Lubisz polskie kosmetyki naturalne? Jeśli tak, nie może Cię zabraknąć na warszawskich targach Ekocuda!

6 kwietnia 2017

Ponad 60 marek kosmetycznych, blisko 8 tysięcy odwiedzających, nowości kosmetyczne i różnorodne warsztaty - tak w dużym skrócie można opisać ubiegłoroczną pierwszą edycję Targów Kosmetyków Naturalnych Ekocuda. Nie mogłam na niej być, czego bardzo, bardzo żałowałam; z nieukrywanym żalem oglądałam w mediach społecznościowych fotorelacje z targów na Instagramie, zarówno ze uczestników, jak i znanych mi wystawców. Choć na blogu pokazuję rozmaite produkty, to właśnie polskie kosmetyki naturalne stanowią ten segment rynku, który szczególnie mnie interesuje i który staram się na bieżąco śledzić, czego wyrazem jest nie tylko aktualizowana (w miarę regularnie) LISTA POLSKICH MAREK KOSMETYKÓW NATURALNYCH, ale i przeglądy rodzimych kosmetyków, które zwróciły moją uwagę doborem składników, formułą czy po prostu niecodziennym opakowaniem (zobacz TUTAJ i TUTAJ). Nie muszę dodawać, że sama na co dzień staram się sięgać głównie po kosmetyki naturalne - mam swoich ulubieńców, ale nie wzbraniam się też przed testowaniem kolejnych produktów, tym bardziej że co jakiś czas natrafiam na nieznane mi dotąd marki ze świetnymi produktami.


Gdy więc tylko dowiedziałam się, że targi Ekocuda powrócą na wiosnę 2017 roku, postanowiłam, że tym razem nie mogę zostać w domu - i tak oto wybieram się do Warszawy na drugą edycję imprezy,
 która odbędzie się 22 i 23 kwietnia w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy. 

Jestem bardzo podekscytowana udziałem w targach, głównie z dwóch powodów: z racji możliwości osobistego poznania właścicieli wielu polskich marek, z którymi miałam przyjemność współpracować, prowadząc wyłącznie mailową korespondencję, a po drugie - wiem, że na targach obecne będą kolejne marki oraz małe manufaktury kosmetyczne, o których jeszcze nie słyszałam. Mam nadzieję, że do domu wrócę obładowana wieloma kosmetycznymi ekocudami, które później będę mogła Wam pokazać na blogu czy na moim profilu na Instagramie.

Mam jeszcze jeden powód do ekscytacji - blog Kupuję Polskie Produkty, z racji moich kosmetycznych zainteresowań i działalności na rzecz promocji polskich marek kosmetyków naturalnych, został jednym z patronów medialnych imprezy. To mój pierwszy patronat, więc wręcz nietaktem byłoby, gdybym na targach się nie pojawiła (i nie zrobiła pamiątkowego zdjęcia do domowego albumu). Cieszę się, że logo prowadzonego przeze mnie bloga znajdzie się obok cenionych przeze mnie mediów także promujących naturalne kosmetyki, takich jak Czytamyetykiety.pl, Ulicaekologiczna.pl, Trusted cosmetics, MagazynKosmetyki.pl czy Dobra Mama. Zajmijmy się jednak wystawcami.


TARGI KOSMETYKÓW NATURALNYCH EKOCUDA, EDYCJA 2 - WYSTAWCY


Na targach Ekocuda - poza polskimi markami - będą obecne również zagraniczne marki, ale z oczywistych względów moje zainteresowanie budzą właśnie rodzimi producenci kosmetyków. Kto z nich już potwierdził swój udział?

Lista polskich wystawców jest moim zdaniem imponująca. Nie zabraknie i bardzo znanych, i tych trochę mniej znanych marek, które pojawiły się już na moim blogu czy na Instagramie. Będą wśród nich między innymi:


4 SZPAKI
AMILIE MINERAL COSMETICS
ANABELLE MINERALS
ASOA
ELIXIR BY NATURE
ECOLORE
ENKLARE
FELICEA
FITOMED
GLOV
HAGI
IOSSI
JAN BARBA
LABORATORIUM FEMI
LOST WITH BOTANICALS
MINISTERSTWO DOBREGO MYDŁA
MIODOWA MYDLARNIA
MELLI CARE
MOKOSH
NATURATIV
ORGANIC LIFE
ORIENTANA
RESIBO
SVOJE
SYLVECO
YOPE.


Pełną listę wystawców znajdziesz TUTAJ - każdy z nich został krótko scharakteryzowany przez organizatorów targów, możesz więc wcześniej zapoznać się z ofertą danej marki. Ja na pewno na dłużej zatrzymam się przy stoisku marek, których nie znam: Dworzysk, Mydło Stacja, Soap Szop, Wytwórnia Mydła, Ecocera, Rękociało, Creamy, Dr Duda czy Be.Loved.
fot. Patrycja Toczyńska
fot. Patrycja Toczyńska
fot. Patrycja Toczyńska

 

CO JESZCZE PRZYGOTOWALI ORGANIZATORZY?


Targi Ekocuda to nie tylko prezentacja bogatej oferty kosmetyków naturalnych, lecz także sporo atrakcji dla osób odwiedzających. Podczas drugiej edycji ponownie odbędą się warsztaty makijażu kosmetykami mineralnymi marki Annabelle Minerals. Zadebiutują wyjątkowe warsztaty prowadzone przez Aromedę, producenta marki Naturativ. Jej twórcy wprowadzą wszystkich zainteresowanych do zmysłowego świata zapachów, które mogą być wykorzystywane w kosmetykach naturalnych. Tajniki makijażu zdradzi także Katarzyna Pokonieczna podczas warsztatów z wykorzystaniem kosmetyków marki Lily Lolo. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.


Jeśli i Ty lubisz polskie kosmetyki naturalne, 
nie może Cię zabraknąć w ten kwietniowy weekend w stolicy. 

WSTĘP NA TARGI JEST BEZPŁATNYDodatkowe informacje o targach:
- Justyna

author

Justyna Ziembińska-Uzar

Cześć! Nazywam się Justyna Ziembińska-Uzar i od 2012 roku na swoim blogu opowiadam o ciekawych polskich produktach oraz przedstawiam polskie marki. Moją misją jest promocja patriotyzmu konsumenckiego w codziennym wydaniu. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej, na nowo odkrywając dla siebie hasło "dobre, bo polskie"!


Udostępnij ten post

2 komentarze :

  1. Takie targi to świetna okazja do zapoznania sie z oferta firm które sa mniej znane na rynku i mysle ze mozna w ten sposob odkryc prawdziwe perełki

    OdpowiedzUsuń
  2. cudooowne targi:D szkoda, że mam daleko do Warszawy, może kiedyś się uda załapać! :D

    OdpowiedzUsuń

Komentarze na blogu są moderowane.

NIE PUBLIKUJĘ KOMENTARZY ZAWIERAJĄCYCH LINKI.

Komentarze zawierające treści obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moje przeglądy