Pojemniki próżniowe Dafi Vacuum

30 kwietnia 2013

Dziś o przedmiotach, które przydadzą się w każdej kuchni – o pojemnikach próżniowych  Dafi. Markę tę przedstawiałam przy okazji recenzji dzbanków filtrujących wodę; szczegóły tu.

Pojemniki vacuum od Dafi zapewniają doskonałe warunki do przechowywania żywności. Szczelne zamknięcie oraz pompka próżniowa, służąca do odessania powietrza z wnętrza, chronią produkty przed kontaktem z wilgocią i bakteriami tlenowymi, czyli czynnikami odpowiedzialnymi za szybkie psucie się żywności. Przechowywanie jedzenia w warunkach próżniowych prawie pięciokrotnie wydłuża jego świeżość, pozwalając na zachowanie naturalnego smaku i aromatu oraz na zatrzymanie emisji zapachów.
Korzystanie z pojemników próżniowych Dafi jest bardzo proste – wystarczy do wnętrza pojemnika włożyć żywność, nałożyć pokrywkę i w wyznaczone miejsce (tzw. air clip) przyłożyć pompkę próżniowa, a następnie kilkukrotnie – do odczucia oporu – odessać powietrze. Gdy chcemy wyjąć produkty pojemnika, wystarczy lekko uchylić klip.

Jakie produkty żywnościowe możemy przechowywać w pojemnikach próżniowych? Warzywa i owoce, mięso i wędliny, ryby, sałatki, sosy, koktajle, produkty sypkie takie jak mąka, cukier, przyprawy, zioła, kasze, mleko w proszku dla dzieci, makaron (surowy bądź ugotowany). Według producenta żaden chlebak czy folia nie zastąpią pojemnika próżniowego. Zamknięte w nim pieczywo mimo upływu czasu wciąż jest świeże i chrupiące. W pojemniku można też wygodnie przenieść do pracy lub do szkoły przygotowane wcześniej kanapki. Przyznam się (ze wstydem), że choć używam pojemników próżniowych od kilku miesięcy, to w ten sposób jeszcze ich nie wykorzystywałam – bo chleb zazwyczaj mrożę; myślę, że zacznę kanapki dla męża pakować próżniowo. Nie stosowałam też pojemników do marynowania mięsa czy ryb – a po wypompowaniu powietrza mają one szybciej wchłaniać składniki marynaty. Koniecznie muszę spróbować.

Pojemniki dotychczas wykorzystywałam głównie do przechowywania sosów (na przykład do sałatek czy mięsa), kawy i herbaty. Idealnie sprawdzą się również do szczelnego zamykania butelek win, syropów czy soków. Zamknięte w ten sposób wino nie musi być wypite do dna, a otworzone ponownie, wciąż zachwyca swoim smakiem i doskonałym bukietem. Dafi oferuje specjalne korki właśnie do zabezpieczenia alkoholi (za wyjątkiem win musujących) i innych niegazowanych napojów.

Pojemniki próżniowe Dafi są estetyczne i solidnie wykonane – wszystkie części w stu procentach przystają do siebie; plastik jest dość gruby. Łatwo je utrzymać w czystości. Nadają się, jak zapewne się domyślacie, do wielokrotnego użytku.

Nowoczesny kształt i odpowiednio dobrana kolorystyka – klasyczna biel bądź subtelna mięta – sprawiają, że pozostawione na wierzchu pojemniki bardzo łatwo wkomponowują się w wystrój każdej kuchni. Rozmiary pojemników zostały tak dobrane, aby nie zajmowały dużo miejsca a jednocześnie zapewniały komfort ich użycia. Zróżnicowana pojemność pojemników umożliwia odpowiedni dobór w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika. Możemy kupić zarówno pojedynczy pojemnik, jak i komplet (3-, 4- lub 5-częściowy). Cena uzależniona jest od pojemności pojemników i ich liczby. Oczywiście do zamknięcia próżniowego potrzebna jest pompka, która kosztuje 17 zł i pasuje do każdego pojemnika (niezależnie do wielkości). Pojedynczego pojemnik to wydatek rzędu 35 – 47 zł; ceny zestawów rozpoczynają się od 89 zł i kończą na kwocie 109 zł. Zestaw do zamykania butelek kosztuje 29 zł; pojedynczy korek kosztuje 5 zł.

Na początku nie byłam przekonana do pojemników próżniowych, a dziś nie wyobrażam sobie bez nich gotowania: są praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Warto mieć choć dwie sztuki na podorędziu oraz, oczywiście, zestaw do zamykania napojów!

Wszystkie dostępne modele pojemników znajdziecie w e-sklepie Dafi. Możecie je zamówić przez Internet lub w wybranych sieciach handlowych na terenie całej Polski.

Strona internetowa: http://www.dbamosmak.pl


- Justyna

author

Justyna Ziembińska-Uzar

Cześć! Nazywam się Justyna Ziembińska-Uzar i od 2012 roku na swoim blogu opowiadam o ciekawych polskich produktach oraz przedstawiam polskie marki. Moją misją jest promocja patriotyzmu konsumenckiego w codziennym wydaniu. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej, na nowo odkrywając dla siebie hasło "dobre, bo polskie"!


Udostępnij ten post

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane.

NIE PUBLIKUJĘ KOMENTARZY ZAWIERAJĄCYCH LINKI.

Komentarze zawierające treści obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moje przeglądy