Sklep Spod Lady

9 września 2013

Niektórzy zaglądają tu z ciekawości, inni z sentymentu. Jeszcze inni szukają tych dobrze im znanych produktów, których używali w czasach swej młodości, a których obecnie próżno szukać na (w końcu pełnych) sklepowych półkach…

Sklep internetowy Spod Lady to miejsce, w którym bez stania w długiej kolejce, klientów awanturujących się i niemiłej ekspedientki możemy dokładnie obejrzeć oraz kupić kultowe już polskie produkty, które przed laty były towarem deficytowym i trudno osiągalnym. Można również poczuć atmosferę lat PRL-u – przede wszystkim pełną różnorakich absurdów. Pomogą nam w tym gadżety przywołujące ducha epoki, jak kubki barowe, tabliczki, torby zakupowe, koszulki czy magnesy z napisami nawiązującymi do popularnych wówczas propagandowych haseł.


Właściciele sklepu – jak sami przyznają – nie starają się promować PRL-u jako politycznego ustroju czy gloryfikować tamtej epoki. Chcą jedynie przenieść tamtą stylistykę w obecne czasy.

Większość produktów dostępna w sklepie Spod Lady jest – tak jak przed laty – wytwarzana na terenie naszego kraju. Dość powiedzieć, że kubki barowe są produkowane przez znaną firmę Porcelana Lubiana z wysokiej jakości polskiej porcelany. Tabliczki, magnesy i magnesy drewniane wykonywane są przez niewielkie lokalne firmy, specjalizujące się w druku na różnych materiałach. Torby bawełniane są szyte i drukowane w Polsce z wytrzymałej bawełny; koszulki są szyte przez małe łódzkie firmy. Wszystkie grafiki na kubkach, tabliczkach czy magnesach są autorskimi projektami twórców sklepu. Dbają oni o jakość prezentowanego towaru i zapewniają swoich klientów, iż:

„Nie znajdą Państwo u nas pamiątek sprzed ’89 roku ani produktów używanych. Marki, które oferujemy, przetrwały na rynku od czasów PRL i nadal oferują w pełni użyteczne produkty. Wiele wysiłku wkładamy w nawiązanie kontaktów tylko z rzetelnymi kontrahentami, którzy spełniają wszystkie współczesne standardy.

Część produktów w naszym sklepie, które są stylizowane na czasy PRL projektujemy i wytwarzamy we własnym zakresie. Ich jakość jest przez nas kontrolowana od etapu projektu do samego wykonania”.

Uwagę zwłaszcza młodszych internautów zwracają napisy na kubkach, tabliczkach ściennych i magnesach – „Pamiętaj! Zakład pracy twoim drugim domem”; „Kobiety na traktory”; „Prawdziwi mężczyźni piją ze szklanki”, „Towar macany należy do macanta” czy „Klient w krawacie jest mniej awanturujący się”… W nas – wapniakach – wywołują, jak przed laty, uśmiech.

Jak na prawdziwy sklep przystało, możemy wędrować między półkami w kilku działach: spożywczym, drogeryjnym, papierniczym oraz w działach z zabawkami, z dekoracjami czy z książkami.


W asortymencie sklepu na dziale drogeryjnym znajdziemy wiele polskich wyrobów, między innymi mydło i perfumy „Pani Walewska”, perfumy „Być może”, męskie wody kolońskie „Brutal” i „Przemysławka”, wodę brzozową… Do dziś  „Pani Walewska”, krem do golenia „Lider” czy „Brutal” cieszą się niesłabnącą popularnością wśród konsumentów i akurat je można kupić w wielu sklepach z kosmetykami. Produkują je dobrze znane firmy Miraculum i Przemysławka. Jeśli jednak nie znajdziecie ich w osiedlowych sklepikach, zawsze możecie rzucić się na towar spod lady.

Choć minione czasy do najweselszych nie należały, sklep Spod Lady prowadzony jest z humorem. Oprócz dokonania zakupu, możemy stanąć w wirtualnej kolejce czy złożyć swój pełen oburzenia wpis na obsługę w księdze skarg i zażaleń (lub pośmiać się w trakcie lektury wpisów innych internautów).

Osoby, które z rozrzewnieniem wspominają dawne czasy, mogą zaopatrzyć się w stroje i gadżety z epoki: kultowe berety, czapki „uszanki”, okulary zerówki, gumo filce, kufajki i inne. Przydadzą się one również na imprezy tematyczne. Furorę robią również wyjątkowe zestawy prezentowe na najróżniejsze okazje, w tym także z okazji ślubu. Takie nietypowe prezenty z pewnością zaskoczą solenizantów czy jubilatów.


Uwaga! Do okienka w celu sfinalizowania transakcji podchodźcie pojedynczo! Nie przepychajcie się w kolejce i nie awanturujcie się.
Uwaga! W czwartki towary na kartki z bonifikatą!

Strona internetowa: http://www.spodlady.com


Udostępnij

Google+

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane.

Komentarze zawierające treści obraźliwe i złośliwe, a także zawierające reklamy, linki do sklepów i stron firmowych oraz stanowiące wsparcie dla marketingu szeptanego nie będą publikowane.

Moderacja komentarzy może trwać do 48 godzin.