Polskie drewniane zabawki Adeleo

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Gdy tylko zobaczyliśmy drewniane zabawki Adeleo, od razu się w nich zakochaliśmy i wiedzieliśmy, że musimy Wam je pokazać!

Znamy wielu polskich producentów drewnianych zabawek i widzieliśmy naprawdę sporo drewnianych pojazdów (kilkoma już bawi się nasz syn), ale żadne z nich nie spodobały się nam tak bardzo, jak drewniane koparki, betoniarki, dźwigi, pogłębiarki (tak, są nawet drewniane pogłębiarki!), wywrotki czy traktory firmy Adeleo. Zachwyciły nas prostotą i estetyką wykonania, ruchomymi elementami oraz... imionami! Każdej zabawce Adeleo nadano niepowtarzalne imię. Do nas przyjechał dźwig Antoni oraz helikopter Felek, które na żywo prezentują się jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Trudno przejść obok nich obojętnie - w jakiś tajemniczy sposób zapraszają do zabawy nawet dorosłych, przywołując wspomnienia z dzieciństwa...
ADELEO

Zabawki Adeleo to oczywiście zabawki całkowicie "made in Poland". Wykonywane są ręcznie w podkrakowskim zakładzie stolarskim na podstawie projektów absolwentów krakowskiej ASP. Do ich produkcji używane są wyłącznie materiały najwyższej jakości od certyfikowanych dostawców - nietoksyczne polskie drewno (bukowe, z czereśni i z orzecha) oraz kleje na bazie wody, bez zawartości szkodliwego formaldehydu.


Obecnie w ofercie Adeleo znajdują się pojazdy i samoloty do zadań specjalnych - pogłębiarki, betoniarki, koparki, dźwigi, traktory, wozy strażackie, dwupłatowce, pojazdy do transportu drewna, samoloty pasażerskie, helikoptery, ciężarówki, wywrotki, a także pojazdy osobowe i busy - różnorodne autka z kierowcą lub bez, jeepy, vany, motocykle, autobusy. Do niektórych z nich można dołączyć drewniane przyczepki lub drewniane figurki, symbolizujące kierowców, pasażerów lub robotników.


Zabawki są pięknie wyeksponowane na stronie internetowej (której "stylistyka" również bardzo nam się podoba!) - możecie je obejrzeć w powiększeniu i poznać związane z nimi historie oraz ich cechy charakterystyczne. Pomysł na stworzenie krótkich opowiastek o pojazdach jest naprawdę ciekawy i na pewno spodoba się najmłodszym.
JEEP WALDEK
Przemierzy każdą drogę by zabrać małego podróżnika w niezapomnianą podróż marzeń.
Może wycieczka na safari w Afryce?
JEEP WALDEK zabierze tam, gdzie dzikie zwierzęta podchodzą tak blisko, że można niemalże poczuć ich oddech. A może podróż na największy krater wulkaniczny? Księżycowy krajobraz? Majestatyczne Kilimandżaro? Z JEEPEM WALDKIEM zrealizować można każdą wymarzoną podróż.

Zabawki do nowych właścicieli przychodzą elegancko zapakowane w tekturowe pudełka. Ceny zabawek są zróżnicowane, ale naszym zdaniem bardzo przystępne. Najtańsze małe pojazdy kosztują 19 złotych, nieco większe - 35 lub 45 złotych. Samochody strażackie kosztują 55 złotych, dźwigi i betoniarki - 59 złotych. Najdroższe są koparki, pogłębiarki i traktory - ich ceny rozpoczynają się od 100 zł, warto jednak polować na promocje, które dość często pojawiają się w sklepie.W przyszłości Adeleo planuje poszerzyć swoją ofertę o kolejne produkty dla dzieci. W założeniu mają być to zabawki w stu procentach polskie, naturalne, o dobrym designie. Historie zawarte w opisie poszczególnych zabawek mają się przeplatać z opowieściami w książeczkach edukacyjnych dla dzieci i na specjalnych koszulkach. Możecie mieć pewność, że będą to mądre zabawki - jak te już dostępne w sprzedaży. Za Adeleo stoją bowiem świadomi rodzice, którzy chcą promować wartościowe, kreatywne zabawki, kształtujące przy okazji dobry gust."Adeleo powstało z potrzeb... naszego dziecka. Wśród dostępnych na rynku zabawek, promowanych krzykliwą reklamą zawsze było nam trudno znaleźć coś naprawdę wartościowego - zabawkę, która rozwija wyobraźnię i kreatywność i jednocześnie sprawia radość. Taką, która zostanie na długo. Dzisiaj, kiedy nasze dziecko powoli wyrasta już z większości zabawek, w jego pokoju pozostaje jeden wielki kosz. Kosz, który po brzegi wypełniony jest kolekcją drewnianych autek, kolejek, torów, mostów oraz najróżniejszego typu drewnianych pojazdów. Ta kolekcja służy wciąż jako najlepszy materiał do budowy coraz ciekawszych projektów drogowo-kolejowo-budowlanych." 

ZALETY ZABAWEK DREWNIANYCH

Zabawa drewnianymi zabawkami ma wiele zalet, na co wskazuje również Adeleo. Rozwijają one wyobraźnię oraz umiejętności poznawcze, pobudzają kreatywność, pozytywnie wpływają na rozwój zmysłów, wzmacniają koncentrację i zdolności motoryczne. Uczą dzieci obcowania z przedmiotami pięknymi, estetycznymi. Badania wykazują, że zabawki łączące ciepłe, naturalne kolory, prostotę konstrukcji i naturalne materiały wpływają pozytywnie na rozwój dziecka.


Drewniane zabawki są ponadczasowe. Były, są i będą - nie zostały wyparte przez plastikowe, masowo produkowane "zabawki edukacyjne", które grają, świecą i czasami po prostu drażnią zarówno dzieci, jak i dorosłych. A drewno nie jest krzykliwe. Zmusza do włączenia wyobraźni. Jesteśmy przekonani, że drewniane zabawki szybko się nie znudzą, będą rosnąć wraz z dzieckiem i będą inspirować do coraz to nowych zabaw!


Strona internetowa: www.adeleo.pl
Facebook: facebook.com/Adeleo-zabawki-drewniane
- Justyna

author

Justyna Ziembińska-Uzar

Cześć! Nazywam się Justyna Ziembińska-Uzar i od 5 lat na swoim blogu opowiadam o ciekawych polskich produktach oraz przedstawiam polskie marki. Moją misją jest promocja patriotyzmu konsumenckiego w codziennym wydaniu. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej, na nowo odkrywając dla siebie hasło "dobre, bo polskie"!


Udostępnij ten post

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane.

NIE PUBLIKUJĘ KOMENTARZY ZAWIERAJĄCYCH LINKI.

Komentarze zawierające treści obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moderacja komentarzy może trwać do 48 godzin.

Moje przeglądy