KsyKsy: polskie eko torby ręcznie malowane

27 marca 2013

Z czym kojarzy Wam się Poznań, serce Wielkopolski i stolica tego pięknego województwa? Zapewne z bojowymi koziołkami na wieży ratuszowej, pysznymi rogalami marcińskimi, pożywnymi pyrami z gzikiem, powszechnie używanym słówkiem „tej” oraz „Kolejorzem” – czołowym klubem piłkarskiej Ekstraklasy. Bardzo bym chciała, żeby w tym ciągu skojarzeń pojawił się jeszcze projekt KsyKsy, który powstał właśnie w Poznaniu na przełomie lutego i marca 2011 roku.

KsyKsy. Co się kryje pod tą tajemniczą nazwą? Już mówię: niezwykle pomysłowa, uzdolniona plastycznie, przesympatyczna i pozytywnie zakręcona Klaudia, która ręcznie maluje eko torby bawełniane oraz małe eko woreczki (na okulary bądź telefon); sprawia jej to ogromną przyjemność i równie wielką satysfakcję, a ciągle powiększające się grono zadowolonych klientek budzi dumę. Spod jej ręki wychodzą w pełni własne i oryginalne wzory, rysunki, napisy, ale realizuje też zamówienia indywidualne, czego przykładem jest moja pierwsza torba KsyKsy (drugą już zamówiłam), którą z dumą noszę; nie muszę dodawać, że taka torba to świetna „żywa” reklama mojego bloga.


Jeśli marzycie o w pełni osobistej torbie z na przykład ulubionym cytatem, mottem bądź obrazem, KsyKsy niczym czarodziejska złota rybka spełni prawie każde wasze życzenie. Namawiam was na siedem toreb – po jednej na każdy dzień tygodnia. 

Klaudia opowiedziała mi o sobie i o początkach swojej działalności:

„KsyKsy powstało – jak to często bywa – niespodziewanie. Nie było żadnych założeń i wielkich planów, wiedziałam, że chcę malować, szukałam tylko miejsca, gdzie malunki swe mogłabym poczyniać. Malowałam od zawsze i wszędzie, ale zazwyczaj dla siebie, nigdy malowidła me nie były pokazane światu. Padło na eko torby. Chciałam mieć oryginalną torbichę ekologiczną, pomyślałam, że sobie taką pomaluję. Tyle że od razu zamówiłam 6 różnych eko toreb, kupiłam 3 słoiczki farby, pomalowałam wszystkie torbichy i jakoś tak mi się to spodobało, że nie mogłam przestać malować. Praktycznie natychmiast powstał blog, po niedługim czasie strona internetowa www.ksyksy.pl.

Kilka tygodni później oprócz eko toreb, zaczęły powstawać eko woreczki i bransoletki.

KsyKsy od początku w założeniu było i jest sposobem na wolny czas, na robienie tego, co lubię. Na co dzień pracuję na etacie, ale też maluję; maluję po pracy, w dni wolne lub (najczęściej) późnymi wieczorami / nocami (wtedy wychodzą najlepsze wzory). Nie ukrywam jednak, że całkiem fajnie by było, gdyby KsyKsy było moim jedynym zajęciem”.

Torba KsyKsy to świetny sposób na wyróżnienie się z szarego tłumu. Możemy wybierać z kilunastu modeli toreb do artystycznego przerobienia, które różnią się rozmiarem, kolorem i wykończeniem.

Każda torba jest uszyta ze stuprocentowej bawełny. Idealnie nadaje się na zakupową torbę wielorazowego użytku; nie jest sztywna, więc można ją mieć zawsze pod ręką – wystarczy złożyć, schować i wyciągnąć w potrzebie. Wzór – napis, obrazek – malowany jest za pomocą pędzelka farbą do tkanin. Następnie jest utrwalany „na ciepło”. Do każdej torby dołączona jest też profesjonalna instrukcja użytkowania. Gdy rzecz się zabrudzi, ze spokojem możemy ją wyprać (najlepiej ręcznie), a później na lewej stronie delikatnie wyprasować.

Cena torby zależy od jej rozmiaru oraz od stopnia skomplikowania wzoru i jego kolorystyki. Zazwyczaj jest to koszt od 35 zł do 55 zł. Woreczki kosztują 20 zł. Ceny są bardzo korzystne, dzięki czemu każda z nas może sobie na taką torbę pozwolić. Satysfakcja gwarantowana, a uczucie po obejrzeniu „zaprojektowanej” przez siebie torby naprawdę bezcenne!

KsyKsy to również oryginalne bransoletki: „z drewna wystrugane, ręką malowane i zdobione serwetą z papieru. Szerokie, wąskie, zaokrąglone, a nawet kanciaste, mogą przyozdobić rękę twą barwami różnymi: folkowe koguty, kwieciste wzory, nuty muzyczne, sercove love, paski i nie paski, klimaty Pewexu i inne, co tylko do głowy przyjdzie. Masz serwetę unikatową – dawaj ją na drewno!”.

Wspomnieć muszę, że KsyKsy – jak sama nazwa wskazuje – to tak naprawdę zgodny tandem, który tworzą Klaudia i Karol. Jest on odpowiedzialny przede wszystkim za techniczną stronę całego przedsięwzięcia: czuwa nad stroną internetową, projektuje ulotki i plakaty, ale też pomaga przy wymyślaniu wzorów i napisów.

Torby KsyKsy są praktyczne, modne, ekologiczne i w pełni oryginalne. Musicie je mieć!

Prace Klaudii możecie obejrzeć na jej stronie internetowej i na jej facebookowym profilu. Torbę lub woreczek możecie zamówić za pośrednictwem poczty elektronicznej – wystarczy w e-mailu opisać swój projekt (oczywiście możecie go zwizualizować); możecie również wybrać gotową torbę (zakładka „Dostępne produkty”).

Strona internetowa: http://ksyksy.pl


- Justyna

author

Justyna Ziembińska-Uzar

Cześć! Nazywam się Justyna Ziembińska-Uzar i od 2012 roku na swoim blogu opowiadam o ciekawych polskich produktach oraz przedstawiam polskie marki. Moją misją jest promocja patriotyzmu konsumenckiego w codziennym wydaniu. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej, na nowo odkrywając dla siebie hasło "dobre, bo polskie"!


Udostępnij ten post

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane.

NIE PUBLIKUJĘ KOMENTARZY ZAWIERAJĄCYCH LINKI.

Komentarze zawierające treści obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moje przeglądy