6. "Noc Wolności" i 1. edycja plebiscytu "Husaria Polskiego Biznesu", czyli zapraszamy na wielki bal patriotyczny!

28 października 2016

Coraz więcej osób w dobie globalizacji i wielokulturowości nie tylko stara się kupować rodzime produkty, ale i w widoczny sposób chce manifestować miłość do ojczyzny i dumę ze swojego pochodzenia, nie tylko poprzez wywieszanie flagi w dniu świąt państwowych i wydarzeń sportowych z udziałem naszych reprezentantów, ale też i poprzez noszenie odzieży z symbolami narodowymi, patriotyczne tatuaże, słuchanie utworów muzycznych opowiadających o ważnych zdarzeniach z naszej historii czy uczestnictwo w okolicznościowych imprezach - defiladach, biegach, koncertach, wystawach, przedstawieniach teatralnych, rekonstrukcjach bitew... 

Dniem, w który w szczególny sposób możemy pokazać, jak ważne są dla nas biało-czerwone barwy i wartości patriotyczne jest oczywiście przypadające 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Jeśli tego dnia nie wystarcza Wam obejrzenie w telewizji uroczystej zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza czy uczestnictwo w lokalnym festynie, chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w wydarzeniu, które już na stałe wpisało się w obchody Święta Niepodległości: na 6. edycję balu patriotyczno-charytatywnego "Noc Wolności", który pod hasłem "Tobie, Ojczyzno!" rozpocznie się w piątek 11 listopada punktualnie o godzinie 20 w warszawskim Hotelu Intercontinental. 

NOC WOLNOŚCI - TOBIE, OJCZYZNO!
Pomysłodawcą i organizatorem "Nocy Wolności" - największego tego typu balu w Polsce - jest Maciej Gnyszka, założyciel Towarzystw Biznesowych, skupiających przedsiębiorców, menedżerów i freelancerów przeróżnych branż, i pierwszej polskiej agencji fundraisingowej Gnyszka Fundraising Advisors, która pomaga stowarzyszeniom, fundacjom i innym organizacjom w kontaktach z mecenasami oraz w regularnym zbieraniu środków na swoją działalność.
Maciej, z którym (nie będziemy ukrywać) przyjaźnimy się od kilku lat - oprócz tego, że jest biznesmenem o konserwatywnych poglądach - jest także filantropem, starającym się wykorzystywać swoje kontakty dla większego dobra, a nie tylko dla prywatnego zysku, stąd charytatywny charakter zabawy. Bal ze swego założenia ma być nie tylko okazją do wspólnego hucznego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości, ale i do wsparcia wybranych organizacji. W tym roku pieniądze zebrane podczas balu - a konkretnie z licytacji przedmiotów przekazanych przez sławne osobistości - trafią do Fundacji Narodowego Dnia Życia, Kolegium św. Stanisława Kostki, Fundacji L'Arche i Fundacji Dobroczynnosc.com. Wylicytować będzie można między innymi koszulkę z autografami naszej narodowej reprezentacji w siatkówkę męską.
Zainicjowana przez Maćka w 2010 roku "Noc Wolności" nawiązuje do często organizowanych przed wojną rautów i bali dobroczynno-patriotycznych:
"Noc Wolności" to nawiązanie do pięknej tradycji przedwojennych balów dobroczynnych i patriotycznych, najczęściej organizowanych przez środowiska ziemiańskie, oraz do legendarnych bali wydawanych przez arystokrację, np. z kręgu Hotelu Lambert, z których dochód przeznaczany był na pomoc polskim sierotom i powstańcom. W obecnych warunkach to nie tylko powrót do chlubnej tradycji po ponad 70 latach komuny i postkomuny, ale także odczarowanie wizerunku patrioty. Od 1989 patriotyzm to największe zagrożenie dla "światłych i europejskich", dlatego obraz medialny patrioty to zwykle figura prymitywnego dresiarza, troglodyty. Naszym balem zadajemy kłam temu stereotypowi.
Jak dodaje, w balu może wciąż udział każdy, kto jest czuje dumę z bycia Polakiem. Wśród dotychczasowych uczestników obecni byli nie tylko przedsiębiorcy, ale i lekarze, prawnicy, przedstawiciele świata kultury, nauki i sztuki:
Ten bal to noc, w której styka się na nowo środowisko patriotyczne, niepodległościowe i konserwatywne. Przedsiębiorcy, lekarze, profesorowie, prawnicy, publicyści i artyści - jednym słowem prawdziwa elita narodu. To jedyny dzień w roku, w którym jest niepowtarzalna okazja, aby wymienić się pomysłami, doświadczeniami i poznać bliżej osoby, dla których tak bliska sercu jest Polska. "Noc Wolności" jest naszą małą cegiełką, jaką wnosimy w przypracanie postaw patriotycznych oraz obywatelskich.
Hasło tegorocznej edycji - "Tobie, Ojczyzno!" - nawiązuje do postawy Cichociemnych spadochroniarzy Armii Krajowej, którzy z tym zawołaniem ruszali do walki z okupantem.

Tradycją stało się, że w "Nocy Wolności" biorą udział goście honorowi. W tym roku zaproszono Piotra Walentynowicza, wnuka legendy Solidarności - Anny Walentynowicz, aktora Marcina Kwaśnego, odtwórcy roli Rotmistrza Pileckiego w filmie "Pilecki", reżysera Jerzego Zalewskiego oraz dziennikarza sportowego Przemysława Babiarza.
Bal rozpocznie się wspólnym odtańczeniem poloneza. W programie przewidziano jeszcze między innymi toast na cześć Rzeczpospolitej, koncert pieśni patriotycznych, wspomnianą aukcję dobroczynną oraz wręczenie nagród w 1. edycji plebiscytu "Husaria Polskiego Biznesu".

HUSARIA POLSKIEGO BIZNESU
Nagrody "Husaria Polskiego Biznesu" co roku mają trafiać do najprężniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw. Wyboru  będzie dokonywać jury złożone z przedstawicieli Towarzystw Biznesowych oraz Polskiego Śladu, które w tym roku połączyły siły, by móc jeszcze skuteczniej promować patriotyzm ekonomiczny. Laureatów 1. edycji plebiscytu poznamy właśnie podczas balu.
Poprzez to wyróżnienie pragniemy promować polskich przedsiębiorców, którzy poprzez codzienne poświęcenie budują dobrobyt Ojczyzny. Jest to część znacznie większego przedsięwzięcia promującego polskie firmy w ramach inicjatywy Polski Ślad.

BAL NA STO PAR
Czy warto wziąć udział w "Nocy Wolności"? Absolutnie tak! Co roku na balu doskonale bawi się ponad sto par. Zabawa sprzyja nawiązywaniu kontaktów biznesowych, przyjaźni, a nawet miłości - podczas balu poznało się już co najmniej jedno małżeństwo. Nie bez znaczeniu jest charytatywny charakter balu. W poprzednich latach zebrano ponad 30 tys. złotych.
By wziąć udział w balu - do czego gorąco zachęcamy - należy zarejestrować się na oficjalnej stronie wydarzenia: www.NocWolnosci.pl


ROZDAJEMY WEJŚCIÓWKI NA "NOC WOLNOŚCI"
Mamy do rozdania 1 podwójną darmową wejściówkę na bal oraz 2 zniżki w wysokości 50% i 20% na podwójne zaproszenia. By je zdobyć, przyślijcie swoje dane na adres justyna@kupujepolskieprodukty.pl - decyduje kolejność zgłoszeń!
- Justyna

author

Justyna Ziembińska-Uzar

Cześć! Nazywam się Justyna Ziembińska-Uzar i od 2012 roku na swoim blogu opowiadam o ciekawych polskich produktach oraz przedstawiam polskie marki. Moją misją jest promocja patriotyzmu konsumenckiego w codziennym wydaniu. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej, na nowo odkrywając dla siebie hasło "dobre, bo polskie"!


Udostępnij ten post

Moje przeglądy