Kosmetyki "Skarb Matki" (Makarczykowie)

17 stycznia 2014

O tych kosmetykach słyszała z pewnością większość mam, a spora część z nich korzysta z nich na co dzień i bardzo je sobie chwali - jak wynika z wywiadu przeprowadzonego wśród zaprzyjaźnionych osób.

Mowa o firmie Mackar, bardziej znanej jako Makarczykowie, od nazwiska założyciela i osób ją prowadzących. Mackar jest twórcą popularnej marki niedrogich, skutecznych kosmetyków do pielęgnacji kobiet w ciąży i dzieci "Skarb Matki".

Firma istnieje już prawie 67 lat. Utworzył ją w 1947 roku Władysław Makaryczyk, magister farmacji. Obecnie prowadzą ją inż. chemik Dariusz Makarcyzk (II pokolenie) wraz z Pauliną i Pawłem Makarczykami (III pokolenie). Mackar bierze udział w akcji "590 powodów".

 KOSMETYKI "SKARB MATKI"

"Skarb Matki" to różnorodne kosmetyki niezbędne w codziennym dbaniu o higienę maluszków. Polecane są zwłaszcza dzieciom o wrażliwej skórze i ze skłonnościami do alergii. W serii znajdziemy preparaty do:

- mycia głowy (szampony, olejuszkę);
- kąpieli (płyny, pianki, mydła w kostce, mydła w płynie, emulsje);
- ciała (oliwki, mleczka, kremy);
- pupy (kremy, puder, chusteczki);
- buzi (kremy);
- rąk (żel do mycia).

Dla mam przygotowano serię "Skarb Matki Femina", a w niej piankę do higieny intymnej oraz maść do pielęgnacji brodawek. Osobną linię kosmetyków stanowi słodka i pachnąca seria "Skarb Matki Fun", przeznaczona dla przedszkolaków. Znajdziemy w niej: mydełko pod prysznic o zapachu soczystego arbuza, pomadkę ochronną o smaku malinowym lub o smaku gumy do żucia oraz budyń czekoladowo-pomarańczowy do ciała.

Większości kosmetyków można używać już od pierwszych dni życia maluszka, niektórych od pierwszego miesiąca. W ich składzie obecne są starannie dobrane naturalne składniki, takie jak ekstrakty z roślin, oleje roślinne, a także między innymi witaminy, składniki mineralne, czyli wszystko to, co jest potrzebne skórze mam i ich pociechom. Kosmetyki nie zawierają barwników i alergenów, jednakże niektóre w swoim składzie mają alkohol, SLES i środek zapachowy (a jak wiadomo - im mniej tego typu składników w składzie, tym lepiej).

W internecie na forach i blogach poświęconych macierzyństwu znajdziecie wiele pozytywnych opinii o właściwościach kosmetyków "Skarb Matki", dlatego warto przyjrzeć im się bliżej. Polecają je również położne. Warto też pamiętać, że Mackar to rodzinna firma pokoleniowa, która dzielnie daje sobie radę na nie najłatwiejszym polskim rynku - jeśli tylko naszym dzieciom służą tego typu preparaty pielęgnacyjne, to wspierajmy właśnie takich producentów!

Polskie kosmetyki "Skarb Matki" są powszechnie dostępne w aptekach; nie znajdziecie ich w dużych sklepach drogeryjnych. Można je również kupić m.in. również w internetowym sklepie producenta, w sieci Smyk, Akpol, Wispol czy Vica, a także w hurtowniach z artykułami dla niemowląt i dzieci. Preparaty nie są drogie, ich ceny mieszczą się w kwotach od niecałych 7 zł do niecałych 23 zł.

Strona internetowa: www.skarbmatki.pl
Udostępnij

Google+

3 komentarze :

  1. Świetną mają ta oliwkę w żelu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Balsam, ten pomaranczowo-czekoladowy jest świetniejszy.

    OdpowiedzUsuń
  3. My z kolei zawsze używamy szamponu i mydełka w piance. Doskonałe

    OdpowiedzUsuń

Komentarze na blogu są moderowane.

Komentarze zawierające treści obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moderacja komentarzy może trwać do 48 godzin.