwie urocze figurki. Wciel się w rolę żądnego przygód Cedrika lub pięknej i sprytnej Isabel. Teraz przychodzi czas na kreatywność! Wspólnie możecie wymyślać niesamowite przygody, które spotkają Cedrika i Isabel podczas odwiedzin.

MINI WAFFLE KSIĘŻNICZKA
Zbuduj okazały zamek Króla Williama wraz z komnatą księżniczki, wysokimi wieżami i okazałym wnętrzem. Urządź bal, o którym dowie się całe królestwo i nie daj podstępnej wiedźmie pokrzyżować swoich planów! Poza zamkiem zbudujesz też piękny dziedziniec, z fontanną, w której pływają złote rybki. Tylko od Ciebie zależy, czy uda się powstrzymać wiedźmę Whisperię i zorganizować uroczyste przyjęcie…

Zestaw "Mini Waffle Księżniczka" to 280 elementów, z których zbudujesz zamek wraz z dziedzińcem i okrasisz go pięknymi roślinami. Do tego aż cztery fantastyczne figurki - w każdą z nich możesz się wcielić i nakreślić własną opowieść!

Wszystkie trzy zestawy można ze sobą połączyć w wielkie magiczne królestwo!
W ramach Mini Waffle ukazała się seria Nature - znajdziesz w niej cztery zestawy, z których można zbudować przestrzenne modele zwierząt: Tukana, Flaminga, Kolibra oraz Ślimaka. Z kolei do serii Micro Waffle dołączyły trzy nowe zestawy, z których stworzysz podobiznę Pieska, Papugi i Kucyka. Na uwagę zasługują również klockowe przyborniki na przybory piśmiennicze - do wyboru aż sześć różnych wzorów, między innymi Świnka czy Wyścigowe auto!

Jestem bardzo ciekawa, co MARIOINEX szykuje na kolejny rok. Szczegóły nowości pozostają na razie niespodzianką - firma zaprezentuje je przy okazji targów zabawek w Norymberdze, które odbędą się na przełomie stycznia i lutego 2024 roku. Nie mogę się już doczekać! :)

KLOCKI MARIOINEX - GDZIE MOŻNA JE KUPIĆ

Klocki MARIOINEX kupisz stacjonarnie i online w sklepach z zabawkami oraz w dobrych księgarniach, a także w popularnych portalach sprzedażowych. Możesz je również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym marki lub w sklepie firmowym w Częstochowie przy ul. Bieszczadzkiej 6/8.

Polskie klocki konstrukcyjne MARIOINEX to świetny pomysł na prezent z okazji urodzin, Dnia Dziecka czy Gwiazdki - możesz mieć pewność, że zainteresują nawet najbardziej wymagające dziecko!

www.marioinex.pl


- Justyna

author

Justyna Ziembińska-Uzar

Cześć! Nazywam się Justyna Ziembińska-Uzar i od 2012 roku na swoim blogu opowiadam o ciekawych polskich produktach oraz przedstawiam polskie marki. Moją misją jest promocja patriotyzmu konsumenckiego w codziennym wydaniu. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej, na nowo odkrywając dla siebie hasło "dobre, bo polskie"!


Udostępnij ten post

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane.

NIE PUBLIKUJĘ KOMENTARZY ZAWIERAJĄCYCH LINKI.

Komentarze zawierające treści obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moje przeglądy