Projekt "Właściciele Polski" - sprawdź, komu oddajesz pieniądze

18 grudnia 2013

Ten projekt zdecydowanie należy nagłośnić, żeby poznało go jak najwięcej Polaków - w naszym wspólnym interesie.

Mowa o projekcie Właściciele Polski, którego inicjatorami są Andrzej Banach i Tomasz Pietruszka, działacze społeczni z organizacji Naprawimy To. Stworzyli oni mapę jednego z zagranicznych holdingów - Altria Gropu, prezentując jego powiązania ze znanymi i powszechnie kupowanymi markami, tzw. markami szybko zbywalnymi, lądującymi w koszykach wielu z nas. Mapa ukazuje także, jak gigantyczny wpływ na polski rynek i polską gospodarkę mają spółka Altria i powiązane z nią przedsiębiorstwa.

"Globalny koncern Altria towarzyszy Polakom każdego dnia. Każdy z nas korzysta z jego usług średnio 3 razy dziennie, dofinansowując zagraniczne rządy i niszcząc w ten sposób polską gospodarkę, a tym samym - odbierając Polakom pracę" - tłumaczą twórcy projektu.

"Chcemy, żeby Polacy zastanowili się, ile razy dziennie finansują tych samych ludzi. Jesteśmy za wolnym rynkiem, ale jednocześnie zależy nam, aby Polacy zaczęli dbać o polskiego przedsiębiorcę i by docenili jego ciężką pracę poprzez kupowanie polskich produktów. Mamy nadzieję, że nasza mapa pozwoli choć części naszego społeczeństwa zrozumieć, jak działa świat i w jaki sposób możemy mieć wpływ na własną gospodarkę."

Mapę możecie obejrzeć na stronie projektu, publikujemy ją również u nas. Zachęcamy do jej udostępniania na swoich stronach, blogach i na facebookowych tablicach.

kliknij, aby powiększyć
Mapę możecie również zamówić w serwisie Allegro w wersji papierowej - do powieszenia na ścianie w swoim sklepie, w firmie, w miejscu pracy lub po prostu w domu. Kosztuje 19,99 zł, w cenę wliczona jest przesyłka. Dostępna jest rozszerzona wersja mapy (papierowa lub elektroniczna), na której znajdziecie dodatkowe informacje o prezentowanych firmach i korporacjach.


Właściciele Polski to pierwszy tego typu projekt w naszej przestrzeni publicznej, projekt bardzo potrzebny. Trzymamy kciuki, by powstały kolejne mapy i akcje uświadamiające, jak ważne jest dokonywanie świadomych zakupów konsumenckich.

Strona internetowa: wlascicielepolski.pl
Facebook: facebook.com/wlascicielepolski

Udostępnij

Google+

1 komentarze :

  1. to wiadomo od dawna ze na tytoniu czyli na na smierci n narkotykach koncerny tytoniowe dorobily sie strasznych pieniedzy jeszcze lepszym przykladem jest indonezja tam wszyscy pala:)

    OdpowiedzUsuń

Komentarze na blogu są moderowane.

Komentarze zawierające treści obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moderacja komentarzy może trwać do 48 godzin.