Maeve Kids Design - nowa polska marka odzieży dziecięcej

22 października 2015

Z dużym zainteresowaniem przyglądamy się ofercie polskich producentów odzieży dziecięcej - a ta bywa czasami naprawdę pozytywnie zaskakująca, pomimo nieco wyższych cen w porównaniu do odzieży z zagranicznych sieciówek, na co narzeka wielu rodziców (choć stale rośnie liczba osób, które są w stanie wydać nieco więcej na polskie ubrania, jeśli wiedzą, że dostaną naprawdę wartościowy produkt).

My pomału żegnamy się z niemowlęca rozmiarówką i na pewno będziemy chcieli raz na jakiś czas sprezentować synowi coś oryginalnego i uszytego w Polsce przez rodzimą firmę; coś dobrej jakości, w czym będzie mógł chodzić kolejny maluch.

Ostatnio natknęliśmy się na nową polską markę odzieży dla przedszkolaków i uczniów: Maeve Kids Design. Jako że naszym celem jest promocja niezależnych projektantów i ich kolekcji, które w całości powstają w naszym kraju, chcielibyśmy Wam bliżej przedstawić Maeve. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba - i że trafią do szaf waszych pociech szczególnie w tym pochmurnym, jesiennym okresie!


Pamiętajcie, że kupując ubrania od polskich firm, które prowadzą produkcję w Polsce, nie wspieracie wielkich koncernów odzieżowych łamiących prawa człowieka, w tym - niestety - prawa dziecka; wspieracie za to rodzimą gospodarkę, na czym wszyscy korzystamy!

MAEVE KIDS DESIGN

Marka Maeve to autorski projekt pani Ewy Mysłek, technika odzieżowego i pedagoga w jednym. Jak łatwo się domyślić, ubrania spod znaku Maeve łączą w sobie ogromną miłość do dzieci, wiedzę techniczną i pedagogiczną, a także dbałość o wysoką jakość materiałów i wykonania; wszystko musi być perfekcyjne, funkcjonalne i bezpieczne. Elementem, który dodatkowo ma je wyróżniać jest... kolor. W końcu dzieciństwo powinno być barwne i beztroskie, a dobra odzież dziecięca - miła dla oka, wygodna, niekrępująca ruchów, by można było swobodnie bawić się i uczyć.

Aktualnie Maeve to dwie kolekcje w rozmiarach od 98 do 122 cm: dedykowana dziewczynkom kolekcja "Maeve Cats" oraz kolekcja dla dziewcząt i chłopców (czyli unisex) - "Maeve Dogs". W każdej z nich dostępne są dwa rodzaje bluz (rozpinane i nierozpinane, obie wersje z kapturami), wygodne spodnie oraz czapki, które aż chce się nosić. Wszystkie szyte są z przyjemnej, miękkiej, polskiej bawełny osobiście przez panią Ewę albo przez doświadczoną krawcową. Bluzy ze spodniami i z czapkami tworzą fajne, twarzowe zestawy. Można z nich stworzyć wyjątkową stylizację, niespotykaną dotąd na polskim rynku odzieżowym w takich rozmiarach.Kolekcja "Maeve Cats" przedstawia słodkie kotki na pudrowym różu z łatami turkusu. Koty otaczają bańki mydlane i kwiaty. Z kolei "Maeve Dogs" to radosne psy, które latają na deskorolkach pośród chmur. Psiaki reprezentują różne rasy, a na uszach mają słuchawki, przez które płynie muzyka. Naszym zdaniem połączenie szarej dresówki z delikatnym różem i subtelnym błękitem jest bardzo udane - bardzo nam się podoba. Niebanalne printy - których nigdzie indziej się nie znajdzie - również robią niewiarygodne wrażenie i jesteśmy pewni, że dzieciakom przypadną do gustu. Pani Ewa ma już pomysły na kolejne kolekcje.


Jeśli jesteście ciekawi, jak ubrania Maeve prezentują się na małych klientach, obejrzyjcie krótki filmik z sesji zdjęciowej - dostępny jest pod tym linkiem.


Fotorealistyczne nadruki na odzieży Maeve zostały wykonane w Polsce w technice druku cyfrowego (co nie było łatwe do osiągnięcia, ale pani Ewie się udało; bardzo zależało jej, by całość działalności prowadzić w naszym kraju), dzięki czemu są bardzo trwałe i nie stracą na intensywności barw podczas prania. Druk cyfrowy pozwala idealnie odwzorowywać przejścia tonalne na drukowanym obszarze.

Ubranka Maeve zdecydowanie wyróżniają się na polskim rynku odzieżowym wśród wszechobecnych "szarych trendów". Widać, że są wykonane z dużą wiedzą techniczno-technologiczną i wyczuciem kolorystycznym. Całość kompozycji kolekcji pod względem druków, kolorystyki i kształtu poszczególnych modeli tworzy ciekawą alternatywę dla rodziców, poszukujących ciekawych, modnych i polskich ubrań dla dzieci. Jak podkreśla autorka marki, pani Ewa:

Warto proponować ludziom, szczególnie rodzicom świadomym mody i procesów emocjonalnych zachodzących w głowach dzieci w wieku przedszkolnym, możliwość wyboru koloru i pozytywnego, szczęśliwego obrazu. Moje projekty dają szansę na ucieczkę od szarości, smutku, bezkształtu. W końcu - szansę na odejście od sieciówkowych śmieci wykonanych np. w Bangladeszu czy w innych krajach trzeciego świata przez małe dzieci.

Podkreślić należy, że kolekcje Maeve są krótkie, dostępne zaledwie w kilkunastu sztukach. Każdy model to unikat. Nie ma dwóch identycznych, ze względu na nałożenie druku i ręczne krojenie materiału.GDZIE KUPIĆ

Ubrania Maeve znajdziecie na firmowej stronie internetowej. Bluzy kosztują 119 zł, spodnie 89 zł, a czapki od 42 zł do 47 zł - niewiele więcej od nowych ubrań z popularnych sieciówek (porównaliśmy ceny).

Strona internetowa: www.maeve.pl

Udostępnij

Google+

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane.

Komentarze zawierające treści obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moderacja komentarzy może trwać do 48 godzin.